Jakie żarówki H4?

Oświetlenie we wszelkiego typu pojazdach takich jak: samochody, autobusy, ciężarówki

Jakie żarówki H4?

Postprzez famabud » 27 maja 2014, 17:40

Mam pytanie do Was, jakie polecacie żarówki halogenowe H4 (marka, model, typ)? W samochodzie mojego ojca (Suzuki SX4) obecne żarówki powoli tracą strumień i przydałoby się je wymienić na coś sprawnego i jednocześnie niezbyt drogiego.
Light is life
Avatar użytkownika
famabud
 
Posty: 9296
Zdjęcia: 1074
Dołączył(a): 3 listopada 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin

Re: Jakie żarówki H4?

Postprzez amisiek » 27 maja 2014, 19:32

W poprzednim samochodzie jeździłem na nightbreakerach i innych plus ileśtam procent, ale szału nie robiło. W praktyce najlepsze były zwykłe H4 Osram. Najgorsze było badziewie supermarketowe, tam odcięcie było kiepskie a światła jakby mało. Najlepsze były ksenony, ale to zupełnie inna liga. Nie polecam takich przeróbek samemu.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: Jakie żarówki H4?

Postprzez MercuryFenix » 27 maja 2014, 21:11

Wymyj klosze reflektorów.
Jak jeżdżę ze znajomymi to mają oni najczęściej H4-rki o zabarwieniu szkła niebieskim co pozwala uzyskać białe światło na drodze. Nie podam Ci jakie mają źródła bo nie zaglądam im do reflektorów ;] Z doświadczenia wiem, że lepsze światło jest o zimnym białym zabarwieniu niż tradycyjnym, takie też właśnie polecam, tu się musisz zdać na parametry źródeł. Tego taniego marketowego szajsu nie kupuj.
Pasja czyni nas wyjątkowymi
Avatar użytkownika
MercuryFenix
 
Posty: 2214
Zdjęcia: 16
Dołączył(a): 20 czerwca 2011, 20:25
Lokalizacja: Mikołów/WLKP

Re: Jakie żarówki H4?

Postprzez amisiek » 27 maja 2014, 21:16

Niebieskie żarówki to kiszka, bo aby uzyskać niebieską barwę, musisz stracić część strumienia. Także lepiej zrobisz, gdy będziesz mieć czyste odbłyśniki tudzież klosze i użyjesz zwykłych markowych żarówek (Osram, Narva). Do tego zadbaj o prawidłowe napięcie ładowania akumulatora i czystość styków w oprawkach. Spadek napięcia powoduje radykalne zmniejszenie strumienia świetlnego żarówek!
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: Jakie żarówki H4?

Postprzez Elektroservice » 27 maja 2014, 21:17

Kup philips Blue Vision. W Passacie takie mam i jestem zaskoczony jak mogą świecić H4 :) Tyle że moje dostają 14,4V :twisted: Ale nawet na niższym napięciu będzie spora różnica między tymi a zwykłymi. Jest widoczna różnica między Blue Vision a zwykłymi H4, testowałem to u siebie.
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: Jakie żarówki H4?

Postprzez amisiek » 27 maja 2014, 21:19

Jak masz twarde zawieszenie to wymieniasz Blue Vision co dwa-trzy tygodnie. Sprawdzone empirycznie w poprzednim Swifcie GT. Ale ilość światła - zastanawiająco dobra. Zgadzam się, że ładnie to świeci, ale z trwałością miałem duży problem w tym samochodzie. Tak to jest, twarde zawieszenie GT robiło swoje.
Edit - jest bdb dyskusja TUTAJ. Zdania są podzielone ale ogólnie d.. nie urywa. W załączeniu podrzucam także test ze strony boschauto.com
Załączniki
Autoswiat_zarowki_test_.pdf
Test Autoświat ze strony Boschauto.com
(835.31 KiB) Pobrane 250 razy
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: Jakie żarówki H4?

Postprzez Elektroservice » 27 maja 2014, 21:57

Ja mam w Passacie GT normalne zawieszenie, nie jest to tapczan, w dodatku żarówki są przevoltowane, póki co śmigają od 3mc :) Jednak najlepsze jakie miałem to były żarówki Bosma też ulepszane z lekko niebieskawą bańką. To świeciło jeszcze ciut lepiej od blue vision i przy zasilaniu z napięcia w okolicy 14V przejeździły 1,5 roku ! :o
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: Jakie żarówki H4?

Postprzez famabud » 28 maja 2014, 13:33

Zapomniałem oczywiście dodać, że mycie kloszy wcześniej oczywiście pomagało, obecnie nie przynosi to efektów. Odbłyśniki może i by się przydało profilaktycznie wyczyścić/wypolerować.

Utratę strumienia w halogenach można zauważyć nawet w tych "domowych" z powodu odparowania części wolframu i osadzeniu się go na bańce.
Light is life
Avatar użytkownika
famabud
 
Posty: 9296
Zdjęcia: 1074
Dołączył(a): 3 listopada 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin

Re: Jakie żarówki H4?

Postprzez lumix26 » 28 maja 2014, 15:19

ja używam philips night vision plus jestem zadowolony więcej światła i lepiej oświetla niż standardowy H4
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągniecie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Avatar użytkownika
lumix26
 
Posty: 9281
Zdjęcia: 3827
Dołączył(a): 23 stycznia 2012, 20:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Jakie żarówki H4?

Postprzez KaszeL » 28 maja 2014, 15:23

Ja mam D1S 4300K i nie chcę nic innego ;) No ale to trochę off-top.
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8650
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań


Powrót do Oświetlenie w motoryzacji

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości