Zastosowanie lamp LED - dyskusja

Dyskusje na temat diod LED

Moderator: cukrownik

Re: Lampy LED

Postprzez Watt » 29 listopada 2014, 11:46

Dokładnie, a tymczasem najlepsze źródła jakie można wkręcić zamiast żarówek to świetlówki kompaktowe :)
Watt
 

Re: Lampy LED

Postprzez robert03 » 29 listopada 2014, 11:48

toomm40
Pełna zgoda. Natomiast ważna jest tez świadomość bo wielu użytkowników nie ma świadomości ile dane urządzenia zużywają prądu.
Świadomość pomoże ocenić i dokonać lepszego wyboru, unikniemy potem niepotrzebnego rozczarowania i poczucia że ktoś nas nabił w balona obiecując oszczędności których w praktyce nie mamy :-).
Za komfort oczywiście trzeba zapłacić i każdy z nas ten komfort inaczej postrzega i ma inne potrzeby. Też posiadam elektryczny grzejnik olejak w łazience o mocy 350W. Potrzebny jest latem żeby dosuszyć ręczniki. Ot taki komfort ze świadomością zużycia energii podczas jego pracy przez 6-8godz/doba latem :-).
robert03
 
Posty: 442
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 22 sierpnia 2010, 12:33
Lokalizacja: Świecie

Re: Lampy LED

Postprzez Luk » 29 listopada 2014, 11:57

Watt napisał(a):Dokładnie, a tymczasem najlepsze źródła jakie można wkręcić zamiast żarówek to świetlówki kompaktowe :)


My (ja i rodzice) nie jesteśmy przekonani do takiego typu świetlówek
Prądu też biorą więcej od LEDów

Nie bez powodu nazywają je niektórzy "świetlówkami energokradnącymi".
Pozdrawiam, Łukasz
Avatar użytkownika
Luk
 
Posty: 5944
Zdjęcia: 765
Dołączył(a): 8 kwietnia 2008, 14:42
Lokalizacja: Gliwice

Re: Lampy LED

Postprzez Watt » 29 listopada 2014, 12:02

Wierzysz jeszcze w te mity, że świetlówki po włączeniu pobierają dużo energii i potem przełączają się na energooszczędne :?: Czy może używałeś jakiś badziewnych świetlówek typu Apollo :?: Póki co nie ma lepszego zamiennika żarówek niż świetlówka.
Watt
 

Re: Lampy LED

Postprzez Luk » 29 listopada 2014, 12:12

Watt napisał(a):Wierzysz jeszcze w te mity, że świetlówki po włączeniu pobierają dużo energii i potem przełączają się na energooszczędne :?:

Nie. Ale wiele innych osób w to wierzy.

Watt napisał(a):Czy może używałeś jakiś badziewnych świetlówek typu Apollo :?:

Najdłużej używałem Osramy, i jak włączałem świetlówki to ojciec mi je od razu gasił, bo szkoda prądu itp. i doszło do tego że w ciągu dnia ze 20 razy włączałem/wyłączałem światło co chwilę. A przecież nie będę siedzieć po ciemku. Jak mam obecnie już LEDy to tata się nie przyczepia i mam cały czas zaświecone :P

Watt napisał(a):Póki co nie ma lepszego zamiennika żarówek niż świetlówka.

Polemizowałbym ;)
Pozdrawiam, Łukasz
Avatar użytkownika
Luk
 
Posty: 5944
Zdjęcia: 765
Dołączył(a): 8 kwietnia 2008, 14:42
Lokalizacja: Gliwice

Re: Lampy LED

Postprzez MercuryFenix » 29 listopada 2014, 12:12

LED jest lepszym zamiennikiem
Pasja czyni nas wyjątkowymi
Avatar użytkownika
MercuryFenix
 
Posty: 2214
Zdjęcia: 16
Dołączył(a): 20 czerwca 2011, 20:25
Lokalizacja: Mikołów/WLKP

Re: Lampy LED

Postprzez Watt » 29 listopada 2014, 12:21

Z Ra 70 i miganiem 50 Hz :?: Nie sądzę.
Watt
 

Re: Lampy LED

Postprzez JeD » 29 listopada 2014, 12:25

Luk napisał(a):
Watt napisał(a):Wierzysz jeszcze w te mity, że świetlówki po włączeniu pobierają dużo energii i potem przełączają się na energooszczędne :?:

Nie. Ale wiele innych osób w to wierzy.

Watt napisał(a):Czy może używałeś jakiś badziewnych świetlówek typu Apollo :?:

Najdłużej używałem Osramy, i jak włączałem świetlówki to ojciec mi je od razu gasił, bo szkoda prądu itp. i doszło do tego że w ciągu dnia ze 20 razy włączałem/wyłączałem światło co chwilę. A przecież nie będę siedzieć po ciemku. Jak mam obecnie już LEDy to tata się nie przyczepia i mam cały czas zaświecone :P

Watt napisał(a):Póki co nie ma lepszego zamiennika żarówek niż świetlówka.

Polemizowałbym ;)



Moim zdaniem powinieneś porozmawiać ze swoim tatą na temat prawie żadnego poboru prądu z oszczędności na ledach, i tym, że rachunek na oświetleniu bardzo mało zabiera miejsca na ogólnym prądowym. Po za tym skąd wiesz że te ledy zuzywają tyle ile powinny.
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7291
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Lampy LED

Postprzez Watt » 29 listopada 2014, 12:33

Jeśli już upierać się na te LEDy bez matowego klosza, to lepiej już w takiej formie :arrow: http://allegro.pl/zarowka-15w-e27-80-le ... 23270.html jedyną zaletą tej konstrukcji jest to, że nie można dotknąć modułów LED. Poza tym to SZAJS w porównaniu do świetlówek.
Watt
 

Re: Lampy LED

Postprzez Luk » 29 listopada 2014, 12:40

Ta wygląda też nieźle, ale ma właśnie matowy klosz
http://allegro.pl/osram-zarowka-led-lam ... 52972.html
Pozdrawiam, Łukasz
Avatar użytkownika
Luk
 
Posty: 5944
Zdjęcia: 765
Dołączył(a): 8 kwietnia 2008, 14:42
Lokalizacja: Gliwice

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Diody LED

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości