Sprawa zdjęć na forum

Tutaj trafiają wszystkie zakończone dyskusje i zdezaktualizowane posty

W jakiej formie mamy zamieszczać zdjęcia na forum?

Ankieta wygasła 7 lutego 2009, 11:52

Tylko jako miniaturki - to przyspiesza ładowanie stron
18
75%
Tylko jako pełne zdjęcia - to ułatwia oglądanie większej ilości fotek
6
25%
 
Liczba głosów : 24

Re: Sprawa zdjęć na forum

Postprzez lampa123 » 8 lutego 2009, 22:44

KaszeL napisał(a): Cieszyn chciałby 10, ale to moim skromnym zdaniem jest to kompletnie bez sensu. Dlaczego? Z bardzo prostego powodu: Większość foto reportaży składa się z mniej niż 10 fotek, przez co defacto mogły by być zamieszczane w postaci dużej.
[...]
- zezwalamy na umieszczanie kilku fotek w dużej postaci - pytanie ile tych fotek?

Może zamiast podawać konkretną liczbę będzie to wartość w procentach np. 10% zdjęć może być duże czyli przy 10 fotkach jedna była by duża...?
Avatar użytkownika
lampa123
 
Posty: 963
Zdjęcia: 45
Dołączył(a): 17 grudnia 2007, 17:04

Re: Sprawa zdjęć na forum

Postprzez rtęciówka » 8 lutego 2009, 22:51

No nie wiem... Komu się będzie chciało liczyć procenty, gdy liczba fotek będzie mniej okrągła :roll:
Pozdrawiam,
Kuba
Avatar użytkownika
rtęciówka
 
Posty: 3154
Zdjęcia: 498
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 22:36
Lokalizacja: Myszków

Re: Sprawa zdjęć na forum

Postprzez neon44 » 8 lutego 2009, 23:12

Apropos zdjęć. Jest jeszcze jeden niezawodny hosting www.photobucket.com
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11126
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Sprawa zdjęć na forum

Postprzez Whites86 » 8 lutego 2009, 23:52

moim zdaniem (powtórzonym niewiem ktory raz) bez sensu jest zabranianie wklejania duzego formatu zdjęc w koncu jest to Lighting-gallery fakt ze wiekszosc glosowala na miniaturki spowodowana jest chyba tym ze sama ankieta niebyla dosc dobrze sprecyzowana (tylko duzy rozmiar lub tylko maly...) ja osobiscie uwazam ze wklejajac max 10 duzych zdjęc niespowolnie nikomu łącza, rowniez bardzo zadko zdaza sie zeby pare osob naraz na jednej stronie wyslalo po 10 zdjęc w kazdej odpowiedzi na post
sam kiedys mialem internet z orange gdzie moj transwer nieprzekraczał wiecej niz 3Kb/s i nigdy nienazekalem z tego powodu ze mi forum muli... własnie osatnio gdy ogladam miniaturki (szczegolnie dodane przez fotosik) wiekszosc niechce mi sie wogule otworzyc w pelnym rozmiarze (mimo ze moje lącze jest bardzo szybkie 2MB/s) albo zaladuje mi sie okolo 30% zdjecia i na tym koniec :| :| :|
uwazam ze stosownym rozwiązaniem by bylo zezwolenie na wklejanie maxymalnie do 10 zdjęc w pelnym rozmiarze gdy jest ich wiecej niz 10 wtedy miniaturki
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Sprawa zdjęć na forum

Postprzez KaszeL » 8 lutego 2009, 23:59

lampa123 napisał(a):Może zamiast podawać konkretną liczbę będzie to wartość w procentach np. 10% zdjęć może być duże czyli przy 10 fotkach jedna była by duża...?


No nie bardzo. Jak będę chciał wstawić 1000 zdjęć, to 10% z tego to jest 100... I co? Tyle można?
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8660
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Sprawa zdjęć na forum

Postprzez KaszeL » 9 lutego 2009, 00:04

Whites86 napisał(a):moim zdaniem (powtórzonym niewiem ktory raz) bez sensu jest zabranianie wklejania duzego formatu zdjęc w koncu jest to Lighting-gallery fakt ze wiekszosc glosowala na miniaturki spowodowana jest chyba tym ze sama ankieta niebyla dosc dobrze sprecyzowana (tylko duzy rozmiar lub tylko maly...) ja osobiscie uwazam ze wklejajac max 10 duzych zdjęc niespowolnie nikomu łącza, rowniez bardzo zadko zdaza sie zeby pare osob naraz na jednej stronie wyslalo po 10 zdjęc w kazdej odpowiedzi na post
sam kiedys mialem internet z orange gdzie moj transwer nieprzekraczał wiecej niz 3Kb/s i nigdy nienazekalem z tego powodu ze mi forum muli... własnie osatnio gdy ogladam miniaturki (szczegolnie dodane przez fotosik) wiekszosc niechce mi sie wogule otworzyc w pelnym rozmiarze (mimo ze moje lącze jest bardzo szybkie 2MB/s) albo zaladuje mi sie okolo 30% zdjecia i na tym koniec :| :| :|
uwazam ze stosownym rozwiązaniem by bylo zezwolenie na wklejanie maxymalnie do 10 zdjęc w pelnym rozmiarze gdy jest ich wiecej niz 10 wtedy miniaturki


Teraz masz 2Mbps i wydaje Ci się, że wszystko jest w porządku. Ale to na prawdę dość szybkie łącze jak na polskie warunki. Poza tym, pamiętaj o czym pisałem wcześniej 10 zdjęć to w większości przypadków cały reportaż.
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8660
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Sprawa zdjęć na forum

Postprzez cieszyn » 9 lutego 2009, 00:05

Whites86 napisał(a):moim zdaniem (powtórzonym niewiem ktory raz) bez sensu jest zabranianie wklejania duzego formatu zdjęc w koncu jest to Lighting-gallery fakt ze wiekszosc glosowala na miniaturki spowodowana jest chyba tym ze sama ankieta niebyla dosc dobrze sprecyzowana (tylko duzy rozmiar lub tylko maly...) ja osobiscie uwazam ze wklejajac max 10 duzych zdjęc niespowolnie nikomu łącza, rowniez bardzo zadko zdaza sie zeby pare osob naraz na jednej stronie wyslalo po 10 zdjęc w kazdej odpowiedzi na post
sam kiedys mialem internet z orange gdzie moj transwer nieprzekraczał wiecej niz 3Kb/s i nigdy nienazekalem z tego powodu ze mi forum muli... własnie osatnio gdy ogladam miniaturki (szczegolnie dodane przez fotosik) wiekszosc niechce mi sie wogule otworzyc w pelnym rozmiarze (mimo ze moje lącze jest bardzo szybkie 2MB/s) albo zaladuje mi sie okolo 30% zdjecia i na tym koniec :| :| :|
uwazam ze stosownym rozwiązaniem by bylo zezwolenie na wklejanie maxymalnie do 10 zdjęc w pelnym rozmiarze gdy jest ich wiecej niz 10 wtedy miniaturki


Bardzo mądry i rozsądny głos. Popieram.
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sprawa zdjęć na forum

Postprzez Whites86 » 9 lutego 2009, 00:09

gdybym mial nadal ten #$%^&* modem na ktorym bym mial transwery w porywach do 3 KB/s niezmienilo by to wcale mojego zdania co do wklejania maxymalnie 10 zdjec
Cieszyn dziekuje za poparcie :)
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Sprawa zdjęć na forum

Postprzez KaszeL » 9 lutego 2009, 00:13

W porządku, wasze zdanie znam od początku. Szkoda, że osoby które głosowały za miniaturkami nie bardzo mają ochotę się wypowiadać. Obawiam się, że większość naszych czytelników po prostu nie ma ochoty udzielać się w że tak powiem - dyskusjach politycznych. Co wcale nie oznacza, że takie sprawy są im obojętne - wystarczy sprawdzić, że w ankiecie na temat zdjęć wzięło jak do tej pory najwięcej osób ze wszystkich ankiet. W takim razie ja będę musiał zostać obrońcom zdania tych, którzy głosowali a wypowiadać się nie chcą :)
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8660
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Sprawa zdjęć na forum

Postprzez Paweł » 9 lutego 2009, 00:16

Najpierw zachęcano użytkowników do jak największej liczby zdjęć zgodnie z domeną forum więc nietrudno zrozumieć że takie ograniczenia jeśli już to powinny być prowadzone na samym początku a nie po dwóch latach.
Z drugiej strony co za problem poczekać chwilkę dłużej aż się fotki załadują - przecież nikt z użytkowników nie używa dostępu wdzwanianego TP lub łącząc się z komórki na kartę pre-paid ;)
Najlepiej by było tak - o formacie zdjęć decyduje użytkownik ale zgodnie z obowiązującym regulaminem zamieszczania zdjęć :)
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Paweł
 
Posty: 6615
Zdjęcia: 944
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 20:17
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Archiwum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości