Lampy LED

Dyskusje na temat diod LED

Moderator: cukrownik

Re: Lampy LED

Postprzez Utilizer » 8 czerwca 2017, 08:30

kamil napisał(a):Żarówka led nadaję się tylko tam gdzie się długo światło świeci , u mnie w domu takowa jest zainstalowana w korytarzu gdzie światło świeci się kilka h dziennie , a niektórzy "Janusze oszczędności " instalują ledy nawet w kiblu ;)

Ale bzdura, jakie to ma znaczenie jeśli zużycie mocy jest praktycznie stałe?
Avatar użytkownika
Utilizer
 
Posty: 6575
Zdjęcia: 2797
Dołączył(a): 27 czerwca 2009, 19:39

Re: Lampy LED

Postprzez JeD » 8 czerwca 2017, 10:39

Utilizer napisał(a):
kamil napisał(a):Żarówka led nadaję się tylko tam gdzie się długo światło świeci , u mnie w domu takowa jest zainstalowana w korytarzu gdzie światło świeci się kilka h dziennie , a niektórzy "Janusze oszczędności " instalują ledy nawet w kiblu ;)

Ale bzdura, jakie to ma znaczenie jeśli zużycie mocy jest praktycznie stałe?


Popieram Sebastiana, ja mam w kiblu a nie czuje się wąsatym januszem. Świecą od 2 lat i jakoś się nie przepaliły. Zgodzę się co do archaicznych obecnie świetlówek kompaktowych.
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7289
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Postprzez Utilizer » 8 czerwca 2017, 12:52

No bo nie rozumiem, chodzi o to że Ledy mają deklarowana przez producenta liczbę właczen? Ale żarówki zwykle też dostają po dupie kiedy często są zapalane a są zimne - rezystancja włókna wieksza
Avatar użytkownika
Utilizer
 
Posty: 6575
Zdjęcia: 2797
Dołączył(a): 27 czerwca 2009, 19:39

Re:

Postprzez MRP200 » 8 czerwca 2017, 14:10

Utilizer napisał(a):No bo nie rozumiem, chodzi o to że Ledy mają deklarowana przez producenta liczbę właczeń? Ale żarówki zwykle też dostają po dupie kiedy często są zapalane a są zimne - rezystancja włókna większa

Mniejsza.
MRP200
Moderator
 
Posty: 4281
Zdjęcia: 639
Dołączył(a): 21 września 2009, 07:25
Lokalizacja: PWA / Kostrzyn Wlkp

Re: Lampy LED

Postprzez Utilizer » 8 czerwca 2017, 14:22

O pardon :oops: Oczywiście przecież rezystancja metali rośnie wraz ze wzrostem temperatury
Avatar użytkownika
Utilizer
 
Posty: 6575
Zdjęcia: 2797
Dołączył(a): 27 czerwca 2009, 19:39

Re: Lampy LED

Postprzez kamil » 8 czerwca 2017, 14:25

Drobne sprostowanie , chodziło mi o cenę zakupu żarówki led i czas po jakim się zwróci świecąc w kiblu kilka minut dzienne .
Jeśli kogoś uraziłem to przepraszam .
kamil
 
Posty: 452
Zdjęcia: 5
Dołączył(a): 28 lipca 2012, 23:36
Lokalizacja: nisko woj podkarpackie

Re: Lampy LED

Postprzez KelVin » 10 czerwca 2017, 11:13

W lutym zrobiłem modernizację oświetlenia mieszkania na LED. Głównie z ciekawości - lubię technologię LED i lubię testować różne produkty :) Jako że minęły już od modernizacji prawie 4 miesiące, mogę co nieco o zakupionych lampach napisać ;) Nowych lamp jest sporo, więc będę wrzucać po jednej co jakiś czas, żeby nikogo nie przytłoczył nadmiar informacji. Chcę bowiem każdą omówić dość dokładnie :)

Na pierwszy ogień idzie łazienka - tutaj zamontowałem Spectrum WOJ+13902. W zamkniętej oprawie (WOS) - jestem ciekawy, jak długo wytrzyma :) Póki co żadnych szwanków nie zauważam. Cena: 11,99 zł w BricoMarche.

Tak to wszystko wygląda:

Opakowanie
Obrazek

Obrazek

Lampa
Obrazek

Zamontowana
Obrazek

W akcji
Obrazek

Widmo
Obrazek

Przykładowe zdjęcie czegoś nią oświetlonego

Obrazek

Moja opinia
Z jakości światła jestem zadowolony. Ładne ~3000K, brak migotania. Oddawanie barw bardzo dobre - producent podaje 80-89, w moim odczuciu tej lampie bliżej do górnej granicy tego zakresu ;) Różnica między nim a halogenem jest znikoma. Jedyne co, to że światło jest łagodniejsze i bardziej rozproszone - nie ma "wzorków" na ścianie ;)
Generalnie więc uważam ten zakup za udany. Jakby co, ma dwa lata gwarancji.
KelVin
 
Posty: 94
Dołączył(a): 13 stycznia 2016, 20:19

Re: Lampy LED

Postprzez galad » 10 czerwca 2017, 13:54

Ja w kiblu w plafonie mam wkręconą lampę led marki GTV i póki co spisuje się dobrze od 3 lat. Więc myślę że i tobie posłuży.
Światło żarowe, to jest to!!
Avatar użytkownika
galad
 
Posty: 598
Dołączył(a): 30 października 2015, 16:08
Lokalizacja: Katowice

Re: Lampy LED

Postprzez KelVin » 11 czerwca 2017, 17:55

Zobaczymy. Póki co wygląda i świeci jak nowy :) Jest eksploatowany średnio 1,5 godziny dziennie, ale - jak to w łazience - często przełączany. Kilkanaście razy na dzień to minimum. W razie jakiejś awarii oczywiście poinformuję ;)
KelVin
 
Posty: 94
Dołączył(a): 13 stycznia 2016, 20:19

Re: Lampy LED

Postprzez jacekk » 11 czerwca 2017, 18:12

Takim ledowym źródełkom najbardziej szkodzi zamknięta oprawa, zwłaszcza jeśli ma małą pojemność i oprawkę która mocno zasłania radiator. A to ile ją razy włącza się i wyłącza to to nie ma większego znaczenia.

W moim domu zostały słownie trzy żarówki i to tylko dlatego że siedzą w oprawach których się praktycznie nie używa. Reszta ledy, jak na razie na około 20 sztuk nie padła żadna ledowa lampa, mimo ze niektóre działają już od 3-4 lat w trudnych warunkach.
Nie lubię sody.
Avatar użytkownika
jacekk
 
Posty: 1343
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 19 czerwca 2014, 22:12
Lokalizacja: Lubelskie

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Diody LED

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości