Lampy LED

Dyskusje na temat diod LED

Moderator: cukrownik

Re: Lampy LED

Postprzez Watt » 19 listopada 2014, 15:55

Watt
 

Re: Lampy LED

Postprzez amisiek » 22 listopada 2014, 22:21

Zajrzyjmy co diodowa lampka ma w środku
o taka:
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Cóż za precyzja montażu i czystość lutowania
Obrazek
Obrazek

Miga jak cholera
Obrazek

Była też druga
Obrazek
jeden crap.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: Lampy LED

Postprzez Lampka » 22 listopada 2014, 23:19

Ta pierwsza wygląda, jak importowane przez tą samą markę, co Spectrum.
Ostatnio w ramach badań do projektu na uczelni, testowałem m.in lampkę LED marki MegaLED i powiem szczerze, że świeciła całkiem porządnie, w dodatku bez stroboskopa ;) Gdy zmieniałem napięcie (jako element badań), to przy około 100V zaczęła cyklicznie migotać, a gdy dalej to napięcie obniżałem, migotanie było coraz gęstsze, aż przy około 50V w ogóle przestawała reagować. W kompaktach wypadało to nieco lepiej, bo te niekiedy nawet przy około 70V nadal świecą, choć zdecydowanie słabiej, niż przy 230V. Natomiast LED do czasu, jak zaczął migotać, świecił przez cały czas prawie tak samo jasno, strumień świetlny zmniejszał się jedynie nieznacznie.
Kolekcjoner i poszukiwacz starych opraw i źródeł światła
Avatar użytkownika
Lampka
 
Posty: 6560
Zdjęcia: 14
Dołączył(a): 16 sierpnia 2011, 21:59
Lokalizacja: Gliwice

Re: Lampy LED

Postprzez jacekk » 23 listopada 2014, 00:39

Też zrobiłem wywij sekcję części świetlnej dwóch "żarówek" LED które przez około rok świeciły u mnie w pokoju. Lampki oczywiście sprawne, ale wymienione na coś mocniejszego. Jedna to OSRAM o mocy 4W, druga GE o mocy 4,5W. Jako zamienniki 50W halogenów nawet całkiem nieźle się spisywały. Obie radiator mają odlany z metalu, w obu płytka z diodami jest przykręcona do płaskiej części radiatora z użyciem pasty termoprzewodzącej. To lekkie zdziwienie bo nie sądziłem że tą pastę tu znajdę (rozkręciłem oba źródełka) Płytka PCB w Osramie klasyczna, laminat szklano-epoksydowy. PCB z GE aluminiowe, co zresztą widać na zdjęciu. Czyli jest opcja zabawy z różnymi diodami bo rozmiar tej "gwiazdki" jest znormalizowany i można zamontować np. CREE. Same diody w obu przypadkach zastanawiająco małe jak na deklarowaną moc. Różnica w barwie spora, GE ma 3000K (chociaż na oko przynajmniej 3200K) OSRAM 2700 (i tu by się zgadzało) i widać to bardzo jeśli się świecą obie na raz. Jednak firma to firma, mimo że kraj pochodzenia wiadomy to jednak widać różnicę.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Nie lubię sody.
Avatar użytkownika
jacekk
 
Posty: 1343
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 19 czerwca 2014, 22:12
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Lampy LED

Postprzez Luk » 26 listopada 2014, 12:40

Wymieniłem wszystkie źródła światła w moim mieszkaniu na lampy LED.

Oto jak to się prezentuje w przedpokoju. Są to LEDy o mocy 5W
Obrazek

Obrazek

Jasno jest jak cholera (naprawdę). Jest jaśniej niż przy poprzednich lampach halogenowych, które miały moc aż 50W. Barwa światła też jest przyjemna.

Jak chcecie mogę dać zdjęcia LEDów z pozostałych pomieszczeń.
Pozdrawiam, Łukasz
Avatar użytkownika
Luk
 
Posty: 5942
Zdjęcia: 765
Dołączył(a): 8 kwietnia 2008, 14:42
Lokalizacja: Gliwice

Re: Lampy LED

Postprzez toomm40 » 26 listopada 2014, 16:47

no wstaw fotki, zawsze fajnie zerknąć . a czym spowodowana była owa wymiana? chęcią zaoszczędzenia na prądzie . czy jakieś inne przesłanki ? no bo jak już wszystko wymieniłeś , to konkretna operacja, no i chyba dość kosztowna ..? obstawiam,że nie kupiłeś pierwszych lepszych byle tańszych lamp ledowych.
TELAM - i wszystko jasne :D
Avatar użytkownika
toomm40
 
Posty: 5023
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 18 listopada 2011, 23:38
Lokalizacja: Poznań

Re: Lampy LED

Postprzez FOX » 26 listopada 2014, 18:44

jakiej firmy są te Ledy ?
Avatar użytkownika
FOX
 
Posty: 1357
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 15 lipca 2007, 12:07

Re: Lampy LED

Postprzez Luk » 27 listopada 2014, 21:44

No dobra to jednak pokażę moje zdjęcia lampek LED z każdego pomieszczenia :) Czekam na grom krytyki :twisted:

1. Mój pokój - 4 lampy LED 5w z gwintem E14. Kupiłem je przed pozostałymi LEDami, bo w październiku 2012 roku
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

2. Salon - 4 lampy LED 8w z gwintem E14.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

3. Przedpokój - 4 lampy LED 5w z gwintem GU10 oraz 3 lampy LED 5w z gwintem GU10
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

4. Łazienka - 1 lampa LED 12w z gwintem E27
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

5. Kuchnia - 4 lampy LED 5W z gwintem E14
Obrazek

Obrazek

Obrazek

6. Okap w kuchni - 2 lampy LED 3w z gwintem E14
Obrazek

Obrazek

7. LEDy 3w z gwintem E14 w lampkach nocnych
Obrazek

Obrazek

Obrazek

8. Oto najwcześniej kupione LEDy, na początku 2012 roku. Są one w dużym pokoju na zabudowanych półkach. Jedne oświetlają obraz, a drugie narożnik. Ta lampka z okrągłymi LEDami świeci na czerwono i ma zaledwie 2w.
Obrazek

Obrazek

9. No i moja lampka biurkowa z LEDem :P
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po tygodniowym okresie użytkowania nowych LEDów z przedpokoju, salonu, kuchni i łazienki można już wysnuć pewnie wnioski. Lampki mają o dziwo więcej zalet niż wad. Do zalet należą:

- solidne wykonanie
- ładny wygląd
- dobra, ciepła barwa światła
- jest przy nich wystarczająco jasno

Najgorzej wypadają LEDy z kuchni. Są one podobne do tych z mojego pokoju.

No i jak? Dobrze, że dałem zdjęcia :?: Mogę jeszcze napisać, jakiej firmy są te wszystkie LEDy :)
Ostatnio edytowano 27 listopada 2014, 22:05 przez Luk, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiam, Łukasz
Avatar użytkownika
Luk
 
Posty: 5942
Zdjęcia: 765
Dołączył(a): 8 kwietnia 2008, 14:42
Lokalizacja: Gliwice

Re: Lampy LED

Postprzez JeD » 27 listopada 2014, 21:47

Na to czekam z niecierpliwością, ja też używam dużo ledów. Technologia idzie do przodu i sam z nich korzystam, zostało kilka niedobitków z Ra chyba 60, ale szybko padają. obecnie używam Whiteenergy z ra na przyzwoitym poziomie. :) Jak będzie chwilka wolnego czasu to też pokażę :)
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7289
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Lampy LED

Postprzez Luk » 27 listopada 2014, 21:49

Lumenix :roll: :lol:
Nie wiem, co sądzić o tej firmie, ale na razie LEDy z tej firmy sprawują się dobrze.

Do dużego pokoju kupiłem je z tej aukcji -
http://allegro.pl/zarowka-led-e14-36-sm ... 73048.html

Natomiast w kuchni i w moim pokoju mam lampki z firmy LED Line
Pozdrawiam, Łukasz
Avatar użytkownika
Luk
 
Posty: 5942
Zdjęcia: 765
Dołączył(a): 8 kwietnia 2008, 14:42
Lokalizacja: Gliwice

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Diody LED

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości