Nasze realizacje LEDowe - przyklady.

Dyskusje na temat diod LED

Moderator: cukrownik

Re: Nasze realizacje LEDowe - przyklady.

Postprzez amisiek » 15 września 2010, 21:18

Czerwone według mnie nie jest złe - w nocy nie powoduje "wyłączania" widzenia czarnobiałego i nie raziło mnie tak bardzo po oczach. Najgorzej kląłem Passata z jego niebieskimi zegarami. Bluzgałem strasznie, na szczęście zaraz potem jeździłem miśkiem, który ma białe i da się to bardzo mocno ściemnić (tak lubię).
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: Nasze realizacje LEDowe - przyklady.

Postprzez max » 15 września 2010, 21:58

Jakim miśkiem? Widzę nie masz już tego JVC tylko stary kaseciak. Znudziło się?
max
 

Re: Nasze realizacje LEDowe - przyklady.

Postprzez KaszeL » 15 września 2010, 22:05

Mi też się zawsze to czerwone podobało. Takie właśnie neutralne jakoś jest. Ja mam w smarcie pomarańczkę i to jest dopiero wpieniające ;)
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8655
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Nasze realizacje LEDowe - przyklady.

Postprzez DocBrown » 15 września 2010, 22:09

KaszeL napisał(a):Mi też się zawsze to czerwone podobało. Takie właśnie neutralne jakoś jest. Ja mam w smarcie pomarańczkę i to jest dopiero wpieniające ;)


Zawsze możesz zmodzić na inny kolor :)
DocBrown
 

Re: Nasze realizacje LEDowe - przyklady.

Postprzez DocBrown » 15 września 2010, 22:13

max napisał(a):Jakim miśkiem? Widzę nie masz już tego JVC tylko stary kaseciak. Znudziło się?


Chodziło o Mitsubishi :)
JVC nadal mam, ale leży w domu i czeka na nową ramkę dookoła panelu, bo stara ma połamane zaczepy :evil:
Ten stary kaseciak to Blaupunkt Granada SQR49, jak dla mnie idealnie pasuje do wystroju wnętrza Audi 90 i na dodatek nieźle gra, poszukuje dla niego dawcy mechanizmu, aby zreanimować magnetofon. Na dawce nada się każdy inny Blaupunkt z serii SQR49 oraz SQR39.
DocBrown
 

Re: Nasze realizacje LEDowe - przyklady.

Postprzez max » 15 września 2010, 22:16

http://allegro.pl/item1194754094_radio_ ... owany.html Poproś o ponowne wystawienie. Zakodowany i tak ale pewnie kaseta ok.
max
 

Re: Nasze realizacje LEDowe - przyklady.

Postprzez DocBrown » 15 września 2010, 22:18

max napisał(a):http://allegro.pl/item1194754094_radio_blaupunkt_freiburg_sqr_39_zakodowany.html Poproś o ponowne wystawienie. Zakodowany i tak ale pewnie kaseta ok.


Widziałem już go i pisałem do gościa, ale odpowiedzi do dziś sie nie doczekałem :roll:
To że zakodowany to nie problem, bo u mnie poza mechanizmem magnetofonowym wszystko działa prawidłowo.
DocBrown
 

Re: Nasze realizacje LEDowe - przyklady.

Postprzez Whites86 » 16 września 2010, 15:26

amisiek napisał(a):Czerwone według mnie nie jest złe - w nocy nie powoduje "wyłączania" widzenia czarnobiałego i nie raziło mnie tak bardzo po oczach. Najgorzej kląłem Passata z jego niebieskimi zegarami. Bluzgałem strasznie, na szczęście zaraz potem jeździłem miśkiem, który ma białe i da się to bardzo mocno ściemnić (tak lubię).

dla mnie jest beznadziejne :roll: duzo bardziej wole zielone podswietlanie, mialem takie w passacie i bylo naprawde fajne, niebieskiego tez raczej bym nie zniosł :roll:
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Nasze realizacje LEDowe - przyklady.

Postprzez KaszeL » 16 września 2010, 19:06

DocBrown napisał(a):
KaszeL napisał(a):Mi też się zawsze to czerwone podobało. Takie właśnie neutralne jakoś jest. Ja mam w smarcie pomarańczkę i to jest dopiero wpieniające ;)


Zawsze możesz zmodzić na inny kolor :)


Szczerze, to nie chce mi się w tym grzebać. Stosunkowo mało jeżdżę po zmroku. Może jak nas dopadnie zima, to zmienię zdanie.
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8655
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Nasze realizacje LEDowe - przyklady.

Postprzez MRP200 » 17 września 2010, 07:16

amisiek napisał(a):Czerwone według mnie nie jest złe - w nocy nie powoduje "wyłączania" widzenia czarnobiałego i nie raziło mnie tak bardzo po oczach. Najgorzej kląłem Passata z jego niebieskimi zegarami. Bluzgałem strasznie, na szczęście zaraz potem jeździłem miśkiem, który ma białe i da się to bardzo mocno ściemnić (tak lubię).

A zastanawiał się ktoś z Was dlaczego tak się dzieje. Otóż oko ludzkie przy czerwonym świetle najszybciej przyzwyczaja się z powrotem do widzenia nocnego. Najdłuższy czas dostosowania jest przy świetle z zakresu widma niebieskiego. Takie światło dają m.in. latarki led oraz telefony komórkowe. Dlatego przy obserwacjach astronomicznych, w sytuacji, kiedy musimy sobie przyświecić, używa się wyłącznie latarek o świetle czerwonym. Miałem kiedyś program do obserwacji astronomicznych. W polu Widok miał opcję Night Wision. Po uaktywnieniu tej funkcji tło ekranu płynnie przechodziło w ciemno czerwone.
MRP200
Moderator
 
Posty: 4281
Zdjęcia: 639
Dołączył(a): 21 września 2009, 07:25
Lokalizacja: PWA / Kostrzyn Wlkp

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Diody LED

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości