Lampy LED

Dyskusje na temat diod LED

Moderator: cukrownik

Re: Lampy LED

Postprzez Pablo » 14 czerwca 2017, 22:25

Np. rurka kołowa Polamp 32W daylight :P
Pablo
 

Re: Lampy LED

Postprzez Lampka » 14 czerwca 2017, 22:28

Poza tym lepiej zachowaj sobie z niej paragon i pudełko - brak radiatorów (lub schowane pod plastikiem) raczej nie zapowiadają jej płomiennej trwałości ;) Do tej oprawy świecącej w dół, gdzie pokazałeś wcześniejsze fotki, zdecydowanie lepiej pasuje.
Kolekcjoner i poszukiwacz starych opraw i źródeł światła
Avatar użytkownika
Lampka
 
Posty: 6560
Zdjęcia: 14
Dołączył(a): 16 sierpnia 2011, 21:59
Lokalizacja: Gliwice

Re: Lampy LED

Postprzez trojmiejski » 14 czerwca 2017, 22:43

Ta oprawa wisząca jest w kuchni gdzie uważam, że taka barwa jest za zimna, kłóciłaby się z halogenami, tam jeśli iść powyżej 3000K to co najwyżej 5000K. Mimo feralnego umiejscowienia w plafonie to przedpokój jest jasno oświetlony. Co do trwałości, właśnie chcę to przetestować ile przeżyje.
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10943
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: Lampy LED

Postprzez KelVin » 15 czerwca 2017, 05:42

Przyjemne źródełko :) Ale seria Value to chyba świeci bardziej dookólnie? Bo moje Osram Led Star Classic A 60 z salonu zachowują się jak reflektorowe Ale tu widzę inną budowę, inny kształt.
W najbliższym czasie chcę się wyposażyć właśnie w chłodnego LEDa o mniej więcej takim strumieniu. Lepiej będą wychodziły moje filmy z prania ;) (kto widział mój kanał na YT, ten wie ;) - testy migotania mam wrzucone właśnie tam). Bo wcześniej, to albo był kontrast ciepłe -zimne, albo gasiłem główne światło, żeby film lepiej wyszedł. Ale wtedy sam czułem się niekomfortowo.
KelVin
 
Posty: 94
Dołączył(a): 13 stycznia 2016, 20:19

Re: Lampy LED

Postprzez KelVin » 17 czerwca 2017, 18:47

Ledyzacji mieszkania ciąg dalszy. Teraz - mój pokój 1/3.

Lexman 16W 830 E27

Jedna z sześciu lamp Lexmana, które kupiłem w ramach ledyzacji. Tę zamontowałem w moim pokoju.

Opakowanie i lampa
Obrazek

Obrazek

W akcji
Obrazek

Obrazek

Widmo
Obrazek

Obrazek

Przykładowe zdjęcia czegoś nią oświetlonego
Obrazek

Obrazek

Moja opinia
Lampa generalnie mi się podoba - ciągłe widmo, brak stroboskopa, zadowalające Ra (znowu - w moim odczuciu około 85). Temperatura barwowa - czyste 3000K. Wyraźnie chłodniejsza od żarówek - gdy czytałem książkę przy żarówce 40W Apollo, zastanawiałem się, gdzie miałem głowę, kupując tego Lexmana - wtedy wydawało się to światło naprawdę chłodne. Ten aspekt trochę mnie denerwował. Za to w kuchni ta barwa sprawdziłaby się doskonale ;) Ale tam siedzi nadal Spectrum i działa jak nowy :D
KelVin
 
Posty: 94
Dołączył(a): 13 stycznia 2016, 20:19

Re: Lampy LED

Postprzez galad » 17 czerwca 2017, 20:43

Miałem u siebie w pokoju krótko leda, też ok 3000k, ale po niecałym miesiącu wróciłem do standardowej 100W żarówki. Led w nocnej lampce czy w łazience przeżyję, ale u mnie gdzie dużo ślęczę nad mapami( zboczenie ze studiów wpatrywanie się w mapę, naprawdę na mapie jest kopalnia informacji o terenie którego ona dotyczy) czy coś lutuję potrzebuję światło żarówy
Światło żarowe, to jest to!!
Avatar użytkownika
galad
 
Posty: 598
Dołączył(a): 30 października 2015, 16:08
Lokalizacja: Katowice

Re: Lampy LED

Postprzez MRP200 » 17 czerwca 2017, 20:53

galad napisał(a):Miałem u siebie w pokoju krótko leda, też ok 3000k, ale po niecałym miesiącu wróciłem do standardowej 100W żarówki. Led w nocnej lampce czy w łazience przeżyję, ale u mnie gdzie dużo ślęczę nad mapami( zboczenie ze studiów wpatrywanie się w mapę, naprawdę na mapie jest kopalnia informacji o terenie którego ona dotyczy) czy coś lutuję potrzebuję światło żarówy

Jakie mapy - geodezyjne. Lubię przeglądać takie mapy. Na takich kierunkach jak elektrotechnika czasami brakuje właśnie podstaw geodezji. Bo potem taki absolwent zatrudnia się do pracy jako inżynier budowy i nie potrafi niczego odczytać z podkładu geodezyjnego, który niejako jest podstawą do prowadzenia budowy.
MRP200
Moderator
 
Posty: 4281
Zdjęcia: 639
Dołączył(a): 21 września 2009, 07:25
Lokalizacja: PWA / Kostrzyn Wlkp

Re: Lampy LED

Postprzez galad » 17 czerwca 2017, 21:16

Różne, czy to turystyczne czy plany miast na geologicznych czy hydrologicznych kończąc. Maly offtop znajomy znajomego kupił w górach kawałek ziemi chciał postawić tam domek. Jednak problem z działką był taki że ciągle była wilgotna nawet w upały. Pojechałem na miejsce i już od razu wiedziałem co jest grane, zdradziła to roślinność a dopełnieniem była mapa hydrologiczna i poziom zwierciadła wód przypowierzchniowych. Facet kupił działkę na której była duża młaka. Dlatego też jak jest powódź to to płacz ludzi że im nowe domy pozalewało mnie trochę śmieszy ale jak budują domy na terenie zalewowym gdzie przy stanie rzeki Www obszar jest zalany. Tu też wystarczy spojrzeć na mapę, mapa powie do jakiego miejsca rzeka wyleje przy jakim stanie wody, można sobie odczytać ile zajmuje terasa rzeki i wybudować się tak gdzie nawet przy powodzi tysiąc lecia woda nie dotrze.
Światło żarowe, to jest to!!
Avatar użytkownika
galad
 
Posty: 598
Dołączył(a): 30 października 2015, 16:08
Lokalizacja: Katowice

Re: Lampy LED

Postprzez MRP200 » 17 czerwca 2017, 21:36

galad napisał(a): Dlatego też jak jest powódź to to płacz ludzi że im nowe domy pozalewało mnie trochę śmieszy ale jak budują domy na terenie zalewowym gdzie przy stanie rzeki Www obszar jest zalany. Tu też wystarczy spojrzeć na mapę, mapa powie do jakiego miejsca rzeka wyleje przy jakim stanie wody, można sobie odczytać ile zajmuje terasa rzeki i wybudować się tak gdzie nawet przy powodzi tysiąc lecia woda nie dotrze.

Bo większość kieruje się jednym - niską ceną działki. A w miejscach mniej atrakcyjnych ceny gruntów są niskie. A nikt nie sprawdza dokładnie jej położenia. A potem jest tak jak piszesz, że raz na kilkadziesiąt lat teren zostanie zalany wodą, albo za kilka lat okazuje się, że w pobliżu będą budować ekspresówkę. Nie wspominając o przypadku, że pewien gość kupił działkę w pobliżu torów kolejowych, bo cena była korzystna, a potem miał pretensje, że mu pod oknami pociągi ryczą Rp-1,a mechanicy mają taki obowiązek (w pobliżu jest przejazd kolejowy). A linia kolejowa istnieje już od czasów zaboru pruskiego.
MRP200
Moderator
 
Posty: 4281
Zdjęcia: 639
Dołączył(a): 21 września 2009, 07:25
Lokalizacja: PWA / Kostrzyn Wlkp

Re: Lampy LED

Postprzez KelVin » 21 czerwca 2017, 08:18

Ledyzacji mieszkania ciąg dalszy. Mój pokój 2/3

LED Lexman R50 E14 5W 830

Tutaj chciałem mieć lampę LED koniecznie. Wcześniej w lampce biurkowej używałem żarówki Apollo CLIS-40FR, ale miało to kilka minusów - już po kilku minutach pracy nie mogłem zmienić ustawienia lampki, bo parzyła. Poza tym światło dostawało lekkiego pomarańczowego zafarbu od oprawy. Teraz już tych minusów nie ma - LED się tak nie grzeje, a że kieruje światło tylko do przodu, to nie łapie pomarańczowego koloru.

Opakowanie
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Lampa
Obrazek

Zamontowana
Obrazek

W akcji
Obrazek

Widmo
Obrazek

Przykładowe zdjęcie czegoś nią oświetlonego
Obrazek

Moja opinia
Używam jej do pracy przy biurku oraz do czytania. Jestem bardzo zadowolony. Jakość światła taka jak w przypadku wcześniejszego Lexmana - czysta barwa, brak migotania, dobre Ra ~85 (a może więcej?). Zresztą widać to na zdjęciu. Barwa 3000K lekko drażniła przy oświetleniu ogólnym pokoju, ale do czytania i pracy sprawdza się świetnie. Mogę czytać trzy godziny z małymi przerwami i oczy mi się nie męczą bardziej niż przy świetle słonecznym (przy CFL wysiadały już po 20 minutach). Już nie chcę wracać do żarówki i poparzonych palców przy próbie lepszego ustawienia lampki ;)
KelVin
 
Posty: 94
Dołączył(a): 13 stycznia 2016, 20:19

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Diody LED

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości