[S7] Warszawa - Radom

Oświetlenie dróg krajowych, wojewódzkich, powiatowych i gminnych

[S7] Warszawa - Radom

Postprzez amisiek » 12 marca 2011, 20:29

Mała niespodzianka dla tych, co jadą z Warszawy do Radomia. W Tarczynie, zaraz za skrzyżowaniem z fotoradarami, na zakręcie jest skrzyżowanie z drogą do stacji kolejowej. Jest ono oświetlone ORZ3kł, 250W. Aż dziwne, że w TYM miejscu, przy TAKIM natężeniu ruchu nadal nie zmodernizowali. Niemniej lampa nowa także coś widać.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: [S7] Warszawa - Radom

Postprzez neon44 » 8 kwietnia 2013, 10:21

chyba już zmodernizowali, bo jakoś tego nie zauważyłem

tymczasem fotorelacja z oświetlonych odcinków trasy

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11126
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: [S7] Warszawa - Radom

Postprzez trojmiejski » 8 kwietnia 2013, 10:41

Choć mogę się mylić to mnie się wydaje, że te czarne oprawy to Schreder MC, ciekawa sprawa o tyle, że dotychczas jedynym miejscem w Polsce gdzie ich występowanie było wiadome był Gdańsk.
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10944
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: [S7] Warszawa - Radom

Postprzez ousd » 8 kwietnia 2013, 14:51

Wszędzie są te Luny :evil:
ousd
 

Re: [S7] Warszawa - Radom

Postprzez JeD » 8 kwietnia 2013, 14:54

ousd napisał(a):Wszędzie są te Luny :evil:


Tu chyba żadna oprawa nie świeci, oprócz pod jednym tunelem...i na jakimś ważniejszym skrzyżowaniu :roll: , kasa w błoto....Polska codzienność :roll:
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7289
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Re: [S7] Warszawa - Radom

Postprzez Witeku » 8 kwietnia 2013, 20:16

XXXJeDXXXX napisał(a):
ousd napisał(a):Wszędzie są te Luny :evil:


Tu chyba żadna oprawa nie świeci, oprócz pod jednym tunelem...i na jakimś ważniejszym skrzyżowaniu :roll: , kasa w błoto....Polska codzienność :roll:

Za oświetlenie odpowiadają gminy - a po co im oświetlać drogę, na którą często nawet wjazdu nie mają?

BTW Nigdy nie rozumiałem po co czasem oświetla się tylko jedną stronę jezdni (na kilku zdjęciach są oprawy nad jedną z dwóch jezdni tylko)...
Avatar użytkownika
Witeku
 
Posty: 1916
Dołączył(a): 4 sierpnia 2008, 00:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S7] Warszawa - Radom

Postprzez neon44 » 8 kwietnia 2013, 21:59

Witeku napisał(a):
XXXJeDXXXX napisał(a):
ousd napisał(a):Wszędzie są te Luny :evil:


Tu chyba żadna oprawa nie świeci, oprócz pod jednym tunelem...i na jakimś ważniejszym skrzyżowaniu :roll: , kasa w błoto....Polska codzienność :roll:

Za oświetlenie odpowiadają gminy - a po co im oświetlać drogę, na którą często nawet wjazdu nie mają?

BTW Nigdy nie rozumiałem po co czasem oświetla się tylko jedną stronę jezdni (na kilku zdjęciach są oprawy nad jedną z dwóch jezdni tylko)...


Tam gdzie są skrzyżowania kolizyjne jest de facto koniec drogi ekspresowej zatem napewno te Luny świecą. Nie rozumiem dlaczego kasa wyrzucana jest w błoto.
Za oswietlenie rzeczywiście płacą gminy, ale to nie one są odpowiedzialne za wybór opraw czy słupów tylko projektant danego odcinka drogi.
:arrow: Witeku jedną stronę jezdni oswietla się tylko wówczas gdy miejsca obsługi podróżnych czyli tkzw MOPY nie są umieszczone równolegle do siebie. Wjazdy z zjazdy na nie muszą być według polskiego prawa oswietlone. Co ciekawe w Niemczech nie trzeba oswietlać ani wyjazdów z MOPów ani też węzłów.
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11126
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: [S7] Warszawa - Radom

Postprzez pietras474 » 19 czerwca 2021, 20:15

W 2017 roku oddano do użytku obwodnicę Radomia. Oświetlenie na niej to LEDY Digistreet i Unistreet. Węzeł Radom Południe oświetlają Ambary, natomiast dalej na S7 do Szydłowca oświetlenie to Rosa Magnolia. Wyjątkiem jest MOP Barak gdzie oświetlenie to Onyxy. Natomiast na obwodnicy Skarżyska są Iridiumy
pietras474
 
Posty: 21
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 14 sierpnia 2018, 08:22

Re: [S7] Warszawa - Radom

Postprzez pietras474 » 19 czerwca 2021, 20:51

Aktualnie pierwszy oddany do użytku odcinek S7 Tarczyn - Grójec jest oświetlony ledowo choć w listopadzie widziałem Sellenium SGP. Podejrzewam że odcinek Warszawa - Tarczyn też będzie ledowo oświetlony
pietras474
 
Posty: 21
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 14 sierpnia 2018, 08:22

Re: [S7] Warszawa - Radom

Postprzez amisiek » 20 czerwca 2021, 18:09

A stara ORZ3kł w Tarczynie na skrzyżowaniu siódemki z ulicą Kolejową nadal świeci!
Obrazek
Fotka niestety z GSV, ale wstawiona po to, by było widać o którą latarnię chodzi
Obrazek
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Następna strona

Powrót do Oświetlenie drogowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości