[DK86] Podwarpie - Tychy

Oświetlenie dróg krajowych, wojewódzkich, powiatowych i gminnych

Re: [DK86] Podwarpie - Tychy

Postprzez trojmiejski » 26 stycznia 2014, 13:28

Tak, te różowawe są zużyte.
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10940
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: [DK86] Podwarpie - Tychy

Postprzez famabud » 26 stycznia 2014, 22:49

trojmiejski napisał(a):Tak, te różowawe są zużyte.

Jeżeli większość lamp sodowych stanowią lampy np. SON-TPP (o podwyższonej skuteczności świetlnej), które świecą barwą bardziej żółtą (prawie jak Hg-free), to zwykła SON-T będzie wśród nich wyglądać jak mocno wydojona sodówa. Nie mniej masz rację, że tak może być. ;)
Light is life
Avatar użytkownika
famabud
 
Posty: 9296
Zdjęcia: 1074
Dołączył(a): 3 listopada 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin

Re: [DK86] Podwarpie - Tychy

Postprzez trojmiejski » 26 stycznia 2014, 23:50

Zależy od lampy, w Gdyni w jednej Stradzie przy Alei Piłsudskiego już od 3 lat świeci sodówka na konkretną różową barwę, nadal stosunkowo mocno.
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10940
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: [DK86] Podwarpie - Tychy

Postprzez famabud » 26 stycznia 2014, 23:54

trojmiejski napisał(a):Zależy od lampy, w Gdyni w jednej Stradzie przy Alei Piłsudskiego już od 3 lat świeci sodówka na konkretną różową barwę, nadal stosunkowo mocno.

A u mnie jest ciekawie w jednej Maladze 70W, świeci już z 5 lat. Obecnie już dogorywa w niej sodówa. Jednej nocy świeci jak biała soda, w kolejnej świeci na różowo. Kiedy świeci jak biała soda, to co jakiś czas dostaje konwulsji i mryga, ale co ciekawe nie gaśnie.
Light is life
Avatar użytkownika
famabud
 
Posty: 9296
Zdjęcia: 1074
Dołączył(a): 3 listopada 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin

Re: [DK86] Podwarpie - Tychy

Postprzez JeD » 27 stycznia 2014, 00:05

famabud napisał(a):
trojmiejski napisał(a):Zależy od lampy, w Gdyni w jednej Stradzie przy Alei Piłsudskiego już od 3 lat świeci sodówka na konkretną różową barwę, nadal stosunkowo mocno.

A u mnie jest ciekawie w jednej Maladze 70W, świeci już z 5 lat. Obecnie już dogorywa w niej sodówa. Jednej nocy świeci jak biała soda, w kolejnej świeci na różowo. Kiedy świeci jak biała soda, to co jakiś czas dostaje konwulsji i mryga, ale co ciekawe nie gaśnie.


Tak, to normalka, u mnie są i LRF-y 13 letnie, i WLS z 8 letnie (mam pod domem) , a i Rteciówki potrafią zdychać po roku ;)
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7289
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Re: [DK86] Podwarpie - Tychy

Postprzez famabud » 27 stycznia 2014, 16:08

Tylko, że u mnie robią przeglądy oświetlenia, a jak nie zrobią, to jeszcze jestem ja. :P Jak sodówki zaczną gasnąć na mojej ulicy, wtedy zgłoszę. ;)
Light is life
Avatar użytkownika
famabud
 
Posty: 9296
Zdjęcia: 1074
Dołączył(a): 3 listopada 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin

Re: [DK86] Podwarpie - Tychy

Postprzez JeD » 27 stycznia 2014, 16:24

famabud napisał(a):Tylko, że u mnie robią przeglądy oświetlenia, a jak nie zrobią, to jeszcze jestem ja. :P Jak sodówki zaczną gasnąć na mojej ulicy, wtedy zgłoszę. ;)


No, ale Ty grzebiesz w projektach, i dzownisz do 991 :D . Mi się szczerze nie chce, bo i tak z tym nic nie robią, tylko i tak po 2 miesiącach robią. Od kilku tygodni sobie wisi resztka OZS-a na słupie, jestem ciekaw kiedy spadnie :)
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7289
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Poprzednia strona

Powrót do Oświetlenie drogowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości