Lampy LED

Dyskusje na temat diod LED

Moderator: cukrownik

Lampy LED

Postprzez Farel03 » 11 grudnia 2018, 00:44

Diall totalnym szajsem nie jest. Mam PL-Sa i miałem do czynienia w PL-C. Poza brakami w rtęci (środki rurek po starcie świecą wyraźnie ciemniej i muszą się rozgrzać) tragedii nie ma. A ich kompakty potrafią nawet mieć ciepły start :)
Lepsze jest wrogiem dobrego. Najprostsze rozwiązania są najlepsze
Avatar użytkownika
Farel03
 
Posty: 2297
Dołączył(a): 10 sierpnia 2015, 21:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Lampy LED

Postprzez DarekG » 13 grudnia 2018, 23:44

Też nie uważam aby Diall był najgorszym szajsem ponieważ widziałem większy szajs jak choćby Skan. Jak na chińczyka Ledy Diall'a spisują się u mnie bardzo dobrze i światło też dają nie najgorsze. Dużo lepsze niż konkurencyjny AMM z Brico Marche. Mam trochę różnych LEDów w domu różnych firm i to z Diall'a jestem zadowolony jak np. Z ledów GU10 na tarasie o barwie 4000k. Świecą bardzo ładnie już 2 rok prawie co noc. Ostatnio będąc w Castoramie kupiłem sobie przenośna oprawę warsztatową i do niej właśnie identycznego tego Diall'a na E27 9.5W też o barwie 865 i jestem zadowolony.

A teraz pokaże chiński dziwny szajs no name który od początku miał problem ze świeceniem wszystkimi diodami ale mimo to po pracował w plafonie ponad 3 lata. Wczoraj niestety działał jak stroboskop i pora go było wymienić na nowego Leda. Tego dziwolonga rozbiorę w wolnej chwili.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Miłośnik świetlówek liniówek i opraw ulicznych ;)
Avatar użytkownika
DarekG
 
Posty: 1189
Zdjęcia: 162
Dołączył(a): 22 lutego 2011, 10:29
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

Re: Lampy LED

Postprzez Lampka » 14 grudnia 2018, 22:19

Dzienne LEDy to wcale nie jest rzadkość, są dość popularne. O ledach Diall też nie słyszałem zbyt wiele złych opinii, u znajomych którzy kupili kilka sztuk do baru, żaden jeszcze nie padł (działały przez rok do czasu zmiany ich na słabsze, teraz leżą w zapasie).

Takie dziwne ustrojstwa jak to spotykałem nieraz, z reguły jako padliny migające cyklicznie lub zużyte zupełnie.
Kolekcjoner i poszukiwacz starych opraw i źródeł światła
Avatar użytkownika
Lampka
 
Posty: 6552
Zdjęcia: 14
Dołączył(a): 16 sierpnia 2011, 21:59
Lokalizacja: Gliwice

Re: Lampy LED

Postprzez Marcin » 14 grudnia 2018, 23:06

Lampka napisał(a):Dzienne LEDy to wcale nie jest rzadkość, są dość popularne.


Jakoś tylko 1 raz widziałem je w sklepie :roll:
wiki.lighting-gallery.pl
Avatar użytkownika
Marcin
 
Posty: 742
Dołączył(a): 24 września 2018, 21:44
Lokalizacja: Głogów

Re: Lampy LED

Postprzez DarekG » 14 grudnia 2018, 23:46

Marcin napisał(a):
Lampka napisał(a):Dzienne LEDy to wcale nie jest rzadkość, są dość popularne.


Jakoś tylko 1 raz widziałem je w sklepie :roll:


Naprawdę? To słabe są u Ciebie te sklepy. ;) U mnie bez problemu można dostać Ledy na mały gwint jak i duży czy gu10 w barwach neutralnych, zimnych jak i ciepłych. W każdej hurtowni dostanę Ledy o jakiej barwie chcę czy marketach np. Castorama - Diall, Brico - AMM czy w Carrefour - Pila. Nie ma problemu zdobyć 6500k.
Według mnie diody jest dużo wygodniej kupować o danej barwie bo są łatwo dostępne w przeciwieństwie do kompaktów gdzie praktycznie wszystko co było na półkach to było barwy ciepłej.
Miłośnik świetlówek liniówek i opraw ulicznych ;)
Avatar użytkownika
DarekG
 
Posty: 1189
Zdjęcia: 162
Dołączył(a): 22 lutego 2011, 10:29
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

Re: Lampy LED

Postprzez Elektroservice » 15 grudnia 2018, 12:53

Nie mam już tych LEDów bo je wyrzuciłem więc modelu nie podam. Pamiętam tylko tyle, że to był właśnie DIALL. DIALL to castoramowa marka wielu różnych produktów i wszystkie te produkty są gównolitem. Kupiłem 3 lata temu wkładki zamków DIALL i niedawno wszystkie musiałem wymienić bo zacinały się :evil:
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: Lampy LED

Postprzez Beton » 10 stycznia 2019, 18:07

Czy wiecie może, jakie aktualnie ledy na trzonek E27 o barwie 4000k, mocy powyżej 10W i Ra w okolicach 90 procent warto kupić, i czy w ogóle są takie dostępne? Byłem w ikea i niestety mają tylko i wyłącznie barwę 2700k.
Avatar użytkownika
Beton
 
Posty: 2103
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 12 kwietnia 2008, 12:15
Lokalizacja: Katowice/Puławy

Re: Lampy LED

Postprzez trojmiejski » 10 stycznia 2019, 19:23

W Leroy Merlin mają sporo LEDów 4000K i 6500K, sprawiają dobre wrażenie, kupiłem tam reflektorka LED E14 o barwie 4000K który świeci bardzo przyzwoicie.
Do tego w LEDach z przełączalną T barwową każda barwa ma dedykowane diody co świadczy o dbaniu o jakość. Dla odmiany przełączalne z Lidla mają tak, że są tylko diody 2700K i 6500K, a 4000K jest tworzone przez mieszanie barw obu rodzajów diod odpowiednio przyciemnionych, światło powstałe w taki sposób jest wciąż zimniejsze niż deklarowane 4000K.
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10940
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: Lampy LED

Postprzez Beton » 10 stycznia 2019, 20:54

Trójmiejski, jakie te ledy mają Ra?
Avatar użytkownika
Beton
 
Posty: 2103
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 12 kwietnia 2008, 12:15
Lokalizacja: Katowice/Puławy

Re: Lampy LED

Postprzez trojmiejski » 10 stycznia 2019, 22:52

Nie mam pod ręką opakowania lecz chyba deklarowane jest 80, na pierwszy rzut oka widmo na płycie CD wygląda na ciągłe.
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10940
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Diody LED

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości