Animator forum, moderator potrzebny...

Tutaj trafiają wszystkie zakończone dyskusje i zdezaktualizowane posty

Re: Animator forum, moderator potrzebny...

Postprzez swietlik » 13 stycznia 2009, 16:54

cieszyn napisał(a):Jednak w moim przypadku to nie jest wszystko. Moja pasja oświetleniowa już zgasła. Stało się to z bardzo wielu powodów, być może nawet z takich, których sobie człowiek nawet nie uświadamia. Być może za bardzo się przez ten dość długi czas angażowałem?

Cieszynie przecież w miarę jedzenia apetyt rośnie ;)
A tak poważnie to najbardziej rozczarował mnie właśnie ten fakt, że przeszła Ci pasja do opraw, lamp. Widać po postach i zdjęciach ile serca w to zawsze wkładałeś. Pokazałeś nam masę klasyków z różnych ciekawych miejsc.... i tak po prostu to Ci przeszło :?: :?: Cóż szanuję Twoja decyzję. Mam nadzieje, że będziesz jeszcze odwiedzał co jakiś czas Nasze Forum mimo sporów z KaszLem. Kto wie... może w końcu doczekamy się obiecanych fotek Twojej słynnej łyżki z pierścieniem :mrgreen:

Martwi mnie również milczenie Neona na forum i obojętność w tym temacie. Czy jemu także pasja przeszła i los forum jest obojętny :?: :?:
Zakład Energetyczny Poznań
Rejon Najwyższych Napięć
Avatar użytkownika
swietlik
 
Posty: 3012
Zdjęcia: 83
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 14:04
Lokalizacja: Poznań

Re: Animator forum, moderator potrzebny...

Postprzez neon44 » 13 stycznia 2009, 19:21

cieszyn napisał(a):Niestety na naszym forum nie do końca sprawy tak się mają. Nie twierdzę, że admin nic nie robi, jednak od dość długiego czasu (chyba od niemal roku) bałaganik nam tu narastał, co zauważył także KaszeL, zaś reakcji admina nie za bardzo widać było – mówię tu głównie o Neonie, bo jak KaszeL się brał za porządki, to od razu je widać było. Jakoś tak przywykłem do tego niepisanego podziału, wg którego Neon to admin merytoryczny treści i dyskusji Forum, zaś KaszeL to admin techniczny forum. Dalej uważam, że te funkcje powinny zostać porządnie zdefiniowane i umieszczone w Regulaminie

Owszem po części tak jest, ale nie ma jakiegoś idealnego modelu wg którego można by było to posortować. Poza tym nikt oprócz Ciebie takich propozycji nie przedstawił. Więc nie było wystarczającego tła do dyskusji. W najgorszym przypadku zawsze istnieje forumowa wyszukiwarka



Jednak w moim przypadku to nie jest wszystko. Moja pasja oświetleniowa już zgasła. Stało się to z bardzo wielu powodów, być może nawet z takich, których sobie człowiek nawet nie uświadamia. Być może za bardzo się przez ten dość długi czas angażowałem? Może też miało wpływ i to, że być może zraził mnie brak reakcji na szereg inicjatyw, które tu zgłaszałem (owszem, czasem zdarzał się odzew, jednak Neon nie bardzo się tym interesował, a to nie dodawało mi skrzydeł).

Takim dośc ciekawym przykładem braku reakcji admina jest wątek „Zlot forumowiczów”. Ileśmy się tu nagadali, naustalali. Ale żadnego zdecydowanego ruchu ze strony admina. Taki zlot się nie odbędzie nigdy, jeśli któregoś razu admin nie ogłosi, że: zlot odbywa się w takim a takim mieście, w tym a tym dniu, w takim lokalu czy hotelu czy schronisku, koszt od osoby tyle a tyle, zgłoszenia udziału przyjmowane są wraz z wpłatami do konkretnego terminu itd. To tak na marginesie.


Ja jako admin nie mogę z góry narzucać jakiegoś terminu, jeśli użytkownicy uznali, że za wcześnie jest na zlot, na który nota bene ciężko było się ugadać w jednym terminie, to ja ten wybór szanuję


Być może też po prostu nastąpiło „zmęczenie materiału”, co przecież się w życiu zdarza, bo przecież niejednemu z nas jakaś pasja, jakieś zainteresowanie czy hobby czasem się od nas oddala. Nie użalam się tu nad sobą, piszę szczerze jak jest, inaczej nie potrafię.
Tematu windek korbowych nie odpuszczę, jakem Cieszyn :lol:

Tak to widać, że zmęczenie materiału jest wśród userów widoczne. Do tego przyczynia się też mroźna zima.




1. Zmienić Admina na bardziej zaangażowanego. Neon sorry, te słowa są do Ciebie, Twoje zaangażowanie jako admina od dość długiego czasu jest moim zdaniem zbyt małe. Nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś dalej był, tylko zrób coś ze swoja aktywnością ;)

Owszem to co dzieje się na forum jest też po części moją winą spowodowaną brakiem czasu, ale może ja też przeżywam z lekka "zmęczenie".


Co do punktu 3.:
Bajzel zrobił się m.in. dlatego, że np. ten sam typ oprawy występuje w zbyt wielu różnych tematach jednocześnie. W wielu przypadkach trzeba niemal zalosować, czy np. zdjęcia ORZ-1 dać do tematu głównego tej oprawy, czy do tematu danego miasta, gdzie ją się sfociło itp. itd.

Moja propozycja to w przypadku opraw, nowy podział na 2 grupy: Idąc od samej góry, od samego początku Menu, były by to: Oprawy Klasyczne i Oprawy Współczesne.

W ramach każdej z tych grup, idąc niżej, byłyby tylko podtematy, których nazwami byłyby tylko symbole kolejnych typów opraw.

A dalej? Dalej w każdym temacie dla typu danej oprawy mogłyby zaistnieć podtematy typu:
- ORZ-1 na ulicach
- ORZ-1 na podwórkach
- ORZ-1 w miastach polskich
- ORZ-1 na zdjęciach z oprawami w tle
- ORZ-1 w fabrykach
- ORZ-1 . . . itd. itp


To jest również jakiś konstruktywny pomysł, ale czy tyle wątków o jeden oprawie też nie wprowadzi dodatkowego zamieszania :?: Kiedyś dałem propozycje żeby umiezczać duże foty (max zoom na oprawę) w wątku o oprawach, a zdjęcia bardziej ogólne w wątkach o konkretnych miejscach, ale nie spotkało się to z odzewem forowiczów.


Co do strony Neona, gorąco postuluję o powrót Menu Fotograficznego w każdym dziale opraw - Klasycznych i Współczesnych. Sam to kiedyś zaproponwałem, Neon to zrobił na starej jeszcze stronie i było baaaardzo fajnie. Oprawy były poukładane wg kolejnych typów i mniej więcej latami produkcji, tego tej stronie najbardziej brakuje. Te fotki typów opraw były wyraźne i podpisane typami opraw.


Podobnie jest teraz tyle, że to menu rozkłada się na strony
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11128
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Animator forum, moderator potrzebny...

Postprzez KaszeL » 15 stycznia 2009, 01:47

No i jak tam? Czy temat został wyczerpany? Czy ktoś jeszcze chce zabrać głos? Co inni użytkownicy myślą na temat tego co napisał Cieszyn? Nie bójcie się zabierać głos.
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8669
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Animator forum, moderator potrzebny...

Postprzez Edziu » 15 stycznia 2009, 14:03

Myślę że Cieszyn dobrze napisał choć trochę za długo z tym zwlekał, zrobił sie teraz niepotrzebny bajzel, ale pewne sprawy należało przypomnieć, jeżeli chodzi o ten nieszczęsny zlot ja też niejednokrotnie byłem na niego gotowy a specjalnego odzewu od userów jak i od moderatorów nie było było to z pewnością niełatwe zadanie, trzeba by było zorganizować nocleg, dla wielu osób jak i jakieś skladki, a sami wiemy jakby z tym było, choć mam cichą nadzieję ze kiedys odbedzie sie ten zlot,
Na forum ostatnio sie zrobił spory bałagan też dobrze było to przypomnieć


Co do strony Neona, gorąco postuluję o powrót Menu Fotograficznego w każdym dziale opraw - Klasycznych i Współczesnych. Sam to kiedyś zaproponwałem, Neon to zrobił na starej jeszcze stronie i było baaaardzo fajnie. Oprawy były poukładane wg kolejnych typów i mniej więcej latami produkcji, tego tej stronie najbardziej brakuje. Te fotki typów opraw były wyraźne i podpisane typami opraw.


Podobnie jest teraz tyle, że to menu rozkłada się na strony


Powiedz neon jak się dostać do tego
W poszukiwaniu miejsc gdzie występowały bądź występują duże kwiaty opraw oświetleniowych...
Avatar użytkownika
Edziu
 
Posty: 3149
Zdjęcia: 497
Dołączył(a): 24 września 2007, 09:38
Lokalizacja: Toruń

Re: Animator forum, moderator potrzebny...

Postprzez Whites86 » 15 stycznia 2009, 14:08

edziu co do zlotu to nawet moglby byc taki jednodniowy ;) sam czekam niecierpliwie na date kiedy taki moglby sie odbyc
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Animator forum, moderator potrzebny...

Postprzez lampa123 » 6 lutego 2009, 20:33

Rtęciówka, gratuluję Ci admina :D
Avatar użytkownika
lampa123
 
Posty: 963
Zdjęcia: 45
Dołączył(a): 17 grudnia 2007, 17:04

Re: Animator forum, moderator potrzebny...

Postprzez lampawls » 6 lutego 2009, 22:14

Ale w spisie adminów go nie ma :lol: ;)
Powróciłem na lighting-gallery.pl
Avatar użytkownika
lampawls
 
Posty: 1172
Zdjęcia: 591
Dołączył(a): 5 czerwca 2007, 16:20
Lokalizacja: Lublin

Re: Animator forum, moderator potrzebny...

Postprzez lampa123 » 6 lutego 2009, 22:34

lampawls napisał(a):Ale w spisie adminów go nie ma :lol: ;)

Ma rangę "Site admin". A może to admini popełnili jakiś błąd :?:
Załączniki
admin12234.JPG
admin12234.JPG (15.21 KiB) Przeglądane 1775 razy
Avatar użytkownika
lampa123
 
Posty: 963
Zdjęcia: 45
Dołączył(a): 17 grudnia 2007, 17:04

Re: Animator forum, moderator potrzebny...

Postprzez rtęciówka » 6 lutego 2009, 22:36

Właśnie, można by to jakoś wyjaśnić? Bo ja nic o tym nie wiem ;)
Pozdrawiam,
Kuba
Avatar użytkownika
rtęciówka
 
Posty: 3154
Zdjęcia: 498
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 22:36
Lokalizacja: Myszków

Re: Animator forum, moderator potrzebny...

Postprzez cieszyn » 7 lutego 2009, 01:27

rtęciówka napisał(a):Właśnie, można by to jakoś wyjaśnić? Bo ja nic o tym nie wiem ;)


A co tu wyjaśniać, ciesz się chłopie, żeś awansował nawet o tym nie wiedząc :lol: ;)
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Archiwum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości