Nasze Hobby, bziki rozmaite . . .

Tutaj trafiają wszystkie zakończone dyskusje i zdezaktualizowane posty

Re: Nasze Hobby, bziki rozmaite . . .

Postprzez mateusz » 1 listopada 2008, 21:31

Mnie też interesują żurawie wieżowe ,zarówno te nowe jak i starsze. Czasami zdarza mi się specjalnie iść pod płot jakiejś budowy ,aby obserwować z bliska prace żurawia ,najciekawszy jest montaż :D ,którego jeszcze na żywo nigdy nie udało mi się zaobserwować. http://mateusz20.fotosik.pl/albumy/455040.html - gdyby kogoś interesowało - montaż jednego z żurawi na placu budowy (chyba jakiś LIEBHERR) - rozbudowa centrum handlowego AFA . Z kimś o podobnych zainteresowaniach chetnie bym odyskutował :) .Pozatym - no oczywiście oswietlenie , elektrotechnika ,muzyka- głównie klasyczny rock

i pewnie by było na tyle .
Pozdrawiam ,
Avatar użytkownika
mateusz
 
Posty: 5005
Zdjęcia: 544
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 15:42
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Nasze Hobby, bziki rozmaite . . .

Postprzez cieszyn » 1 listopada 2008, 21:43

mateusz napisał(a):Mnie też interesują żurawie wieżowe ,zarówno te nowe jak i starsze. Czasami zdarza mi się specjalnie iść pod płot jakiejś budowy ,aby obserwować z bliska prace żurawia ,najciekawszy jest montaż :D ,którego jeszcze na żywo nigdy nie udało mi się zaobserwować. http://mateusz20.fotosik.pl/albumy/455040.html - gdyby kogoś interesowało - montaż jednego z żurawi na placu budowy (chyba jakiś LIEBHERR) - rozbudowa centrum handlowego AFA . Z kimś o podobnych zainteresowaniach chetnie bym odyskutował :) .Pozatym - no oczywiście oswietlenie , elektrotechnika ,muzyka- głównie klasyczny rock

i pewnie by było na tyle .


Nooooooo!
To też mój mały bziczek!

Cieszy mnie to, ze sam wydedukowałem, jak sie stawia te żurawie: - one się same stawiają :lol:
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nasze Hobby, bziki rozmaite . . .

Postprzez mateusz » 1 listopada 2008, 22:19

Ja się edukowałem na budowie Sky Tower we Wrocłaiu na miejscu Poltegoru. Wiem ,że np. żuraw się sam podwyższa- posiada w ciągu wieży taką jakby platformę. Ciągnik ,na raieniu na którym zawieszona jest linia z hakiem podnosi jeden z elementów - kawałek wiezy , jak dojdzie do miejsca ,w którym ma zostać wstawiony ,w ciagu stniejącej już wierzy - na samej górze, platforma robi jakby rozstaw ,miejsce , w które jest wstawiany nowy element. Jak już wstawi ten element- platforma opuszcza w dół górną częsc żurawia. Oczywiście wszystko nadzorują specjalnie przeszkoleni ludzie ,znajdujący się poniżej miejsca ,gdzie ma zostać wstawiony nowy element. Przy czym samochód z oddzielnym żurawiem samochodowym tez jest potrzebny. Co ciekawe - na szynach mogą jezdzić chyba tylko żurawie z wysięnikami wychylymi - jakby starsza wersja. Muszą wtedy posiadać specjalną jakby platformę - wózek. W tym przypadku określona musi być chyba też wysokość ,nie moga być za wysokie. Najwyższa wysokośc produkowanego seryjnie zurawia to ok. 90m . Wydaje mi się chyba też ,że żurawie z wysięgnikami wodzakowymi mogą się samoczynnie obrucić - ustawiać się w strone dowietrzną . Jeśli coś pokręciłem ,to niech ktoś sprosuje np. Michał ,chetnie bym podyskutował o każdym sprzęcie budowlanym. Interesuja mnie np. rozwiązania - jak kudzie z dołu kontaktują się z operatorem na samej górze żurawia ,tak ,że ten precyzyjnie wie gdzie przenieśś i ustawić dany materiał budowlany.

POZDRAWIAM
Pozdrawiam ,
Avatar użytkownika
mateusz
 
Posty: 5005
Zdjęcia: 544
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 15:42
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Nasze Hobby, bziki rozmaite . . .

Postprzez Michal » 1 listopada 2008, 22:54

mateusz napisał(a):Mnie też interesują żurawie wieżowe ,zarówno te nowe jak i starsze. Czasami zdarza mi się specjalnie iść pod płot jakiejś budowy ,aby obserwować z bliska prace żurawia ,najciekawszy jest montaż :D ,którego jeszcze na żywo nigdy nie udało mi się zaobserwować. http://mateusz20.fotosik.pl/albumy/455040.html - gdyby kogoś interesowało - montaż jednego z żurawi na placu budowy (chyba jakiś LIEBHERR) - rozbudowa centrum handlowego AFA . Z kimś o podobnych zainteresowaniach chetnie bym odyskutował :) .Pozatym - no oczywiście oswietlenie , elektrotechnika ,muzyka- głównie klasyczny rock

i pewnie by było na tyle .

To nie jest Liebherr,ale żuraw włoskiej firmy FMGru serii TLX ;)(www.fmgru.it)
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 4402
Zdjęcia: 323
Dołączył(a): 24 stycznia 2008, 23:44

Re: Nasze Hobby, bziki rozmaite . . .

Postprzez cieszyn » 2 listopada 2008, 00:24

Michał, napisz może lepiej, ze znasz ten fach - i wtedy też ja chętnie poczytam o tym jak to jest być operatorem dźwigu!

A bardzo chciałbym wiedzieć :)
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nasze Hobby, bziki rozmaite . . .

Postprzez lampawls » 2 listopada 2008, 15:18

mnie oprócz oświetlenia interesuje pirotechnika i spawalnictwo :mrgreen:
Powróciłem na lighting-gallery.pl
Avatar użytkownika
lampawls
 
Posty: 1172
Zdjęcia: 591
Dołączył(a): 5 czerwca 2007, 16:20
Lokalizacja: Lublin

Re: Nasze Hobby, bziki rozmaite . . .

Postprzez cieszyn » 2 listopada 2008, 15:31

lampawls napisał(a):mnie oprócz oświetlenia interesuje pirotechnika i spawalnictwo :mrgreen:


To napisz, jakie masz doświadczenia w tych dziedzinach (tylko sie nie chwal, ile domów wysadziłeś w powietrze :lol: :lol: ;) ;) )
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nasze Hobby, bziki rozmaite . . .

Postprzez Whites86 » 2 listopada 2008, 16:47

lampawls napisał(a):mnie oprócz oświetlenia interesuje pirotechnika i spawalnictwo :mrgreen:

pirotechnika ? :> a masz jakies filmy ze swoich testów ? :> ja głownie bawiłęm sie FB :mrgreen: :mrgreen: z mieszaniny nadmanganianu z magnezem :mrgreen:
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Nasze Hobby, bziki rozmaite . . .

Postprzez lampawls » 2 listopada 2008, 18:09

Ja głównie zajmuję sie rakietami(takimi modelami najczęściej) a żadnego domu nie wysadziłem bo mnie materiały wybuchowe nie interesują :mrgreen:
Ostatnio edytowano 2 listopada 2008, 18:13 przez lampawls, łącznie edytowano 1 raz
Powróciłem na lighting-gallery.pl
Avatar użytkownika
lampawls
 
Posty: 1172
Zdjęcia: 591
Dołączył(a): 5 czerwca 2007, 16:20
Lokalizacja: Lublin

Re: Nasze Hobby, bziki rozmaite . . .

Postprzez Whites86 » 2 listopada 2008, 18:09

lampawls napisał(a):Ja głównie zajmuję sie rakietami(takimi modelami najczęściej)

załadowałem moje 2 filmiki na youtube z FB jak sie przetworza dam link ;)
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Archiwum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości