[Polska] Oświetlenie dróg krajowych

Oświetlenie dróg krajowych, wojewódzkich, powiatowych i gminnych

[Polska] Oświetlenie dróg krajowych

Postprzez mateusz » 1 lipca 2007, 21:18

Kiedy ostatnio wracałem z Gdańska w nocy (po 23.00 wyjechalismy) bardzo zdziwił mnie fakt nie świecenia się więkrzości latarń . Chodzi mnie głównie o te nowe, sodowe oprawy na metalowych słupach, których jadąc tamtędy można spotkać wiele. Na przykład: na moście w Kiezmarku świeciła tylko co trzecia lampa ( są tam chyba jakies niewysokie ,metalowe słupy z jakimiś sodowymi oprawami, chyba philipsami montowanymi bez wysięgnika, ogólnie mówiąc było ciemno.Nie wiedziałem, że w Polsce też stosuje się praktykę gaszenia latarń na najmniej uczęszczaną porę nocy , bo wątpię aby te nowe latarnie wcale nie świeciły. Oszczędność..... Co prawda na tym odcinku sporo się taraz remontuje ale to chyba nie ma związku z oswietleniem... :)
Pozdrawiam ,
Avatar użytkownika
mateusz
 
Posty: 5005
Zdjęcia: 544
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 15:42
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Oświetlenie na trasie numer 7 na odcinku Gdańsk-Elbląg

Postprzez CDM » 1 lipca 2007, 21:30

:arrow: mateusz, z tego, co piszesz wnioskuję, ze może to byc awaria kabla, tzn skoro co trzecia oprawa świeci, to może oznaczać, ze dwie fazy są niesprawne. Oczywiscie jest to tylko hipoteza, bo zeby wiedzieć na pewno, to by trzeba to sprawdzić na miejscu. Są oczywiście też i inne możliwości, ale ta wydaje się najsensowniejsza. Powodem takiej awarii mogą być m.in. prace ziemne, które tam się ponoć toczą, wystarczy chwila nieuwagi np. operatora koparki i kabelek jest "załatwiony"
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Re: Oświetlenie na trasie numer 7 na odcinku Gdańsk-Elbląg

Postprzez KaszeL » 1 lipca 2007, 21:47

Może to była awaria? Jeśli faktycznie świeciła co trzecia, to sugerowało by to zanik 2 z 3 faz.
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8650
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Oświetlenie poza miastem

Postprzez lampa123 » 17 lutego 2008, 20:04

Wczoraj jak jechałem do kolegi (niedaleko od Krakowa) widziałem ulice które w ogóle nie były oświetlone. Dlaczego nie można by było zamontować tam rtęciówek? Przecież lepsze rtęci niż nic.
Dodam, że to było na Zakopiance.
Czekam na Wasze opinie.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
lampa123
 
Posty: 963
Zdjęcia: 45
Dołączył(a): 17 grudnia 2007, 17:04

Re: Oświetlenie poza miastem

Postprzez Mannerheim » 17 lutego 2008, 20:39

Troszkę więcej szczegółów by się przydało. Co to były za ulice? Główne drogi we wsi czy drogi pośród pól i lasów? Chyba nie chodzi Ci o pasmo "zakopianki"?
Mannerheim
 
Posty: 236
Zdjęcia: 7
Dołączył(a): 23 sierpnia 2007, 19:15
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów

Re: Oświetlenie poza miastem

Postprzez lampa123 » 17 lutego 2008, 20:48

Jak jedziesz zakopianką za miasto w stronę Zakopanego to jest nieoświetlony kawałek trasy. Zwykła ulica.
Avatar użytkownika
lampa123
 
Posty: 963
Zdjęcia: 45
Dołączył(a): 17 grudnia 2007, 17:04

Re: Oświetlenie poza miastem

Postprzez Mannerheim » 17 lutego 2008, 21:54

Bez rozeznania na miejscu albo chociaż paru zdjęć nie da się ustalić przyczyny braku oświetlenia... Czy poprawnie wnioskuję z Twojej wypowiedzi, że odcinek ten to bez wątpienia teren niezabudowany? Mylące może tu być określenie "ulica" - odnosi się ono raczej do miast.
Mannerheim
 
Posty: 236
Zdjęcia: 7
Dołączył(a): 23 sierpnia 2007, 19:15
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów

Re: [Polska] Oświetlenie dróg krajowych

Postprzez CDM » 17 lutego 2008, 22:31

Tak niestety czasem bywa. Przez Poznań przebiega droga krajowa 92, będąca dawniej odcinkiem starej A2. Do dziś nie doczekała się oświetlenia, choć jest na niej duży ruch, także lokalny.
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Re: Oświetlenie poza miastem

Postprzez neon44 » 18 lutego 2008, 10:53

lampa123 napisał(a):Wczoraj jak jechałem do kolegi (niedaleko od Krakowa) widziałem ulice które w ogóle nie były oświetlone. Dlaczego nie można by było zamontować tam rtęciówek? Przecież lepsze rtęci niż nic.
Dodam, że to było na Zakopiance.
Czekam na Wasze opinie.
Pozdrawiam


Kto by miał płacić na to oświetlenie bo gmina nie ma pieniędzy, chyba tylko Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11125
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: [Polska] Oświetlenie dróg krajowych

Postprzez mateusz » 19 lutego 2008, 20:53

Na moich terenach ,w ramach projektu : Przebudowa szczególnie niebezpiecznych skrzyzowań ,na drogach krajowych w miejscu tych skrzyżowań i dróg do nich dojazdowych ustawia sie słupy oswietleniowe . Tak było np. na skrzyzowaniu drogi krajowej numer 51 z drogą lokalną do Tomaszkowa ,zaraz za Olsztynem ,gdzie w ramach przebudowy ustawiono metalowe słupy z oprawami STRICO . Na wężle drogowym Elblag - wschód ,oddanym do uzytku w 2005 roku , gdzie krzyżują się drogi krajowe 7 i 22 (do przejścia w Grzechotkach) Zastosowano tam Malagi 2 A na całej obwodnicy Elbląga są na podwójnych wyśięgnikach oprawy PHILIPSa SGP340 . Jednak zastosowano tam chyba sieć trójfazową ,gdyz często świeci sie tylko część słupów . Albo wcale nie swiecą
Pozdrawiam ,
Avatar użytkownika
mateusz
 
Posty: 5005
Zdjęcia: 544
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 15:42
Lokalizacja: Olsztyn

Następna strona

Powrót do Oświetlenie drogowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron