Zastosowanie lamp LED - dyskusja

Dyskusje na temat diod LED

Moderator: cukrownik

Re: Zastosowanie lamp LED - dyskusja

Postprzez Watt » 23 stycznia 2015, 00:16

Widziałem już tego Osrama ;)
Oczko na GU10 z Biedronki to niestety tylko 300 lm, to sobie można tym oświetlić klawiaturę, żeby widzieć, co się pisze ;)
PS I taka moja mała propozycja - możemy sobie tak odbijać piłeczkę, aż wątek rozrośnie się do rozmiarów "Kwiaty opraw oświetleniowych". Pytanie tylko - PO CO ? Niektórzy lubią świetlówki (kompaktowe/liniowe), inni zwykłe żarówki, jeszcze inni LEDy. Jeśli ktoś za LEDami nie przepada, to czy koniecznie musi je polubić ? Ja jestem zwolennikiem konwencjonalnego oświetlenia (żarówki, świetlówki). LED nie jest dla mnie niczym szczególnym. I tu proponuję zakończyć tę dyskusję.
Watt
 

Re: Zastosowanie lamp LED - dyskusja

Postprzez amisiek » 23 stycznia 2015, 00:20

Jest sporo takich konstrukcji z diodkami COB, o ile producent nie oszczędzi na chłodzeniu to są to naprawdę fajne lampki. W hurtowniach zaczynają się pojawiać w różnych cenach.
Co do 300lm - zdziwisz się jak to daje radę w nocy na wsi oświetlając malutkie podwórko albo podjazd. Oko ma czułość logarytmiczną.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: Zastosowanie lamp LED - dyskusja

Postprzez toomm40 » 23 stycznia 2015, 00:21

ja mam taką oto lampkę , która świeci od dobrych 4 lat non stop . bez wyłączania , i jest wszystko ok . z tym,że jest to maleńka lampka , która nadaje się tylko jako oświetlenie typu "wieczna lampka" w nocy , albo do podświetlenia numeru domu itp , bo świeci słabiutko na chłodny , niebieskawy kolor. ale trwałość -jak na razie ponad 30.000h ;)
niestety jest to no name, nic nie ma napisane na tej lampce.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

:arrow: Watt , co do świetlówek kompaktowych, to te już zaczynają być przeżytkiem powoli.. i dobrze,bo zatrzymały się w miejscu na poziomie 8xx. nie wspominając o tym ileż szajsu wśród nich - który tez ugotował się po 300,400 h świecenia..(ZEXT na przykład )
TELAM - i wszystko jasne :D
Avatar użytkownika
toomm40
 
Posty: 5022
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 18 listopada 2011, 23:38
Lokalizacja: Poznań

Re: Zastosowanie lamp LED - dyskusja

Postprzez Watt » 23 stycznia 2015, 00:22

Tylko, czy przy lampce większej mocy dobre chłodzenie nie spowoduje tego, że będzie cięższa niż SL ?
Ja przed domem mam 2 kompakty i póki co nic się z nimi nie dzieje.
Watt
 

Re: Zastosowanie lamp LED - dyskusja

Postprzez MercuryFenix » 23 stycznia 2015, 00:31

To przestań bezmyślnie krytykować LEDy to nie będzie jak to mówisz... "Odbijania piłeczki"
Pasja czyni nas wyjątkowymi
Avatar użytkownika
MercuryFenix
 
Posty: 2214
Zdjęcia: 16
Dołączył(a): 20 czerwca 2011, 20:25
Lokalizacja: Mikołów/WLKP

Re: Zastosowanie lamp LED - dyskusja

Postprzez Watt » 23 stycznia 2015, 00:33

Na razie odpuszczam. Do czasu jak padnie mi w domu jakiś LED
Watt
 

Re: Zastosowanie lamp LED - dyskusja

Postprzez toomm40 » 23 stycznia 2015, 00:33

Watt, Twój problem polega na tym ,że czepiłeś się tylko tych lamp LED, które nie są dobre. a spróbuj skupić się na tych dobrych. Kup jedną z tych , które wcześniej polecał amisiek lub Kaszel i przekonaj się empirycznie.
historia lubi się powtarzać . przypomnij sobie , jak wchodziły świetlówki kompaktowe -co wtedy się działo . miało to być zbawieniem oświetleniowym ludzkości. tanio, oszczędnie, brak efektu cieplarnianego , długa żywotność i tak dalej... a tymczasem ? na początku były bardzo drogie Osramy i Philipsy(nota bene dobre i trwałe i o dobrym deklarowanym 8xx ) a po jakimś czasie zalały nas_gówna_ które były tańsze, ale już w taśmy produkcyjnej powinny zjeżdżać do maszyny recyklingującej , taka prawda(Zext, Apollo, Bemko, Ansmann, Brilum,Kanlux i jeszcze 15 innych )
TELAM - i wszystko jasne :D
Avatar użytkownika
toomm40
 
Posty: 5022
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 18 listopada 2011, 23:38
Lokalizacja: Poznań

Re: Zastosowanie lamp LED - dyskusja

Postprzez Lampka » 23 stycznia 2015, 00:55

Ansmann jeszcze trzymał kiedyś poziom, kompakty opisane pełną marką (nie jako Ans), jeszcze były dobre i bywały trwałe, o ile się ich często nie przełączało ;) Do dziś wiele ich widuję, mimo, że pochodzą z 2003-2004 roku.
Kolekcjoner i poszukiwacz starych opraw i źródeł światła
Avatar użytkownika
Lampka
 
Posty: 6560
Zdjęcia: 14
Dołączył(a): 16 sierpnia 2011, 21:59
Lokalizacja: Gliwice

Re: Zastosowanie lamp LED - dyskusja

Postprzez MRP200 » 24 stycznia 2015, 00:01

U mnie w domu jakieś w październiku ub. roku zagościły pierwsze zamienniki LED w miejsce tradycyjnych żarówek i jak na razie efekty użytkowania są pozytywne. W porównaniu z kompaktami to natychmiastowy zapłon, a i o efekt stroboskopowy bym się zbytnio nie obawiał, bo raczej mają dobrą filtrację napięcia, skoro po "pstryknięciu" wyłącznikiem jeszcze przez chwilę widać zanikające świecenie. A świecą czasami po kilka godzin na dobę.
MRP200
Moderator
 
Posty: 4281
Zdjęcia: 639
Dołączył(a): 21 września 2009, 07:25
Lokalizacja: PWA / Kostrzyn Wlkp

Re: Zastosowanie lamp LED - dyskusja

Postprzez jacekk » 24 stycznia 2015, 00:23

Też używam od jakiegoś czasu kilku lampek LED (2x 5W E14 i 8x GU10 230V o różnych mocach) i jak do tej pory wszystkie świecą znakomicie. Mam jeszcze zamiennik halogenu 12V w oczku pod szafką (dwie szpileczki około 5mm rozstaw, zapomniałem jak się to nazywa) i też świeci dobrze, wcześniej był halogen 10W, LED ma 1,5W a świeci chyba jaśniej niż 20W tradycyjny grzejnik. Sześć lampek wisi w suficie w łazience więc mają naprawdę trudny żywot, wilgoć, bardzo częste używanie... Mam jeszcze żaroledówkę o oszałamiającej mocy... 0,8W. Ona ma już naprawdę sporo lat, nie wiem 7 może więcej, była kupiona jakoś zaraz po tym jak się pojawiły pierwsze zamienniki LED, świeci co noc od momentu kupna.

Ogólnie jeszcze żaden led mi nie padł, czego nie mogę powiedzieć o kompaktach, zwłaszcza miniaturowych na trzonku E14. Te padały po miesiącu pracy...
Nie lubię sody.
Avatar użytkownika
jacekk
 
Posty: 1343
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 19 czerwca 2014, 22:12
Lokalizacja: Lubelskie

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Diody LED

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

cron