Taka tam ciekawostka.

Oświetlenie we wszelkiego typu pojazdach takich jak: samochody, autobusy, ciężarówki

Taka tam ciekawostka.

Postprzez jacekk » 26 grudnia 2014, 00:14

Jak motoryzacja to motoryzacja, a że kaliber nieco większy i waga też słuszna...

Mam to już z 6 lat. Przez 4 lata przeleżało to w pudle ze złomem wszelakim, aż mnie naszło sprawdzić co to w ogóle jest...

Obrazek
Tak wygląda z zewnątrz. Jest na tym trochę szpachli i farby, w razie zbyt dużej ilości wolnego czasu poprawię to i owo.

Obrazek
Profil... Mhm, budzi pewne skojarzenia z hełmem używanym przez pewne państwo :lol:

Obrazek
Szkoda że szybka pęknięta :roll:

Obrazek
Obrazek
Wnętrze. Oryginalna żarówka byłą stłuczona, ale okazało się że współczesne żarówki są identyczne. Oryginał też miał dwa włókna (firmy NARVA), nie mam pojęcia po co. Świecić świeci, ale ze względu na stan odblasku tego światłą jest mało. Po remoncie powieszę tą lampę na ścianie, wewnątrz zamontuję jakieś energooszczędne źródełko i użyję jej do oświetlenia tablic korkowych z innymi pierdołami. Jak klimat to klimat :ugeek:


Obrazek
A co to takie coś na prawym (patrząc na zdjęcie), przednim błotniku?? :D
Nie lubię sody.
Avatar użytkownika
jacekk
 
Posty: 1343
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 19 czerwca 2014, 22:12
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Taka tam ciekawostka.

Postprzez MRP200 » 26 grudnia 2014, 20:20

Trafiła Ci się dość ciekawa oprawa, która prawdopodobnie służyła jako oświetlenie orientacyjne bliży pojazdu a jednocześnie nie była widoczna z góry (chociaż jeśli mówimy o zewnętrznym oświetleniu pojazdów, bardziej pasuje określenia lampa albo światło). Świadczy o tym też niewielka moc zastosowanej żarówki.
MRP200
Moderator
 
Posty: 4279
Zdjęcia: 639
Dołączył(a): 21 września 2009, 07:25
Lokalizacja: PWA / Kostrzyn Wlkp

Re: Taka tam ciekawostka.

Postprzez jacekk » 26 grudnia 2014, 21:16

Dokładnie. Tego rodzaju oświetlenie było używane w nocnym marszu w kolumnie pojazdów. Nie mogło być widoczne z góry a i ilość światła odbitego od podłoża musiała być jak najmniejsza. Kawał historii... Lampa ta została wyprodukowana przez firmę NOTEK. Szkoda tylko że brak uchwytu wraz z ruchomą podstawą ( :lol: ) nie było w komplecie. Jak znalazł na te moje zimowe warunki i stan dróg. :P
Nie lubię sody.
Avatar użytkownika
jacekk
 
Posty: 1343
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 19 czerwca 2014, 22:12
Lokalizacja: Lubelskie


Powrót do Oświetlenie w motoryzacji

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości