Uaktualnienie regulaminu, postanowienia odnośnie zdjęć

Tutaj trafiają wszystkie zakończone dyskusje i zdezaktualizowane posty

Re: Uaktualnienie regulaminu, postanowienia odnośnie zdjęć

Postprzez cieszyn » 4 marca 2009, 23:34

Paweł napisał(a):Aby regulamin nie budził niejasności Grono Administratorów podjęło decyzję o wprowadzeniu następującego punktu:

5.4.8 - Przy zamieszaniu zdjęć jako miniaturki, należy ograniczyć ich liczbę do 100


Mamy nadzieję że limit 10-krotnej ilości miniaturek w stosunku do zdjęć w pełnym rozmiarze zostanie pozytywnie przyjęty przez Użytkowników.


Paweł - jedna uwaga, tylko mnie dobrze zrozum: żeby uniknąć zamieszania w interpretowaniu tego zapisu, proponuję skorygować słowo zamieszania na zamieszczania :) ;)

W sumie w Regulaminie jest jeszcze kilka zdań z błędami różnej maści, ale chyba teraz już poszerzone Grono Adminów to wyłapie, choć takie szukanie nie jest przecież najważniejszą sprawą.
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uaktualnienie regulaminu, postanowienia odnośnie zdjęć

Postprzez Paweł » 4 marca 2009, 23:41

:oops: Nikt z nas nie zauważył tego błędu w tym słowie... Ale zapis w odpowiednim miejscu pojawi się w poprawnej formie :)
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Paweł
 
Posty: 6615
Zdjęcia: 944
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 20:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uaktualnienie regulaminu, postanowienia odnośnie zdjęć

Postprzez KaszeL » 4 marca 2009, 23:51

Błąd poprawiony.

Cieszyn, możesz nam błądzącym wskazać gdzie jeszcze są błędy w regulaminie?
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8660
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Uaktualnienie regulaminu, postanowienia odnośnie zdjęć

Postprzez cieszyn » 4 marca 2009, 23:55

Paweł napisał(a)::oops: Nikt z nas nie zauważył tego błędu w tym słowie... Ale zapis w odpowiednim miejscu pojawi się w poprawnej formie :)


Nie mam do Was żalu i nie wytykam nikomu tego jako błąd i nikomu nie mówię, że jesteście błądzący - to normalne, zawsze się takie białe kruki zdarzają w różnych tekstach. Pewnie i bez mojej uwagi wpadłbyś panie Pawle na tą niesforną literówkę ;)
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uaktualnienie regulaminu, postanowienia odnośnie zdjęć

Postprzez cieszyn » 5 marca 2009, 00:25

Przyszedł mi do głowy taki pomysł: przeczytać nasz Regulamin ze zrozumieniem

Natrafiłem na kilka "min" :lol: i wprowadziłem swoje propozycje ich rozbrojenia- spoko, to tylko literówki, czasem zmiana szyku zdania lub nowe wyrazy nie zmieniające, a bardziej zrozumiale prezyzujące, co dany punkt ma nam do powiedzenia

Wyślę Ci panie Pawle ten materiał na PW - może znajdziesz chwilę, żeby się nad tym pochylić ? :roll: 8-)
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uaktualnienie regulaminu, postanowienia odnośnie zdjęć

Postprzez Edziu » 5 marca 2009, 09:32

Ten spór, pomiedzy Kaszlem, a Cieszynem jest jednak bezsensowny.
Jeżeli chodzi o pomysł Cieszyna, tak jak pisze kaszel technicznie sprawia problemy, poprzez wage postu, ale zgadzam sie Cieszynem, choć przy zamieszczeniu fotki można by zmniejszyć jej rozmiar do 600px, to wystarczy na jej obejrzenie,a wagę postu obnizy i zauważyłem że Cieszyn stosował taka metodę. Jeżeli chodzi o miniaturki ładują się o wiele szybciej z punktu technicznego jest to lepsze rozwiązanie, ale biorąc to pod życie, ja na wszystkie miniaturki nie klikam jeżeli jest ich sporo, a gdy idą przez imageshack, to ich prędkość ładowania jest naprawdę wolna,i daję temu pokój, jednocześnie zamieszczanie np. 100 zdjęć w pełnym rozmiarze to tez przegięcie, podobnie było z początku w wątku o Poznaniu, ładowanie zajmowało sporo czasu

Ja osobiście miniaturek nie stosuje więcej jak 10, jezeli mam do zamieszczenia do 10zdjęć zmieszczam je w pełnym rozmiarze, jeżeli jest więcej zdjęć Jedno wiodące pełen rozmiar, a podobne, np. ujęcia tej samej oprawy, okolicy to miniatury, ale wymaga to trochę więcej pracy nad postem, 100 miniaturek pod rząd moze zniehcęcać, nalezało by wtedy zamieszczać jakieś zdjęcia"wiodące", ten pomysł powinnismy jeszcze spróbować w życiu,i zobaczyć jak się sprawdza

Zastanówmy się skąd wzieła sie ta duskusja o miniaturkach, mianowicie od czasu kiedy fotosik wprowadził ograniczenia na transfer, a dyskusja spada teraz na sprawy forum, no i ten nieszczęsny konflikt między Cieszynem a Kaszlem, który powinniśmy jak najszybciej zażegnać. Cieszyn jest honorowy, i jak go znam z pewnością odejdzie jeżeli sie to nie zmieni, choć czytając wypowiedzi Cieszyna, trochę mocno się uniósł ale miał rację,Jeżeli chodzi o Kaszla, puściły mu nerwy,i powinien do tej sprawy podejść merytorycznie a nie unosić się własnymi emocjami, i iść na jakiś kompromis(ja tu od pouczania nie jestem) ale admin powinien być neutralny,
chciałbym żeby inni userzy zabrali głos w dyskusji
W poszukiwaniu miejsc gdzie występowały bądź występują duże kwiaty opraw oświetleniowych...
Avatar użytkownika
Edziu
 
Posty: 3147
Zdjęcia: 497
Dołączył(a): 24 września 2007, 09:38
Lokalizacja: Toruń

Re: Uaktualnienie regulaminu, postanowienia odnośnie zdjęć

Postprzez KaszeL » 5 marca 2009, 11:16

To prawda, że cała dyskusja rozpoczęła się od wprowadzenia opłat przez fotosika, jednak istotą sprawy było ograniczenie objętości pojedynczego postu. Użytkownicy skarżyli się, że poszczególne wątki ładują się im zbyt długo. Chcąc w nich odpowiadać muszą czekać na załadowanie wszystkich fotek, często takich które widzieli już wcześniej. To sprowokowało dyskusję, której finałem była ankieta mająca na celu wskazanie rozwiązania akceptowanego przez _większość_ czytelników forum. Wybory tego typu mają tą wadę, że tak na prawdę zawsze znajdzie się pewna grupa, którym dane rozwiązanie nie odpowiada - na to niestety niczego nie poradzimy. W tym przypadku czytelnicy forum wybrali, że chcieliby aby w pełnym rozmiarze było zamieszczane nie więcej niż 10 zdjęć, a wszystkie pozostałe - wtedy jeszcze bez limitu ich ilości - jako miniaturki. To są ustalenia jeszcze z poprzedniej rozmowy.

Natomiast w tym wątku rozmawiamy o postulacie Cieszyna, aby na siłę ograniczyć także liczbę miniaturek. Otóż moim zdaniem Cieszyn zapomniał, jaka była pierwotna idea wprowadzenia tych zapisów i pod pretekstem "porządku" zaczął forsować także ograniczenie maksymalnej ilości miniaturek. Dlaczego? Tego nie udało mi się niestety od Cieszyna wyciągnąć. Swoje argumenty za i przeciw przytaczałem już wielokrotnie, ale myślę że warto powtórzyć te najważniejsze. Zdjęcia w pełnym rozmiarze muszą oglądać wszyscy z przymusu na dodatek za każdym razem gdy przeglądają wątek. Miniaturki nie stwarzają tego problemu. Zdjęcia w pełnym rozmiarze w najlepszym przypadku zajmują 50kB, miniaturki w najgorszym przypadku 10x mniej, średnio 3kB(!). Przy takim zróżnicowaniu załadowanie jednego zdjęcia zajmuje dokładnie tyle, ile załadowanie 15 miniaturek. Zatem jeśli mielibyśmy rozpatrywać sprawę tylko i wyłącznie objętościowo, to wagę 10 zdjęć ma przynajmniej 150 miniaturek i do takiej wartości powinniśmy ograniczyć ich liczbę w regulaminie. Jest jednak jeszcze jedna ważna sprawa. Do czasu tej dyskusji, _nikt_ _nigdy wcześniej_ nie zgłaszał problemu z miniaturkami. Co więcej nawet Cieszyn wcześniej nie wypowiadał się na ten temat. Dlaczego teraz zaczęło to przeszkadzać Cieszynowi? Moim zdaniem po prostu szukał podstawy do zaczepki.

Piszesz tutaj, że to Cieszyn jest honorowy a mi puściły nerwy. Bardzo ciekawa obserwacja. Najwyraźniej nie zauważyłeś, że to Cieszyn swoimi wypowiedziami sprowadził tą rozmowę do poziomu pyskówki. To jemu "Ręce opadają", to Cieszyn zarzucał mi "kłopoty z logicznym myśleniem" i ostatecznie to Cieszyn jako pierwszy stwierdził "zamkniętą uważam rozmowę z KaszeL-em w tej sprawie" Cieszyn zamiast rzeczowo komentować nasze posty, wolał prowadzić spór słowny ze mną. Co więcej, dwóch innych administratorów i kilku użytkowników zdążyło się wypowiedzieć w tym temacie i co? Zero reakcji na ich posty ze strony Cieszyna. Cieszyn odpowiada tylko i wyłącznie na posty, które w jakiś sposób popierają jego argumenty.

Edziu, jeśli na prawdę uważasz, że to ja zawiniłem w tym wątku. Wskaż mi proszę w którym momencie, na prawdę chciałbym to wiedzieć. Prywatnie mogę powiedzieć, że próbowałem wielokrotnie porozumieć się ze Staszkiem. Zarówno na forum, jak i za sprawą prywatnych wiadomości. Niestety zawsze kończyło się na wyzwiskach w moim kierunku. To bardzo przykre. Prosiłem Cieszyna, aby zrealizował swoją "groźbę" z tego wątku i pokazał całemu forum moją prawdziwą twarz upubliczniając nasze prywatne rozmowy, ale obawiam się że się tego nie doczekam.
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8660
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Uaktualnienie regulaminu, postanowienia odnośnie zdjęć

Postprzez DocBrown » 5 marca 2009, 12:14

Może sie nie powinienem odzywać, ale uważam, że najlepiej by było dać sobie spokój z dyskusją o tej kłótni, po prostu przeprosić się na wzajem i koniec, nikt z nas nie jest "święty", ani bezbłędny, każdy popełnia błędy, Cieszyn mocno sie zdenerwował, Ty KaszeL zresztą też i pewno w zdenerwowaniu sobie "pocisnęliście".
Raz jeszcze proponuję zakończenie tej kłótni, bo to nie służy dobrej atmosferze na forum.
DocBrown
 

Re: Uaktualnienie regulaminu, postanowienia odnośnie zdjęć

Postprzez KaszeL » 5 marca 2009, 14:14

Tak, jestem jak najbardziej za. Z mojej strony już złożyłem deklarację, że nie będę się więcej angażował w niepotrzebne spory. Próby pojednania w stronę Cieszyna wysyłałem już wielokrotnie, ale Cieszyn niestety jak sam twierdzi - nie widzi takiej możliwości.
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8660
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Uaktualnienie regulaminu, postanowienia odnośnie zdjęć

Postprzez KaszeL » 7 marca 2009, 03:04

No nic, widzę, że dyskusja przyschła. Wygląda na to, że wszelkie merytoryczne argumentu za i przeciw zostały już przedstawione, a zainteresowani tematem wypowiedzieli swoje racje. Ostatecznie zgodnie z postulatem Cieszyna w regulaminie znalazł się zapis o ograniczeniu ilości miniaturek zamieszczanych w postach. Dlatego zamykam temat.
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8660
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Poprzednia strona

Powrót do Archiwum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości