Zastosowanie lamp LED - dyskusja

Dyskusje na temat diod LED

Moderator: cukrownik

Re: Zastosowanie lamp LED - dyskusja

Postprzez Utilizer » 16 listopada 2015, 23:46

Beton napisał(a):Miałem na sprzedaż kilka takich szmelcowatych naświetlaczy, pewnie z eko-light? Tandeta, jakiej niemało na naszym rynku, świeci na fioletowo. Oczywiście ludzie to kupują :P

Faktycznie eko-light ;) Unikać :!:

slaweklampy napisał(a):Ciekawe, jak toto się grzeje podczas pracy bo widzę, że powierzchnia radiatora jest troszkę mała w stosunku do mocy strat.

Jest ciepły, ale nie gorący ;)
Avatar użytkownika
Utilizer
 
Posty: 6573
Zdjęcia: 2797
Dołączył(a): 27 czerwca 2009, 19:39

Re: Zastosowanie lamp LED - dyskusja

Postprzez jacekk » 17 listopada 2015, 00:39

Jak się instaluje takie coś dla siebie (bo nie zawsze trzeba super światło i takie często w zupełności wystarczy) to dobrym nawykiem jest rozebrać taki naświetlacz, przeszlifować miejsce gdzie jest przykręcony moduł COB (czasem jest w tym miejscu farba a czasem powierzchnia jest bardzo nierówna) i przykręcić go na dobra pastę termoprzewodzącą. Można tez zmienić samą diodę na coś porządnego, bo sa modele warte uwagi dające dobre światło a przy tym znacznie wydajniejsze niż tania chińszczyzna (czasem różnica to ponad 100%). Sam się zastanawiam czy nie wrzucić do kanału czterech 20-to watowych tanich naswietlaczy po lekkim tuningu.
Nie lubię sody.
Avatar użytkownika
jacekk
 
Posty: 1343
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 19 czerwca 2014, 22:12
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Zastosowanie lamp LED - dyskusja

Postprzez amisiek » 17 listopada 2015, 08:17

Dasz radę zmierzyć ile naprawdę mocy pobiera toto z sieci? Albo lepiej :ile wchodzi w diodę? Bo mam czasami wrażenie, że to 50W to jakieś oszczędnościowe jest.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: Zastosowanie lamp LED - dyskusja

Postprzez Beton » 18 listopada 2015, 12:08

Przywiozłem wczoraj takie coś, dostałem w gratisie ze względu na rozbitą szybkę:

Obrazek

Trochę słabo, jeżeli 50W świeci dużo gorzej niż świetlówka 38W 8xx :? A to Ra > 80 to chyba tylko na papierze, światło jest blade i pozbawione barw. Jedynie radiator jest większy, niż w tym szmelcu z eko-light.
Ostatnio edytowano 18 listopada 2015, 13:49 przez Beton, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Beton
 
Posty: 2103
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 12 kwietnia 2008, 12:15
Lokalizacja: Katowice/Puławy

Re: Zastosowanie lamp LED - dyskusja

Postprzez elek » 18 listopada 2015, 13:22

Sprawność jak rtęciówka, światło podobne, jedyna różnica to to że ma mała moc, no to ja już wolę 125W LRF :) przynajmniej jaśniej będzie.
Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic.
www.instagram.com/flurothyl
Avatar użytkownika
elek
 
Posty: 1638
Zdjęcia: 436
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 23:04
Lokalizacja: Podkarpacie

Poprzednia strona

Powrót do Diody LED

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości