Porwano neon

Wszystko o neonach

Re: Porwano neon

Postprzez atreyu » 30 maja 2015, 13:51

Sprawa nie jest taka prosta jakby się wydawało. Właściciel budynku to jedno, a właściciel apteki to drugie. Właściciel budynku nie był zainteresowany neonem. Rozmowy z naszej strony toczyły się z właścicielem sieci aptek (apteka Bliska, Grupa Bliska Białystok). Neony nigdy nie były uznane w kraju za zabytki. Nie obejmuje ich ochrona konserwatorska. Przez prawo są, niestety, traktowane na równo z bilbordami. Jedyny znany mi przypadek zainteresowania konserwatora zabytków neonem to Białostocki Żonkil, choć tam też nie jest to pełna ochrona tylko dozór konserwatorski. Co zrobi z tą instalacją ten kolekcjoner - nie wiem, i się raczej nie dowiem, bo nie widzę takiej potrzeby. O czym mam z nim rozmawiać ? Prosić o zwrot ? On dostał zgodę właściciela budynku, powołał się na stowarzyszenie właściciel pomyślał że to sprawa o której informował ich właściciel apteki i po zawodach.

Być może jak znajdzie się inwestor to da się zrobić replikę eskulapa, jest to do zrobienia bez większego problemu, poza finansowym ;)
http://neony.gdynia.pl
atreyu
 
Posty: 77
Zdjęcia: 5
Dołączył(a): 5 czerwca 2011, 22:24
Lokalizacja: Gdynia

Re: Porwano neon

Postprzez OUKS340 » 31 maja 2015, 22:58

A mi się coś wydaje że właściciel budynku dostał niezłą kasę za ten neon. I dlatego "pomylił" was :?
OUKS340
 
Posty: 1922
Zdjęcia: 119
Dołączył(a): 4 kwietnia 2008, 11:31

Re: Porwano neon

Postprzez Witeku » 1 czerwca 2015, 21:27

Prawda jest taka, że teraz temat neonów jest modny i pewnie sporo znajdzie się takich "kolekcjonerów". Tylko śledzić, jak za jakiś czas litery zaczną się pojawiać na allegro czy na jakichś targach desingerskich, oczywiście z odpowiednio wysoką ceną.
Avatar użytkownika
Witeku
 
Posty: 1916
Dołączył(a): 4 sierpnia 2008, 00:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Porwano neon

Postprzez toomm40 » 1 czerwca 2015, 21:46

może więc jest to dobra okazja, aby zainteresować tym tematem odpowiednie organy i urzędy, które są odpowiedzialne za budynki, zabytki i wystrój plastyczny miasta .
może warto wystąpić o wciągnięcie starych , kultowych neonów na listy zabytków
TELAM - i wszystko jasne :D
Avatar użytkownika
toomm40
 
Posty: 5021
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 18 listopada 2011, 23:38
Lokalizacja: Poznań

Poprzednia strona

Powrót do Neony

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości