Nasze Hobby, bziki rozmaite . . .

Tutaj trafiają wszystkie zakończone dyskusje i zdezaktualizowane posty

Re: Nasze Hobby, bziki rozmaite . . .

Postprzez mirror » 22 września 2010, 19:07

Mogę robić zdjęcia księżyca, słońca i planet. Na inne obiekty potrzebny jest inny montaż, albo platforma paralaktyczna. Szukacz chcę kupić zwykły, bez lasera.
Wielbicielka rtęci.
Avatar użytkownika
mirror
 
Posty: 1169
Zdjęcia: 134
Dołączył(a): 17 sierpnia 2007, 13:03
Lokalizacja: Kwidzyn

Re: Nasze Hobby, bziki rozmaite . . .

Postprzez MRP200 » 22 września 2010, 19:11

Szukacz w teleskopie to nic innego jak pomocnicza lunetka, czasami z krzyżem z "nici pajęczych". Służy do wstępnego wycelowania teleskopu na interesujący nas obiekt. Używanie zielonych laserów na polach obserwacyjnych jest generalnie zabronione. Chodzi o to, aby nie przeszkadzać innym obserwatorom.
A ode mnie Mirror gratulacje za konstrukcje teleskopu. Może na przyszłorocznej OZMIE się nim pochwalisz?
MRP200
Moderator
 
Posty: 4279
Zdjęcia: 639
Dołączył(a): 21 września 2009, 07:25
Lokalizacja: PWA / Kostrzyn Wlkp

Re: Nasze Hobby, bziki rozmaite . . .

Postprzez mirror » 22 września 2010, 21:10

Jak będę miała pieniądze to pokażę się z nim.
Wielbicielka rtęci.
Avatar użytkownika
mirror
 
Posty: 1169
Zdjęcia: 134
Dołączył(a): 17 sierpnia 2007, 13:03
Lokalizacja: Kwidzyn

Modele latajace

Postprzez bartek380V » 7 stycznia 2012, 21:26

Ja w wolnej chwili latam modelami . W tym momencie rozpracowywuje kolejny helikopter.
32862
Zawsze przestrzegaj zasad BHP . robisz to na wlasną odpowiedzialnosc,jesli nie jestes pewien swojego bepieczenstwa i otoczenia to skonsultuj sie z wykwalifikowanym elektrykiem inaczej mozesz byc zabójca siebie i innych! (wszelkie prawa zastrzezone)
Avatar użytkownika
bartek380V
 
Posty: 1775
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 5 maja 2010, 15:14

Re: Nasze Hobby, bziki rozmaite . . .

Postprzez osirus » 11 stycznia 2012, 20:32

Interesuję się głównie motoryzacją. Jestem moderatorem na forum jednej z japońskich marek ;)
Lubie też fotografię, elektronikę. Głównie, to wieczorkiem sączyć browarka ;)
Moje marzenie, to być kierowcą testowym. Najlepiej w Top Gear :twisted: :roll:
Avatar użytkownika
osirus
 
Posty: 44
Zdjęcia: 3
Dołączył(a): 3 stycznia 2012, 21:23
Lokalizacja: wlkp

Re: Nasze Hobby, bziki rozmaite . . .

Postprzez Krecik » 11 stycznia 2012, 22:20

Moim bzikiem jest kolej i wszystko co z tym związane. Razem z kolegami ze szkoły stworzyliśmy kolej drezynową .Jezdzimy po nieczynnej trasie kolejowej drezynami ręcznymi i fiacikiem 126p przerobionym na tory. W zeszłym roku załatwiliśmy nawet lokomotywkę przemysłową z likwidowanego zakładu :D . Dbamy o to aby nasz szlak nie był rozkradany i systematycznie oczyszczamy go z krzaków i zarośli. Chcemy aby każdy chętny mógł przejechać się zabytkowym taborem po tak urokliwej linii. Gromadzenie eksponatów kolejowych wiąże się także z starymi oprawami oświetleniowymi których z roku na rok przybywa. Drążąc temat jednej z opraw trafiłem waśnie na to forum :) . Nie będę ukrywał że od małego miałem bzika na punkcie lamp i energetyki. Jako dzieciak szukałem obwieszczeń o wyłączeniach prądu i przyjeżdżałem rowerkiem popatrzeć jak energetyka pracuje. Kiedyś od jednego montera dostałem tabliczkę emaliowną (za dzieciaka to było coś) i ten sentyment do oświetlenia trwa do dzisiaj.
Avatar użytkownika
Krecik
 
Posty: 117
Zdjęcia: 55
Dołączył(a): 21 lutego 2011, 20:20
Lokalizacja: Mogilno

Re: Nasze Hobby, bziki rozmaite . . .

Postprzez toomm40 » 11 stycznia 2012, 22:44

to nie wiedzialem,że nawet przejechać sie można :shock:
to ja zamawiam na wiosnę jakiś kurs koniecznie, tez bym chcial się przejechać , może nawet jako maszynista :mrgreen:
ach...gdyby tak jeszcze dróżnik rogatki przede mną opuszczal , dyżurny ruchu wyświetlal sygnaly na semaforach , i gdybym mógl w czasie jazdy kasować czuwak aktywny i SHP , to już bylbym w siódmym niebie. :P
TELAM - i wszystko jasne :D
Avatar użytkownika
toomm40
 
Posty: 5021
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 18 listopada 2011, 23:38
Lokalizacja: Poznań

Re: Nasze Hobby, bziki rozmaite . . .

Postprzez cieszyn » 11 stycznia 2012, 23:09

Może byś nam Kreciku kolejowy jakieś fotki tego sprzętu zapodał, hę?
Moja pierwsza miłość to była ............ lokomotywa parowa! :lol: ;)
Ostatnio edytowano 11 stycznia 2012, 23:44 przez cieszyn, łącznie edytowano 1 raz
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nasze Hobby, bziki rozmaite . . .

Postprzez toomm40 » 11 stycznia 2012, 23:18

ja też uwielbiam parowozy , można je zresztą podziwiać co roku w Wolsztynie na Paradzie Parowozów ;)
ale i "Gagariny"-stare rosyjskie lokomotywy spalinowe mają coś w sobie . ta praca wielkiego diesla i jego melodia jest wspaniala. :D
mialem okazję raz pokonać trasę Poznań-Wągrowiec w kabinie autobusu szynowego. fajne wrażenia ,ale mimo wszystko to tak, jakbym jechal tramwajem ;) w kabinie parowozu tez kawalek jechalem . ale nigdy w gagarinie ani w elektrowozie , niestety :cry:
niegdyś chcialem stworzyć ogromna makietę kolejową , no ale jak to bywa z hobby-zazwyczaj są dla nas za drogie :lol:
TELAM - i wszystko jasne :D
Avatar użytkownika
toomm40
 
Posty: 5021
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 18 listopada 2011, 23:38
Lokalizacja: Poznań

Re: Nasze Hobby, bziki rozmaite . . .

Postprzez Krecik » 12 stycznia 2012, 16:40

toomm40 napisał(a):to ja zamawiam na wiosnę jakiś kurs koniecznie, tez bym chcial się przejechać , może nawet jako maszynista

Jak sezon ruszy po zimie to zapraszam :D
cieszyn napisał(a):Może byś nam Kreciku kolejowy jakieś fotki tego sprzętu zapodał, hę?

Proszę bardzo ;) Nasz konik pociągowy do prac w torze ;)Zdjęcie wykonano podczas jednego ze zlotów.
Obrazek
Drezynki ręczne do przejazdów rekreacyjnych. ;)
Obrazek
I lokomotywka przemysłowa uratowana przed złomowaniem :D
Obrazek
Avatar użytkownika
Krecik
 
Posty: 117
Zdjęcia: 55
Dołączył(a): 21 lutego 2011, 20:20
Lokalizacja: Mogilno

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Archiwum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości