Regulamin, co w nim brakuje, co zmienić - dyskusja otwarta

Tutaj trafiają wszystkie zakończone dyskusje i zdezaktualizowane posty

Regulamin, co w nim brakuje, co zmienić - dyskusja otwarta

Postprzez KaszeL » 28 grudnia 2008, 15:16

Witam wszystkich serdecznie.

Chciałbym porozmawiać z Wami o regulaminie forum. Ostatnio mam nieodparte wrażenie, że jest on niestety niekompletny. W moim mniemaniu regulamin powinien być zbiorem zasad, których przestrzeganie zapewni nam miłą i rzeczową dyskusję na forum. Często zwracając niektórym użytkownikom prywatnie uwagę na jakieś zachowanie, w odpowiedzi otrzymywałem stwierdzenie "że przecież regulamin tego nie zabrania". Oczywiście nie chodzi o to, żeby zabronić wszystkiego co tylko się da. Chodzi o to, aby nakreślić jakieś ogólne zasady. Podam może przykład.

- ostatnio na forum rejestruje się sporo nowych, młodych dyskutantów. Często pisane przez nich posty pozostawiają wiele do życzenia pod względem poprawności pisowni (ortografia, interpunkcja, gramatyka). Czy uważacie, że powinniśmy wymagać na forum pisania poprawną polszczyzną? w dobie internetu mamy dostęp do słowników online, a także dla leniwych - wtyczki do programów sprawdzające na bieżąco pisownię. Możemy powinniśmy poprosić naszych użytkowników o używanie takich dodatków?

oczywiście to nie wszystko

- kolejna sprawa to wymóg korzystania z poprawnych określeń technicznych. Chodzi głównie o nazewnictwo obiektów naszego zainteresowania. Tutaj przyznam szczerze, że jestem bardzo liberalny i uważam, że jeśli rozumiemy się wzajemnie to nie ma sensu wymuszać na kimkolwiek używanie takich a nie innych określeń. np. konieczność pisania "oprawa" zamiast "lampa". "lampa sodowa" zamiast "żarówka sodowa". Oczywiście jest jeszcze drugi aspekt tej sprawy, celowe zmienianie nazw niektórych opraw -> patrz syflaga zamiast malaga. To moim zdaniem nie powinno mieć miejsca. Jak wy uważacie?

Pamiętajcie, forum jest dla Was. Dlatego też regulamin musi Wam odpowiadać.
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8660
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Regulamin, co w nim brakuje, co zmienić - dyskusja otwarta

Postprzez Whites86 » 28 grudnia 2008, 17:10

co do pisowni to ja wole sie niewypowiadac bo sam robie błedy czesto nawet świadomie (pomijam tez to ze niemam liter na klawiszach klawiatury..):P np jesli chodzi o wyrazy pisane z "nie"na poczatku wyrazu wiem np ze slowo niemam niewiem pisze sie oddzielnie ale ze zwyklego przyzwyczajenia pisze je razem... rowniez nieuzywam polskiej czcionki piszac na klawiaturze... polska gramatyka to temat bardzo trudny... jesli takie malo znaczace rzeczy sie pojawiaja w zdaniach mysle ze nie warto robic o nie szumu ale jesli ktos by zaczol pisac np tak ze cale zdanie jest zasypane blędami rażacymi lub PiSmEm Pok3M0NoWym to wymagalo by to jakiejs uwagi

słownik pojeć równiez jest na naszym forum mysle ze napisany jest w sposób jasny i prosty i w regulaminie warto by bylo zaznaczyc ze kazdy nowy uzytkownik moglby sie z nim zapoznac zanim cokolwiek napisze ulatwilo by to znacznie porozumiewanie sie na forum i oszczedzilo trudu w pisaniu wyjasnien czemu lampa a nie zarówka lub ze oprawa niejest lampą...
to chyba na tyle ;)
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Regulamin, co w nim brakuje, co zmienić - dyskusja otwarta

Postprzez Whites86 » 28 grudnia 2008, 18:43

aha i warto bylo by zmienic to:
5.4.3 Ilość załączonych w jednym poście fotek nie może przekraczać trzech sztuk.

conajmiej do kilkunastu sztuk ;) 3 to stanowczo za malo a niewidzialem zeby ktokolwiek sie do tego stosowal :)
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Regulamin, co w nim brakuje, co zmienić - dyskusja otwarta

Postprzez KaszeL » 28 grudnia 2008, 21:06

Akurat 5.4.3 ma swoje ważne uzasadnienie. Im więcej dołączonych zdjęć do jednego postu, tym trudniej serwerowi to obsłużyć.
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8660
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Regulamin, co w nim brakuje, co zmienić - dyskusja otwarta

Postprzez Whites86 » 28 grudnia 2008, 21:22

KaszeL napisał(a):Akurat 5.4.3 ma swoje ważne uzasadnienie. Im więcej dołączonych zdjęć do jednego postu, tym trudniej serwerowi to obsłużyć.

ja to rozumie ale zobacz chyba niema tu uzytkownika ktory by tego niezłamał chodz raz ? :>
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Regulamin, co w nim brakuje, co zmienić - dyskusja otwarta

Postprzez KaszeL » 29 grudnia 2008, 00:05

Dlatego właśnie myślę o podstawieniu dedykowanego dla nas serwera do zdjęć.
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8660
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Regulamin, co w nim brakuje, co zmienić - dyskusja otwarta

Postprzez Whites86 » 29 grudnia 2008, 00:31

KaszeL napisał(a):Dlatego właśnie myślę o podstawieniu dedykowanego dla nas serwera do zdjęć.

ja jestem za, bo fotosik to mi czesto na nerwy działa :evil:
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Regulamin, co w nim brakuje, co zmienić - dyskusja otwarta

Postprzez Kiris » 29 grudnia 2008, 09:47

temu regulaminowi w/g mnie nic nie brakuje,tylko że co niektórzy go na pewno nie kapują :mrgreen:

Admini proszę nie kasować :!:
Kiris
 

Re: Regulamin, co w nim brakuje, co zmienić - dyskusja otwarta

Postprzez KaszeL » 29 grudnia 2008, 10:28

W takim razie masz jedyną w swoim rodzaju szansę teraz wyjaśnić to, czego nie kapujesz ;)
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8660
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Regulamin, co w nim brakuje, co zmienić - dyskusja otwarta

Postprzez Kiris » 29 grudnia 2008, 11:26

ja to rozumuję tak

Tego niewolno,tego też,i tamtego też.
ja tu sie zarejstrowałem po to aby dzielić sie pasją,a nie by mabijać głupie posty
np:widze ze co niekturzy nielubią pewnych opraw,a mi to jedno,byle jest widno :D
Kiris
 

Następna strona

Powrót do Archiwum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość