Fotosik wprowadza opłaty za transfer !!!

Tutaj trafiają wszystkie zakończone dyskusje i zdezaktualizowane posty

Fotosik wprowadza opłaty za transfer !!!

Postprzez Paweł » 28 stycznia 2009, 22:58

No to już przegięcie tego serwisu:

Opłaty za transfer!

Przeczytaj koniecznie jeśli umieszczasz linki do zdjęć na aukcjach lub na innych stronach internetowych.


Otrzymujesz ten list gdyż od pierwszego lutego rozpoczynamy egzekwowanie zapisu regulaminu dotyczącego limitu transferu danych (par II pkt. 27 i 28). Z zebranych danych wynika, że w styczniu Twój transfer jest na tyle duży, że od lutego będziesz musiał/a regulować opłaty za jego przekroczenie lub usunąć część zdjęć.

Zgodnie z regulaminem mamy prawo usuwać zdjęcia lub zaproponować opłaty za transfer przekraczający kilkukrotność średniej w serwisie. Dzisiaj ustalamy limity na poziomie kilkadziesiąt razy przekraczającym średni transfer. Musimy to zrobić gdyż niewielki ułamek procenta użytkowników obciąża nasze serwery zmuszając nas do ponoszenie wydatków oraz przeszkadza pozostałym w wygodnym korzystaniu z serwisu.
Zobacz ile transferujesz w styczniu i jeśli przekraczasz dopuszczalny limit dokonaj stosownych wpłat na konto w Fotosiku tak, aby Twoje zdjęcia nie zostały zablokowane w pierwszych dniach lutego.

Miesięczne limity transferu (jest to sumaryczny transfer generowany przez wszystkie Twoje zdjęcia):
- Konto darmowe - 1GB,
- Konto PRO - 3GB,
- Konto aukcyjne - 5GB.

Jeśli osiągniesz 80% dopuszczalnego limitu ostrzeżemy Cię emailem, że możesz przekroczyć transfer.
Możesz dokonać wpłaty na konto w Fotosiku i zgodzić się na pobieranie opłata za dodatkowy transfer - jest to 1,5zł brutto (z VAT) za każdy rozpoczęty 1GB.
Jeśli dużo transferujesz, możesz wykupić pakiet transferu, co pomoże Ci obniżyć cenę aż do 1,22zł brutto (z VAT).

Jeśli nie zgodzisz się na regulowanie opłat za dodatkowy transfer, po przekroczeniu limitu Twoje zdjęcia będą usuwane sukcesywnie, począwszy od tych generujących największy ruch. Do opłat liczymy tylko Twój ruch pochodzący spoza serwisu Fotosik - tzw. hotlinkowanie. Jeśli Twoje zdjęcia są oglądane na Fotosiku nie liczymy tego do limitu transferu!

Sprawdź swoje statystyki za styczeń - jeśli transfer jest większy niż 10GB to Twój limit w lutym przekroczysz już po 2-3 dniach - pamiętaj, by zachować wyświetlanie się zdjęć, wpłać odpowiednią kwotę na Twoje konto w Fotosiku.


Możesz ograniczyć transfer i rachunki zamieszczając w serwisach czy na aukcjach mniejsze zdjęcia lub bardziej skompresowane. Możesz zamieszczać miniaturki czy wersje średnie zdjęć podlinkowane do pełnego formatu. Możesz w ten sposób zaoszczędzić większość transferu. Jeśli dodasz link bezpośrednio do zdjęcia dużego formatu - takie zdjęcie generuje największy ruch.


To już jest wyjątkowo niepoważne zachowanie tego awaryjnego serwisu. Musimy szukać teraz lepszej i bezpłatnej alternatywy...

Ostatnie swoje fotki umieściłem na http://www.vpx.pl przy pomocy dostępnego programu Uploader. Fotki ładują się bardzo szybko oraz nie jest pogarszana jakość z powodu kompresji jak na tym pazernym fotosik.pl.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Paweł
 
Posty: 6615
Zdjęcia: 944
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 20:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fotosik wprowadza opłaty za transfer !!!

Postprzez lampa123 » 28 stycznia 2009, 23:03

Podobno ma być wprowadzony za niedługo system przygotowany specjalnie dla forumowiczów na wrzucanie fotek z oprawami itp.
Avatar użytkownika
lampa123
 
Posty: 963
Zdjęcia: 45
Dołączył(a): 17 grudnia 2007, 17:04

Re: Fotosik wprowadza opłaty za transfer !!!

Postprzez lampawls » 28 stycznia 2009, 23:04

Ja foty umieszczam na www.Imageshack.us :)
Powróciłem na lighting-gallery.pl
Avatar użytkownika
lampawls
 
Posty: 1172
Zdjęcia: 591
Dołączył(a): 5 czerwca 2007, 16:20
Lokalizacja: Lublin

Re: Fotosik wprowadza opłaty za transfer !!!

Postprzez Whites86 » 28 stycznia 2009, 23:11

coza bzdura... mam jeszcze płacic za cos co wiecznie niedziala ?? ktos tu jest chyba niepoważny...
niemoge sie doczekac tego serwera dla fotek z forum...

Paweł gdzie dokladnie to pisało ?? nigdzie niemoge znalesc informacji na ten temat na fotosiku
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Fotosik wprowadza opłaty za transfer !!!

Postprzez Paweł » 28 stycznia 2009, 23:22

Whites86 napisał(a):Paweł gdzie dokladnie to pisało ?? nigdzie niemoge znalesc informacji na ten temat na fotosiku


Rozsyłają to na e-mail. Po zalogowaniu jest widoczna opcja transfer i u mnie widać:

Przekroczyłeś limit transferu w ramach konta o 3.988 GB
Twoje fotki będą wkrótce blokowane, jeśli nie będziesz regulował płatnosci za transfer zewnętrzny (hotlink).


:evil: :x :roll: :|
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Paweł
 
Posty: 6615
Zdjęcia: 944
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 20:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fotosik wprowadza opłaty za transfer !!!

Postprzez DocBrown » 29 stycznia 2009, 01:06

No to od dziś wrzucam na forum tylko miniaturki fotek.
Z imageshacka nie korzystam bo to wyjątkowy badziew, wiecznie zamula i foty wolno ładuje :evil:
DocBrown
 

Re: Fotosik wprowadza opłaty za transfer !!!

Postprzez Jasin » 29 stycznia 2009, 09:32

Ja do hostowania fotek używam TinyPic, pl.tinypic.com
Avatar użytkownika
Jasin
 
Posty: 609
Zdjęcia: 6
Dołączył(a): 29 grudnia 2007, 12:10
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Fotosik wprowadza opłaty za transfer !!!

Postprzez lampawls » 29 stycznia 2009, 10:54

Z imageshacka nie korzystam bo to wyjątkowy badziew, wiecznie zamula i foty wolno ładuje :evil:


Nie zgodzę się :!: Bo Fotosik często szwankuje i się foty nie wyświetlają czasem :x A
imageshack czasem tylko wolno chodzi ;)


PS.Wejdź na 4 stronę o mojej kolekcji opraw.A zobaczysz,że foty się szybko ładują ;)
Powróciłem na lighting-gallery.pl
Avatar użytkownika
lampawls
 
Posty: 1172
Zdjęcia: 591
Dołączył(a): 5 czerwca 2007, 16:20
Lokalizacja: Lublin

Re: Fotosik wprowadza opłaty za transfer !!!

Postprzez Whites86 » 29 stycznia 2009, 12:48

doc niema sensu wstawiać miniaturek bo i tak beda na nie wszyscy klikac zeby zaladowaly sie w pelnym rozmiarze
sprubuj http://www.vpx.pl ja się wczoraj tam zalogowalem calkiem fajny ten serwis ma podobne opcje do fotosika
fakt imageshack to szajs.. nie raz zdazylo mi sie ze fotke usunięto i zastąpiono czyms innym no i te ich denerwujace reklamy "ze cos tam wygrałes..." bzdura na maxa..
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Fotosik wprowadza opłaty za transfer !!!

Postprzez Whites86 » 29 stycznia 2009, 13:04

faktycznie do mnie tez wysłano maila ze przekroczylem transwer o 0.699 Gb...
leje na to niech usuną mi fotki od dzis wgrywam tylko na http://www.vpx.pl
no chyba ze juz niedlugo powstanie serwer spacjalnie dla naszego forum :)
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Następna strona

Powrót do Archiwum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości