LED filament

Dyskusje na temat diod LED

Moderator: cukrownik

Re: LED filament

Postprzez DarekG » 26 sierpnia 2018, 23:23

Whites86 napisał(a):filamenty to najfajniejsze ledy jakie wymyslono

Też jestem tego samego zdania. Ja mam jednego filamenta jak narazie który świeci już dość długo w plafonie przy zejściu do piwnicy u mnie w domu. Choć ma wadę bo z 3 pasków jeden nie świeci. Muszę tego filamenta wziąść do kolekcji, a wkręce zwykłego leda z mleczną bańka gdzie w plafonie i tak nie widać źródła.
Miłośnik świetlówek liniówek i opraw ulicznych ;)
Avatar użytkownika
DarekG
 
Posty: 1189
Zdjęcia: 162
Dołączył(a): 22 lutego 2011, 10:29
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

Re: LED filament

Postprzez Lampka » 28 sierpnia 2018, 23:13

Też uważam, że filamenty to najlepsze lampki LED jakie można spotkać - zwłaszcza jeśli chodzi o źródła światła mające zastępować zwykłe żarówki ;)
Przetwornice niestety bywają w nich różne, jak i w innych ledach - najgorsze z nich, których na pewno nie polecam to filamenty POLUX w kształcie gruszki, czyli zwykłej żarówki - generują zupełnie nieodfiltrowanego stroba. Co do innych producentów, których filamenty spotykałem w akcji, nie miałem takich zastrzeżeń.
Kolekcjoner i poszukiwacz starych opraw i źródeł światła
Avatar użytkownika
Lampka
 
Posty: 6552
Zdjęcia: 14
Dołączył(a): 16 sierpnia 2011, 21:59
Lokalizacja: Gliwice

Re: LED filament

Postprzez trojmiejski » 29 sierpnia 2018, 08:58

Wszelkie źródła od Poluxa to mega badziew, nawet to trochę zaskakujące, że są aż tak konsekwentni w wypuszczaniu badziewia. Inne firmy nawet jak coś kiepskiego wypuściły to potem kompensowały wypuszczeniem czegoś dobrego. Ludzie ogólnie jednak się nie znają więc kupują to i tylko dlatego ta firma jeszcze istnieje.
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10940
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: LED filament

Postprzez Whites86 » 29 sierpnia 2018, 13:22

trojmiejski napisał(a):Wszelkie źródła od Poluxa to mega badziew, nawet to trochę zaskakujące, że są aż tak konsekwentni w wypuszczaniu badziewia. Inne firmy nawet jak coś kiepskiego wypuściły to potem kompensowały wypuszczeniem czegoś dobrego. Ludzie ogólnie jednak się nie znają więc kupują to i tylko dlatego ta firma jeszcze istnieje.

O kompaktach poluxa nie mogę nic złego powiedzieć. Ledow nie miałem okazji testować
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: LED filament

Postprzez Lampka » 30 sierpnia 2018, 00:54

Whites86 napisał(a):
trojmiejski napisał(a):Wszelkie źródła od Poluxa to mega badziew, nawet to trochę zaskakujące, że są aż tak konsekwentni w wypuszczaniu badziewia. Inne firmy nawet jak coś kiepskiego wypuściły to potem kompensowały wypuszczeniem czegoś dobrego. Ludzie ogólnie jednak się nie znają więc kupują to i tylko dlatego ta firma jeszcze istnieje.

O kompaktach poluxa nie mogę nic złego powiedzieć. Ledow nie miałem okazji testować


Faktem jest, że kompakty mieli całkiem niezłe - nie była to może jakaś wybitna półka jakościowa, bo zwykle z zimnym startem, ale przynajmniej od poczatku jak się pojawiły w sklepach (2002r) świeciły w dobrej jakościowo barwie i jak nie były za często przełączane to potrafiły działać kilka lat. Natomiast mam wrażenie, że w ciągu ostatnich lat, jakościowo spuścił z tonu niestety.
Kolekcjoner i poszukiwacz starych opraw i źródeł światła
Avatar użytkownika
Lampka
 
Posty: 6552
Zdjęcia: 14
Dołączył(a): 16 sierpnia 2011, 21:59
Lokalizacja: Gliwice

Re: LED filament

Postprzez DarekG » 4 grudnia 2018, 22:07

Filament Diall z Castoramy 4W. Barwa ciepła. Świeci dość przyjemnie mimo ciepłej barwy. Przy pracy trochę ją słychać jak jest cicho.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Miłośnik świetlówek liniówek i opraw ulicznych ;)
Avatar użytkownika
DarekG
 
Posty: 1189
Zdjęcia: 162
Dołączył(a): 22 lutego 2011, 10:29
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

Re: LED filament

Postprzez Wojtek26162 » 24 kwietnia 2019, 21:01

Diall 6,5W o barwie 4000K z Castoramy. Świeci całkiem dobrze, a jak z żywotnością - to się okaże :P
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Lubię klasyczne oprawy do lamp sodowych.
Avatar użytkownika
Wojtek26162
 
Posty: 1272
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 8 listopada 2018, 21:59
Lokalizacja: Powiat Nowosądecki

Re: LED filament

Postprzez KaszeL » 24 kwietnia 2019, 22:07

Wojtek26162 napisał(a):Diall 6,5W o barwie 4000K z Castoramy. (....)

Bardzo mi się podoba ten napis na opakowaniu. Wyprodukowano w ChRL, wszystkie dane są przybliżone ;) Wisienka to chyba to IRC 85, czy to oznacza 58 CRI? :>
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8650
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: LED filament

Postprzez Beton » 24 kwietnia 2019, 23:03

Chyba oznacza. Kupiłem jakiś czas temu filament z DIALL, 8,5W bodajże, mam go wkręconego w lampce nocnej. CRI tak na oko mniej więcej w okolicach razno. Wszystko farbuje na żółto, strasznie się zawiodłem :( Podobnie jak pewna seria osramów, które jakiś czas temu sprawdzałem na próbniku w OBI. Byłem zdziwiony, że można wyprodukować aż tak fatalne LED-y. Wymieniłem je na zwykłe, z mleczną bańką z piły. Ciężko ogólnie jest znaleźć filamenty dobrze odwzorowujące barwy.
Avatar użytkownika
Beton
 
Posty: 2103
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 12 kwietnia 2008, 12:15
Lokalizacja: Katowice/Puławy

Re: LED filament

Postprzez KaszeL » 25 kwietnia 2019, 08:43

Filamenty niestety nie należą do najlepszych :(
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8650
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Diody LED

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości