Lampy LED

Dyskusje na temat diod LED

Moderator: cukrownik

Re: Lampy LED

Postprzez qba » 18 marca 2012, 23:21

Ja dziś na Shellu widziałem lampy diodowe z 4ma diodami o całkiem przyzwoitej barwie i chyba dość mocnym strumieniu. TRudno mi to określić, gdyż w pomieszczeniu świeciły się także świetlówki.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8338
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: Lampy LED

Postprzez cieszyn » 18 marca 2012, 23:25

A tak, mam taką tylko jasnej maści jest oprawa.
Świeci zupełnie przyzwoicie :)
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lampy LED

Postprzez ousd » 6 kwietnia 2012, 20:40

Mam lampę diodową z gwintem E-27 Kanlux ale niestety nieda się jej wkręcić do żadnej oprawy bez klosza - zbyt duże oślepianie. Przy matowych kloszach nie oślepia i całkiem przyzwoicie świeci :)
ousd
 

Re: Lampy LED

Postprzez Luk » 14 sierpnia 2012, 15:18

Nie wiem, czy to jest odpowiedni temat, ale mam pytanie;

zamierzam w niedalekiej przyszłości (może na jesieni) zmienić w moim pokoju w głównej górnej oprawie żarówki i świetlówki kompaktowe na lampy LED. Które mi najbardziej polecicie? Oto, z jakimi parametrami bym je chciał:

- gwint E14
- barwa ciepła biała
- dookólna (żeby nie świeciła punktowo)
- cena do 25 zł
- żeby świeciła przynajmniej tak jasno jak żarówki 40W (lub jak świetlówki kompaktowe 10W) lub nawet minimalnie jaśniej

Czy na przykład te byłyby dobre? -

http://allegro.pl/zarowka-e14-led-80-sm ... 09866.html

http://allegro.pl/zarowka-diodowa-e14-2 ... 19480.html
Pozdrawiam, Łukasz
Avatar użytkownika
Luk
 
Posty: 5942
Zdjęcia: 765
Dołączył(a): 8 kwietnia 2008, 14:42
Lokalizacja: Gliwice

Re: Lampy LED

Postprzez michal7778 » 14 sierpnia 2012, 21:01

Obawiam się że oddawanie barw takich lamp może być bardzo kiepskie. Nawet porządne lampy Osrama mają oddawanie barw na niskim poziomie, a co dopiero taki chiński wynalazek.
Już lepiej rozejrzyj się za dobrymi kompaktami o lepszym oddawaniu barw.
Podobno ciekawe są świetlówki Osram Duluxstar Warm Comfort Light. Dają one bardziej ciepłe światło niż standardowe Duluxstary (barwa 825).
Avatar użytkownika
michal7778
 
Posty: 51
Zdjęcia: 2
Dołączył(a): 20 lutego 2012, 20:59
Lokalizacja: Łódź

Re: Lampy LED

Postprzez Luk » 15 sierpnia 2012, 21:07

michal7778 napisał(a):Obawiam się że oddawanie barw takich lamp może być bardzo kiepskie. Nawet porządne lampy Osrama mają oddawanie barw na niskim poziomie, a co dopiero taki chiński wynalazek.
Już lepiej rozejrzyj się za dobrymi kompaktami o lepszym oddawaniu barw.
Podobno ciekawe są świetlówki Osram Duluxstar Warm Comfort Light. Dają one bardziej ciepłe światło niż standardowe Duluxstary (barwa 825).


Z tym, że ja właśnie chcę diody LED, od kompaktów już staram się trzymać z daleka.
Może inni użytkownicy też mi coś zaproponują? Jeśli mają być już lampy LED "mejde in czajna" to niech przynajmniej będą dobrej jakości.
Pozdrawiam, Łukasz
Avatar użytkownika
Luk
 
Posty: 5942
Zdjęcia: 765
Dołączył(a): 8 kwietnia 2008, 14:42
Lokalizacja: Gliwice

Re: Lampy LED

Postprzez amisiek » 15 sierpnia 2012, 21:23

W Ikei mają lampy LED o kształcie żarówki, deklarowane CRI=85 przy niezłej sprawności. Niestety nie mam zdjęcia. Jeśli kupować lampy LED to właśnie takie, szkoda oczu na gów***e światło.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: Lampy LED

Postprzez Luk » 17 sierpnia 2012, 11:41

amisiek napisał(a):W Ikei mają lampy LED o kształcie żarówki, deklarowane CRI=85 przy niezłej sprawności. Niestety nie mam zdjęcia. Jeśli kupować lampy LED to właśnie takie, szkoda oczu na gów***e światło.


Może i tak, ale jak widać dużo osób kupuje na Allegro te LED-y i jak widać, sprzedający mają bardzo mało negatywów (a niektórzy nawet zero).
Pozdrawiam, Łukasz
Avatar użytkownika
Luk
 
Posty: 5942
Zdjęcia: 765
Dołączył(a): 8 kwietnia 2008, 14:42
Lokalizacja: Gliwice

Re: Lampy LED

Postprzez amisiek » 17 sierpnia 2012, 12:55

Zauważ ile ludzi kupuje tanie i badziewne kompakty w Tesco. Także ilość komentarzy nie przekłada się automatycznie na jakość światła.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: Lampy LED

Postprzez michal7778 » 19 sierpnia 2012, 13:53

Luk napisał(a):Może i tak, ale jak widać dużo osób kupuje na Allegro te LED-y i jak widać, sprzedający mają bardzo mało negatywów (a niektórzy nawet zero).

Owszem, masz rację ale mało kto zwraca uwagę na jakość światła z takich lamp. Ma być energooszczędnie i nie ma znaczenia że światło tych lamp z Allegro nie nadaje się pewnie nawet do garażu czy piwnicy, a co dopiero do domu ;)

EDIT:
Luk, można wiedzieć czemu nie podobają ci się kompakty?
Avatar użytkownika
michal7778
 
Posty: 51
Zdjęcia: 2
Dołączył(a): 20 lutego 2012, 20:59
Lokalizacja: Łódź

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Diody LED

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości