Lampy LED

Dyskusje na temat diod LED

Moderator: cukrownik

Re: Lampy LED

Postprzez robert03 » 1 września 2017, 09:26

Luk napisał(a):130 lumenów? Nie za dużo, żeby oświetlić tym pokój. Ale do lampki nocnej lub biurkowej w zupełności starczy.

Moje dzieci i żona mówią na takie słabiutkie źródła "świeczuszki". Takim źródełkiem to można oświetlić jedynie wnętrze szafki i to malutkiej, zastosować przy oświetleniu dekoracyjnym albo jako oświetlenie "przeszkodowe" pokoju w świecące w nocy gdy trzeba wstawać do małego dziecka. Do niczego więcej to się raczej nie nada. Ale za to trwałość może być całkiem sensowna bo mała moc, mniej ciepła itp.
robert03
 
Posty: 442
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 22 sierpnia 2010, 12:33
Lokalizacja: Świecie

Re: Lampy LED

Postprzez galad » 1 września 2017, 17:38

galad napisał(a):Mój dzisiejszy zakup dwie 5W lamy Led za 5 zł czyli 2,50 za sztukę :D
Tak to to wygląda i świeci, co prawda pobiera tylko 2,8W ale w tych tanich Ledach zawsze moc jest zawyżona.
Jedna wkręciłem do lampki biurkowej, druga poszła do garażu do oprawy przenośnej. Zastanawia mnie tylko jedno? dlaczego w tych tanich lampkach nasi dalekowschodni bracia wkładają elektrolity na 63V!
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Teraz pomiary
Obrazek
Obrazek


12 czerwca br roku pokazywałem wam dwie lampy led za 5zł, jedna działa w garażu w lampie przenośnej, druga w lampce biurkowej. Parę dni temu po ok 2h pracy lampy led postanowiłem sprawdzić organoleptycznie temperaturę diod. Dotknąłem palcem pojedyncza diodę i była gorąca że hoho. Co dziwne pcb też było gorące ale nie tak mocno jak diody. niewiele myśląc przykleiłem radiator z innej padniętej ledówki. Radiator przymocowany jest na silikon wysokotemperaturowy, i po takim samym czasie pracy lampy jest tak gorący że nie można go dotknąć. Ciekawi mnie tylko czy tym zabiegiem poprawiłem żywotność lampy czy ja zredukowałem?
Obrazek
Światło żarowe, to jest to!!
Avatar użytkownika
galad
 
Posty: 598
Dołączył(a): 30 października 2015, 16:08
Lokalizacja: Katowice

Re: Lampy LED

Postprzez MRP200 » 2 września 2017, 22:23

Kupiona w markecie Kaufland z kosza wyprzedarzowego.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Lepszych fotek w akcji raczej zrobić się nie da, bo możecie mi wierzyć albo nie, ale bańka wygląda na usyfioną ... od środka. Próbowałem na szybko myć nawet izopropanolem i nic. Widać to dopiero przy bliższym przyjrzeniu się. Lampka chwilowo jest w poczekalni, ale zapewne trafi do użytku.
MRP200
Moderator
 
Posty: 4281
Zdjęcia: 639
Dołączył(a): 21 września 2009, 07:25
Lokalizacja: PWA / Kostrzyn Wlkp

Re: Lampy LED

Postprzez Lampka » 3 września 2017, 22:00

Calkiem ciekawa lampka, pierwszy raz taką widzę. Chociaz moim zdaniem lepiej wyglądałoby, jakby tą płytkę z diodą wykonać jako okrągłą, a nie taką kańciastą. Producent raczej nie zadbał o detale estetyczne. Oprócz zacieków na bańce, talerzyk też jest krzywo zamocowany.

Tak przy okazji - Leroy Merlin wycofuje się z kompaktów. W gliwickiem LM już nie sprowadzają nowych partii, a resztki Lexmanów to już ostatnie partie.
Kolekcjoner i poszukiwacz starych opraw i źródeł światła
Avatar użytkownika
Lampka
 
Posty: 6560
Zdjęcia: 14
Dołączył(a): 16 sierpnia 2011, 21:59
Lokalizacja: Gliwice

Re: Lampy LED

Postprzez trojmiejski » 18 września 2017, 21:13

Czy komuś się trafił duży glob z Ikei wyraźnie tętniący światłem? Gdyż w wynajmowanym mieszkaniu trafił się taki glob i nie wiem czy to normalne, czy może ten egzemplarz jest trefny?
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10943
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: Lampy LED

Postprzez Lampka » 19 września 2017, 00:46

Możliwe, że elektroniki powoli kończy żywot. Jak spotykałem takie globy, to zawsze świeciły przyzwoicie i bez tętnienia.
Kolekcjoner i poszukiwacz starych opraw i źródeł światła
Avatar użytkownika
Lampka
 
Posty: 6560
Zdjęcia: 14
Dołączył(a): 16 sierpnia 2011, 21:59
Lokalizacja: Gliwice

Re: Lampy LED

Postprzez slaweklampy » 19 września 2017, 08:02

Jeśli pracowała trzonkiem do góry to elektronika była podgrzewana przed płytkę z diodami.

LED 14W porównanie ze świetlówką 20W i żarówką halogenową 70W.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Spieszmy się zbierać stare lampy i radia, tak szybko odchodzą.
Avatar użytkownika
slaweklampy
 
Posty: 6044
Zdjęcia: 1766
Dołączył(a): 2 września 2009, 06:43
Lokalizacja: Pęplin

Re: Lampy LED

Postprzez Lampka » 20 września 2017, 00:26

Kompakt i żarówka zdają się nieco jaśniej świecić.

Tak przy okazji to zauważyłem, że zużycie energii elektrycznej w przeliczeniu na strumień świetlny w niektórych ledach jest zupełnie takie jak w kompaktach - około 80% oszczędności w porównaniu z żarówką. Ostatnio porównywałem celowo kilka ledów różnych marek w jakimś markecie i zwykle oszczędność wahała się od własnie 80, do 90%.
Kolekcjoner i poszukiwacz starych opraw i źródeł światła
Avatar użytkownika
Lampka
 
Posty: 6560
Zdjęcia: 14
Dołączył(a): 16 sierpnia 2011, 21:59
Lokalizacja: Gliwice

Re: Lampy LED

Postprzez litak1 » 21 września 2017, 13:49

Zaraz, chwila, a jaką masz przesłonę czy czas ekspozycji, bo bez tego nic nie wiemy o tym, czy coś świeci jaśniej czy ciemniej. Wiec albo podaj te parametry, lub potwierdź że są takie same dla każdej fotki, albo zrób porównanie na jednym zdjęciu jeśli korzystasz z automatu w aparacie :roll:
Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego. Na tym forum łączymy teorię z praktyką. Nic nie działa i nikt nie wie dlaczego. ;)
Avatar użytkownika
litak1
 
Posty: 2058
Zdjęcia: 259
Dołączył(a): 25 września 2011, 22:52
Lokalizacja: Wadowice

Re: Lampy LED

Postprzez Luk » 21 września 2017, 13:54

Czy te LEDy z firmy Lumenix są też dostępne z gwintem E14? Jeśli tak, to też mają 14W?
Pozdrawiam, Łukasz
Avatar użytkownika
Luk
 
Posty: 5942
Zdjęcia: 765
Dołączył(a): 8 kwietnia 2008, 14:42
Lokalizacja: Gliwice

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Diody LED

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

cron