Trwałość i opłacalność diod LED w porównaniu do innych źróde

Dyskusje na temat diod LED

Moderator: cukrownik

Re: Trwałość i opłacalność diod LED w porównaniu do innych źróde

Postprzez toomm40 » 31 marca 2015, 22:03

Beton napisał(a):
toomm40 napisał(a):to ,że nam się nie podobają nowe oprawy jest bardziej kwestią drugiej natury człowieka, czyli przyzwyczajenia ;) sam się wychowałem, na trumienkach, łyżkach, OURW, kwadratówkach i OZPR, więc jak mi na drewniaku obok płotu wymieniono łyżkę na oprawę LED, to też nie byłem zachwycony, tak z definicji-bo się do łyżki przyzwyczaiłem. ale trzeba powiedzieć szczerze, że LEDówa świeci porządnie i bezproblemowo.Ra tez ma lepsze . i postrzegam tą wymianę "na plus".
gdybyśmy urodzili się w erze opraw LEDowych , to by nie było tego problemu,a jakby ktoś z nas zobaczył łyżkę, to wydawał by się strasznie przysadzista, wielka, ciężka i energochłonna .. taka prawda


Wątpię. Tak jak pisałem, te oprawy są estetyczne, po prostu ładne. Łycha przysadzista, ciężka? Nie :) Na tych słupach z prywatnego parkingu w Katowicach wyglądają lekko. Jak listki kwiatów. Nie bez powodu taką oprawę się np. odmalowuje na czerwono i wstawia do pokoju. Jest estetyczna i ciekawa z wyglądu, natomiast wąpię, żeby ktoś kiedykolwiek ledową oprawę wstawił do pokoju, jako ciekawą designersko.


spoko, rzecz gustu , wiadomo. mi się też podobają łyżki , OURW itp, ale np. trumienka to wygląda jak zrobiona na kolanie w garażu ;)
poza tym pamiętaj,że znasz już te oprawy i one wpisane były w wystrój miasta i miejsca w którym żyłeś .jesteś do nich przyzwyczajony, one CI się kojarzą z konkretnymi miejscami ,sytuacjami itp.
to samo z innymi kultowymi rzeczami. z większym sentymentem wsiadam do EZT niż do TGV lub Pendolino...ale trudno zaryzykować stwierdzenie ,że EZT jest lepsze , bardziej komfortowe itp , prawda ? gdybym jeździł tylko Pendolino i zobaczył nagle EZT , to zastanawiał bym się , cóż to takiego i skąd się wzięło na torach, a gdybym jeszcze jadąc tym zaciągnął się smrodem uryny z kibla , to dopiero byłby szok ;)
TELAM - i wszystko jasne :D
Avatar użytkownika
toomm40
 
Posty: 5021
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 18 listopada 2011, 23:38
Lokalizacja: Poznań

Re: Trwałość i opłacalność diod LED w porównaniu do innych źróde

Postprzez Whites86 » 1 kwietnia 2015, 14:00

toomm40 napisał(a):
Whites86 napisał(a):
Watt napisał(a):Z takim podejściem, mogę napisać, że nie podoba mi się LED na starym betoniaku czy w plafonierze P, bo to nieklasyczne źródło na klasycznym słupie/klasycznej oprawie ;) To dla mnie takie nieestetyczne... :x

mnie się niepodoba żadna nowa oprawa na klasycznym słupie i w ogóle niepodoba mi się 98% nowych opraw, ale czy każdy mój post nawiązuje do tego ? nie...
natomiast przejrzyj sobie swoje posty tylko z ostatniego tygodnia...


to ,że nam się nie podobają nowe oprawy jest bardziej kwestią drugiej natury człowieka, czyli przyzwyczajenia ;) sam się wychowałem, na trumienkach, łyżkach, OURW, kwadratówkach i OZPR, więc jak mi na drewniaku obok płotu wymieniono łyżkę na oprawę LED, to też nie byłem zachwycony, tak z definicji-bo się do łyżki przyzwyczaiłem. ale trzeba powiedzieć szczerze, że LEDówa świeci porządnie i bezproblemowo.Ra tez ma lepsze . i postrzegam tą wymianę "na plus".
gdybyśmy urodzili się w erze opraw LEDowych , to by nie było tego problemu,a jakby ktoś z nas zobaczył łyżkę, to wydawał by się strasznie przysadzista, wielka, ciężka i energochłonna .. taka prawda

pozwolę się z Tobą niezgodzić, ;) gdybym urodził się w erze LEDów to podejrzewam że nie było by mnie teraz na tym forum ;) na nowe oprawy prawie wcle niezwracam uwagi, bo tak jak wspomniałem 98% z nich mi się niepodoba, sa i klasyki które mi się niepodobają jak np. OUR125 czy OZPR itp., mimo że oglądałem je kiedyś na codzien nigdy mi się niezaczely podobać , taki mam gust i tyle :) więc ten argument nie trafia do mnie wcale, gdybym nie miałżadnej styczności z klasykami na forum nigdy bym się nie zarejestrował :roll:
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Zdjęcia lamp wyładowczych

Postprzez AsXSn » 13 października 2018, 11:31

Mam pytanie czy lampy Metalohalogenkowe nie przestaną być produkowane na rzecz LED?
Bo gdzieś słyszałem że ponoć mają zakazać ich produkcji.
HID's will never die!
Avatar użytkownika
AsXSn
 
Posty: 1063
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 sierpnia 2017, 17:41
Lokalizacja: Maków Mazowiecki

Re: Zdjęcia lamp wyładowczych

Postprzez JeD » 13 października 2018, 12:36

AsXSn napisał(a):Mam pytanie czy lampy Metalohalogenkowe nie przestaną być produkowane na rzecz LED?
Bo gdzieś słyszałem że ponoć mają zakazać ich produkcji.


2030? Obiła mi się o uszy taka data
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7289
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Zdjęcia lamp wyładowczych

Postprzez Alexander » 13 października 2018, 13:33

JeD napisał(a):
AsXSn napisał(a):Mam pytanie czy lampy Metalohalogenkowe nie przestaną być produkowane na rzecz LED?
Bo gdzieś słyszałem że ponoć mają zakazać ich produkcji.


2030? Obiła mi się o uszy taka data

To jest data, kiedy ma być wprowadzony zakaz produkcji T8 :) .
Konto użytkownika zablokowane przez administrację.
Avatar użytkownika
Alexander
 
Posty: 741
Dołączył(a): 2 stycznia 2018, 13:16
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Zdjęcia lamp wyładowczych

Postprzez JeD » 13 października 2018, 18:42

Alexander napisał(a):
JeD napisał(a):
AsXSn napisał(a):Mam pytanie czy lampy Metalohalogenkowe nie przestaną być produkowane na rzecz LED?
Bo gdzieś słyszałem że ponoć mają zakazać ich produkcji.


2030? Obiła mi się o uszy taka data

To jest data, kiedy ma być wprowadzony zakaz produkcji T8 :) .


Paweł, skąd takie info, podaj źródło jak możesz ;)
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7289
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Zdjęcia lamp wyładowczych

Postprzez AsXSn » 13 października 2018, 19:02

Ładnie wyszły te fotki ;)
KaszeL napisał(a):Masz jakieś argumenty na poparcie tej ciekawej teorii?

Światło diody LED moim zdaniem jest nie naturalne i trupie.
Lampa MH dobrej jakości ma światło zbliżone najbardziej do naturalnego.
HID's will never die!
Avatar użytkownika
AsXSn
 
Posty: 1063
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 sierpnia 2017, 17:41
Lokalizacja: Maków Mazowiecki

Re: Zdjęcia lamp wyładowczych

Postprzez JeD » 13 października 2018, 19:06

AsXSn napisał(a):Ładnie wyszły te fotki ;)
KaszeL napisał(a):Masz jakieś argumenty na poparcie tej ciekawej teorii?

Światło diody LED moim zdaniem jest nie naturalne i trupie.
Lampa MH dobrej jakości ma światło zbliżone najbardziej do naturalnego.


O Chłopie, ale żeś poleciał. Obecnie są takie LED-y co te MH wbijają w fotel, popatrz sobie w wątki m.in Tomka (Kaszla) oraz Marcina (Amiśka), gdzie publikują swoje realizacje.
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7289
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Zdjęcia lamp wyładowczych

Postprzez AsXSn » 13 października 2018, 19:09

Może i są tylko ja nie widziałem na oczy takiej diody jak świeci w porównaniu z MH ;)
Ale trwałością nie dorównają lampą wyładowczym (oprócz rtęciówek) ;)
HID's will never die!
Avatar użytkownika
AsXSn
 
Posty: 1063
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 sierpnia 2017, 17:41
Lokalizacja: Maków Mazowiecki

Re: Zdjęcia lamp wyładowczych

Postprzez Alexander » 13 października 2018, 19:39

:arrow: JeD
Od osoby odpowiedzialnej za polskie lampy od 1987 do 2002 roku, która pomimo zakończenia tej dzałalności, nadal śledzi temat "eko" dyrektyw i wie "co w trawie piszczy" ;) . Godności nie mogę niestety podać.
Konto użytkownika zablokowane przez administrację.
Avatar użytkownika
Alexander
 
Posty: 741
Dołączył(a): 2 stycznia 2018, 13:16
Lokalizacja: Górny Śląsk

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Diody LED

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości