Zmiana oświetlenia łazienki, były halogenki mają być LED-y

Dyskusje na temat diod LED

Moderator: cukrownik

Re: Zmiana oświetlenia łazienki, były halogenki mają być LED-y

Postprzez eranet » 8 lipca 2014, 19:23

z markowych to Philips, Osram na pewno, z tańszych to deklarowane parametry spełnia cos z LED-POLu, ale jak to swieci i ile kosztuje to nie wiem.
http://www.led-pol.com/pl/product/oro-g9-oli-3w-bc,1665
Można zobaczyć jeszcze z Lumenmaxa, ja mam ich Ar111 i barwa światła 3000K jest naprawdę ok
Sprawdź tylko dobrze wymiary, bo ledy G9 sa generalnie większe niż zwykłe halogenowe
eranet
 

Re: Zmiana oświetlenia łazienki, były halogenki mają być LED-y

Postprzez jacekk » 8 lipca 2014, 20:20

MercuryFenix napisał(a):Aby zlikwidować efekt stroboskopowy wystarczy dodać równolegle jakiś kondensator filtrujący :)


Nie wszędzie jest to możliwe. Mam np. w kuchni halogeny na szpilki G5,3 i ma on wbudowany już w sobie układ prostujący, jakis dławik i mały układ scalony (nie wgłębiałem się w schemat więc nie wiem co to jest dokładnie). A jest to zamiennik żarówki 12V około 15W choc świeci porównywalnie do 20W która jest nieco dalej. I tam się po prostu nie da dołożyć kondensatora. W samym źródełku brak miejsca aby z dodatkowym elektrolitem upchnać w oprawę, a dołożenie elektrolitu do zasilacza powoduje jego wyłączenie. Chyba jedyny sposób to dedykowany zasilacz LED, albo modyfikacja halogenowego.


Najlepsza metoda to wybrać się do sklepu, wziąć koszyk, nasypać do niego różnych kandydatów na przyszłe źródełko i podejść do testera. Wtedy od razu można posegregować na odpady i produkty przydatne :)
Nie lubię sody.
Avatar użytkownika
jacekk
 
Posty: 1343
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 19 czerwca 2014, 22:12
Lokalizacja: Lubelskie

Poprzednia strona

Powrót do Diody LED

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości