Fotosik wprowadza opłaty za transfer !!!

Tutaj trafiają wszystkie zakończone dyskusje i zdezaktualizowane posty

Re: Fotosik wprowadza opłaty za transfer !!!

Postprzez KaszeL » 30 stycznia 2009, 18:52

Przyznam szczerze, że ja również osobiście nie lubię fotek w pełnej postaci. Miniaturki są znacznie lepsze. U mnie w domu załadowanie takie postu z kilkunastoma dużymi zdjęciami trwa często kilka minut. To strasznie męczące.

Co na ten temat myślą inni użytkownicy?
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8655
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Fotosik wprowadza opłaty za transfer !!!

Postprzez Mannerheim » 30 stycznia 2009, 19:18

Ja również preferuję fotki w postaci "klikalnych" miniaturek, ale tylko w wypadku sporych galerii (kilkanaście fotek i więcej). Czekanie aż się wszystkie duże zdjęcia załadują trwa długo, powoduje "skakanie" strony uniemożliwiając czytanie lub przewijanie. Jak ktoś wrzuca jedno, dwa zdjęcia w poście mogą być one pełnorozmiarowe, wczytują się bowiem szybko.
Popieram zdanie przedpiścy (elka): cytując post USUWAJCIE linki do pełnych zdjęć! Szczególnie jeśli jest ich dużo (jedno jeszcze ujdzie).
Mannerheim
 
Posty: 236
Zdjęcia: 7
Dołączył(a): 23 sierpnia 2007, 19:15
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów

Re: Fotosik wprowadza opłaty za transfer !!!

Postprzez swietlik » 30 stycznia 2009, 20:35

Ja podobnie jak elek nienawidzę tego jak ktoś cytuje post wraz ze wszystkimi zdjęciami jak leci na tej samej stronie :!: :evil:
Osobiście jestem za miniaturkami ale wiem, że nie wszyscy użytkownicy je powiększają przy przeglądaniu. Staram się przez to zamieszczać pełen rozmiar :|
Zakład Energetyczny Poznań
Rejon Najwyższych Napięć
Avatar użytkownika
swietlik
 
Posty: 3012
Zdjęcia: 83
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 14:04
Lokalizacja: Poznań

Re: Fotosik wprowadza opłaty za transfer !!!

Postprzez cieszyn » 30 stycznia 2009, 23:04

elek napisał(a):
....
..To klikanie i czekanie to męka i paranoja,to trwa wieki..

A jak się ładuje 50 fotek w pełnym rozmiarze to trwa sekunde ? chyba nie za to moge sobie z minaturek wybrać te które mnie interesują bo nie ukrywajmy spora część fotek jest co najwyżej średnia

Osobiście nie będe wstawiał w pełnym rozmiarze tylko miniaturki bo mi tak wygodniej.
btw. ten pełny rozmiar który ma 800x600 to u mnie na monitorze taka wieksza miniaturka.


Z pełnym przekonaniem nie zgadzam się, zresztą ta dyskusja przypomina dysputę o wyższości Świąt WielkiejNocy nad Świętami Bożego Narodzenia.
Niech każdy robi jak chce, ale ja z reguły mijam prezentowane zdjęcia w miniaturkach, czy to się komu podoba, czy nie
Pokazanie zdjęć w pełnym formacie (jako link oczywiście) nie zamula forum, bo nie u nas są te foty położone

Jeszcze raz powtarzam, ta dyskusja prowadzi do nikąd, bo to jak dyskutowanie o gustach, a to jak wiadomo, dyskusji nie podlega
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fotosik wprowadza opłaty za transfer !!!

Postprzez cieszyn » 30 stycznia 2009, 23:08

swietlik napisał(a):Ja podobnie jak elek nienawidzę tego jak ktoś cytuje post wraz ze wszystkimi zdjęciami jak leci na tej samej stronie :!: :evil: [zgadzam się]
Osobiście jestem za miniaturkami ale wiem, że nie wszyscy użytkownicy je powiększają przy przeglądaniu. Staram się przez to zamieszczać pełen rozmiar :|

I tak trzymać!

Zwróćcie uwagę, że nawet Neon jak zamieszcza reportaż w postaci długiej listy zdjęć, to daje je w pełnym rozmiarze i wcale długo się to nie ładuje, a bardzo ułatwia oglądanie
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fotosik wprowadza opłaty za transfer !!!

Postprzez elek » 30 stycznia 2009, 23:28

Pokazanie zdjęć w pełnym formacie (jako link oczywiście) nie zamula forum, bo nie u nas są te foty położone

Serwera forum oczywiście nie zamula ale zauważ że jak przegladarka wykonuje kod strony to te zdjęcia się musza załadować u użytkownika a to trwa bo nie każdy ma 10Mbit/s łącze, a w czasie ładowania zdjęć przeglądarka dość mocno potrafi przymulić zwłaszcza jeśli jest ich dużo i ładują się równolegle, miniaturki mają znacznie mniejsze rozmiary i ładuja sie dużo szybciej a otwarcie nawet 30 zakładek w tle po kliknięciu na miniaturke w np. Operze to pestka, no i można podlinkować fote w większym rozmiarze a nie "większa miniaturke".

Zwróćcie uwagę, że nawet Neon jak zamieszcza reportaż w postaci długiej listy zdjęć, to daje je w pełnym rozmiarze i wcale długo się to nie ładuje, a bardzo ułatwia oglądanie

I w 90% przypadków nawet tych fot nie oglądam bo mi się nie chce czekać 2 min na załadowanie tych zdjęc, a do tego ręka mnie zaczyna boleć od kręcenia kółkiem myszy.

Kolejna sprawa to dość częste pisanie postu pod postem jakby nie można było napisać tego w jednym poście, ludzie używanie znaczników BBCode nie boli a wystarczy tylko skopiować tekst który chcemy zacytować, kliknąć Quote w oknie odpowiedzi i wkleić tekst między znaczniki.
Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic.
www.instagram.com/flurothyl
Avatar użytkownika
elek
 
Posty: 1638
Zdjęcia: 436
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 23:04
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Fotosik wprowadza opłaty za transfer !!!

Postprzez Luk » 11 kwietnia 2009, 18:25

Fotosik istnieje od 2005 roku i nagle zachciało im się wprowadzic opłaty. Chamstwo. Chyba przeniosę się na inny serwer do zdjęc

Jasin napisał(a):Ja do hostowania fotek używam TinyPic, pl.tinypic.com


Z TinyPica po roku czasu kasują fotki albo je zamieniają, przynajmniej ja miałem taki przypadek
Pozdrawiam, Łukasz
Avatar użytkownika
Luk
 
Posty: 5942
Zdjęcia: 765
Dołączył(a): 8 kwietnia 2008, 14:42
Lokalizacja: Gliwice

Re: Fotosik wprowadza opłaty za transfer !!!

Postprzez Whites86 » 11 kwietnia 2009, 18:35

Luk napisał(a):Fotosik istnieje od 2005 roku i nagle zachciało im się wprowadzic opłaty. Chamstwo. Chyba przeniosę się na inny serwer do zdjęc

Jasin napisał(a):Ja do hostowania fotek używam TinyPic, pl.tinypic.com


Z TinyPica po roku czasu kasują fotki albo je zamieniają, przynajmniej ja miałem taki przypadek

a ja tam kozystam z VPX.pl ;)
polecic tez mozna photobucket.com
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Fotosik wprowadza opłaty za transfer !!!

Postprzez Luk » 11 kwietnia 2009, 18:40

A ja mam dylemat gdzie się przeniesc...
Pozdrawiam, Łukasz
Avatar użytkownika
Luk
 
Posty: 5942
Zdjęcia: 765
Dołączył(a): 8 kwietnia 2008, 14:42
Lokalizacja: Gliwice

Re: Fotosik wprowadza opłaty za transfer !!!

Postprzez Whites86 » 11 kwietnia 2009, 18:45

Luk napisał(a):A ja mam dylemat gdzie się przeniesc...

wszystko jest dobre oprócz fotosika ;) od kiedy wprowadzili te złodziejskie oplaty za pseudotranswer w Gb to przestalem uzywac tego serwisu ;) po ich statystykach widac ze nietylko ja tak zrobilem
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Archiwum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości