Nasze Hobby, bziki rozmaite . . .

Tutaj trafiają wszystkie zakończone dyskusje i zdezaktualizowane posty

Re: Nasze Hobby, bziki rozmaite . . .

Postprzez mateusz » 20 grudnia 2009, 14:33

Tak ,bloczki z gazobetonu są teraz wykorzystywane np. do obudowy wanien czy pionów kanalizacyjno/wodociągowych.
Pozdrawiam ,
Avatar użytkownika
mateusz
 
Posty: 5011
Zdjęcia: 544
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 15:42
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Nasze Hobby, bziki rozmaite . . .

Postprzez Bartek » 20 grudnia 2009, 14:48

Ale chyba w wielkiej płycie robiono instalacje z Centralną Puszką Rozgałęźną (CPR).Idzie na to więcej przewodu, ale nie ma problemu z kuciem otworów pod puszki itd. Nową instalację przeciez można poprowadzic w ozdobnych "korytkach" przy podłodze, tudzież pod sufitem.Większy problem to mieszkania typu "L", gdzie zdarzało się, że przewód do gniazdka w jednym pokoju idzie przez mieszkanie sąsiada.
Wysokoprężne rtęciówki są dobre, bo są tanie i DOBRE
Bartek
 
Posty: 456
Zdjęcia: 10
Dołączył(a): 5 czerwca 2007, 13:57
Lokalizacja: Lubliniec

Re: Nasze Hobby, bziki rozmaite . . .

Postprzez oskard » 6 lutego 2010, 18:36

Udało mi się zeskanować mały fragment tego planu, o którym niedawno Wam wspominałem, że go rysuję od 2 lat. Całość jest rozciągnięta na 6 kartek A3, więc to dość duży rysunek :? :D Nie udało się też zrobić kolorów, zeskanowało sie na czarno biało :| Ogólnie to budynki są szare, z czarnymi konturami, więc nie szkodzi, ale fabryki są w lekkim odcieniu fioletu, dla rozróżnienia od zwykłej zabudowy, tu niestety to nie wyszło, na tym skanie :| Numery i nazwy ulic powinny być granatowe, sady i cmentarze bladozielone... Ale mam nadzieję że i tak Wam się spodoba, nawet w takim stanie :)
Obrazek
Avatar użytkownika
oskard
 
Posty: 2550
Zdjęcia: 29
Dołączył(a): 16 stycznia 2009, 21:02
Lokalizacja: Warszawa (Praga Pn.)

Re: Nasze Hobby, bziki rozmaite . . .

Postprzez mateusz » 7 lutego 2010, 11:53

No ,mistrzostwo :)
Pozdrawiam ,
Avatar użytkownika
mateusz
 
Posty: 5011
Zdjęcia: 544
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 15:42
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Nasze Hobby, bziki rozmaite . . .

Postprzez Edziu » 7 lutego 2010, 16:20

plan jak oryginał, widać że sporo włożyłeś w to pracy ;)
W poszukiwaniu miejsc gdzie występowały bądź występują duże kwiaty opraw oświetleniowych...
Avatar użytkownika
Edziu
 
Posty: 3147
Zdjęcia: 497
Dołączył(a): 24 września 2007, 09:38
Lokalizacja: Toruń

Re: Nasze Hobby, bziki rozmaite . . .

Postprzez oskard » 7 lutego 2010, 17:55

Dzięki :) Noo, dwa lata na to miałem, to można przez tak długi czas cuda zdziałać. Z tym, że większość zrobiłem przez pierwszy rok, cały szkic głównych dróg, kolei, rozrys sieci ulicznej dzielnic, i rozgraniczenie typów zabudowy. Teraz już tylko docieśniam zabudowę :) . Jest też w całym mieście mnóstwo placów jak to mówię - magistrackich, na razie pustych, w razie gdybym zauważył brak jakiejś ważnej instytucji w mieście, żeby było gdzie ją wcisnąć. A rozróżnienie typów zabudowy na tym polega, że np w centrum jest gęściej, są większe domy, i brak jednorodzinnej zabudowy (prawy górny róg rysunku jest bliżej centrum) a przeciwny biegun tego fragmentu, to jak widać kawałek bliżej przedmieść, jest mało kamienic, i raczej stoją małe domki albo jest w ogóle pusto :)
Sorki, że czarno-białe, i takie małe, ale jak zacząłem po zeskanowaniu bawić sie w sklejenie tego wszystkiego, to sie okazało, że pamięć jest za mała w moim kompie :lol: Aaa tam, zrobi sie kiedyś, u kolegi, on ma pojemniejszego kompa, i w kolorze już będzie :) ;)
Ale na prawdę Wam sie podoba :?: :) ...bo opraw tu ni ma :| Choć ja je widze, tak jak i ulice, oczami wyobraźni :D
Aha, P.S., zapomniałem dodać, fragment jest 2x większy od oryginału, w oryginale Wołyńska ma 2,8 cm, a na moim monitorze ma ze 6cm :shock: ;)
Avatar użytkownika
oskard
 
Posty: 2550
Zdjęcia: 29
Dołączył(a): 16 stycznia 2009, 21:02
Lokalizacja: Warszawa (Praga Pn.)

Re: Nasze Hobby, bziki rozmaite . . .

Postprzez amisiek » 7 lutego 2010, 19:44

Oskard, ja tu coś którymśtam zmysłem czuję, że znajdzie się ktoś, kto na Twoim planie poumieszcza oprawy... I do tego uzupełni go o szczegóły ich działania, da odnośniki do fotografii... Sporo pracy, ale powstałoby bardzo konkretne opracowanie.
Robiłem kiedyś taką robotę z antenami CB na pewnej części Saskiej Kępy. Znałem je wszystkie.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: Nasze Hobby, bziki rozmaite . . .

Postprzez oskard » 7 lutego 2010, 20:57

Ja też mam taki pomysł :D :) Tylko najpierw zrobię kilka edycji (bo tu widać jak było w 1939). Zrobi się edycję jak w latach 50 to miasto sie zmieniło (m.in. przez zniszczenia wojenne), jak zabudowuje sie socrealem, potem lata 70, jak powstają na miejscu niektórych wsi blokowiska, granice sie rozszerzą, i lata obecne, a po tym wszystkim sporządzi się (jeszcze nie wiem w jaki sposób) plan oświetlenia, gdzie jakie oprawy są, gdzie są klasyki (a mam zamiar żeby to moje miasto, było tzw. "złomowiskiem oświetleniowym" :mrgreen: ), a gdzie są nowe, ale z nowych to raczej strady i ledy będą, i to w małych ilościach, a tak to kwadratówki, a reszta to starsze i nowsze rtęciowe ;) :)
Taki mam też pomysł, ale to trzeba by jakichś specjalnych programów, żeby zrobić to wirtualnie, jak grę komputerową, żeby se można było w trójwymiarze po tym chodzić :P Ale ja na tym sie nie wyznaję :| :(
Avatar użytkownika
oskard
 
Posty: 2550
Zdjęcia: 29
Dołączył(a): 16 stycznia 2009, 21:02
Lokalizacja: Warszawa (Praga Pn.)

Re: Nasze Hobby, bziki rozmaite . . .

Postprzez Utilizer » 7 lutego 2010, 21:08

oskard, masz do tego łeb, ja jak byłem mały czytałem samochodowy atlas polski (czyżby zryta psychika przez to :lol: ), chętnie rysowałem plany wymyślonych przeze mnie miast, i nawet miałem plany podobne do twoich, niemniej grafika 3d to nie jest prosta sprawa
Avatar użytkownika
Utilizer
 
Posty: 6575
Zdjęcia: 2797
Dołączył(a): 27 czerwca 2009, 19:39

Re: Nasze Hobby, bziki rozmaite . . .

Postprzez amisiek » 7 lutego 2010, 22:36

Może warstwa do Google Maps? To się da zrobić przecież. Nie załatwia widoku 3D ale mapę by się dało zrobić.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Archiwum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

cron