Lista serwerów hostingowych zdjęć

Tutaj trafiają wszystkie zakończone dyskusje i zdezaktualizowane posty

Re: Lista serwerów hostingowych zdjęć

Postprzez Jorgus » 5 października 2009, 19:18

ja osobiście fotosika nie polecam,trza płacić :!:,a pozatym fotodziat zamula i...usuną mi dość sporo fotek :?
lepiej dawać fotki do Lightowej Galleri ;)
Avatar użytkownika
Jorgus
 
Posty: 1487
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 4 sierpnia 2009, 10:59

Re: Lista serwerów hostingowych zdjęć

Postprzez DocBrown » 5 października 2009, 21:40

Edziu napisał(a):Dziś chciałem wrzucić trochę fot na forum a tu patrzę fotosik wprowadza kolejne ograniczenia, a mianowicie ograniczył ilość zdjęć dla konta bez abonamentu tylko do 100, :( , Wychdzi na to że zmuszają do wykupienia abonamentu :x , trzeba znowuszukać jakiejś alternatywy. jeszcze mnie zastanawia to czy oni nie poblokowali pozostałych zdjęć, pozostawiająć np. 100 ostatnich :?: bo wtedy to by było totalne przegięcie
Chyba najlepszą alternatywą byłby inageshack, może coś innego :?: co o tym uważacie :?: :roll:


Zastanawiam się, czemu fotosik tak się zachowuje :roll:
Już poprzednim wyczynem odebrali sobie sporo klientów, jednak wniosków żadnych nie wyciągnęli i dalej próbują wyłudzać kasę, chyba tym razem przygotowali sobie gwóźdź do trumny :lol:
DocBrown
 

Re: Lista serwerów hostingowych zdjęć

Postprzez cieszyn » 5 października 2009, 22:24

DocBrown napisał(a):
Edziu napisał(a):Dziś chciałem wrzucić trochę fot na forum a tu patrzę fotosik wprowadza kolejne ograniczenia, a mianowicie ograniczył ilość zdjęć dla konta bez abonamentu tylko do 100, :( , Wychdzi na to że zmuszają do wykupienia abonamentu :x , trzeba znowuszukać jakiejś alternatywy. jeszcze mnie zastanawia to czy oni nie poblokowali pozostałych zdjęć, pozostawiająć np. 100 ostatnich :?: bo wtedy to by było totalne przegięcie
Chyba najlepszą alternatywą byłby inageshack, może coś innego :?: co o tym uważacie :?: :roll:


Zastanawiam się, czemu fotosik tak się zachowuje :roll:
Już poprzednim wyczynem odebrali sobie sporo klientów, jednak wniosków żadnych nie wyciągnęli i dalej próbują wyłudzać kasę, chyba tym razem przygotowali sobie gwóźdź do trumny :lol:


A to żadna nowość dla świata - świat juz widział niejedną śmierć portalu na tzw. życzenie :twisted: :lol: Zachłanność mało kiedy kończy sie dobrze :roll:
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lista serwerów hostingowych zdjęć

Postprzez KaszeL » 5 października 2009, 22:51

Widzę, że nie zdajecie sobie sprawy ile kosztuje utrzymanie takiego portalu :P
Samo łącze, to są koszty rzędu dziesiątek - jak nie setek tysięcy miesięcznie. Dla przykładu. Wg. w miarę aktualnego cennika, 100Mbps łącze klasy operatorskiej to dziś wydatek rzędu około 200000-250000pln netto miesięcznie. Wątpię, żeby fotosik zadowalał się 100Mbps. Mają raczej kawałek, jak nie cały gigabit. Im wolumen większy, tym oczywiście cena za 1Mbps mniejsza - ale przy 1Gbps symetrycznie wątpię żeby spadła poniżej 1mln zł/msc.
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8660
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Lista serwerów hostingowych zdjęć

Postprzez DocBrown » 5 października 2009, 22:54

Koszty, kosztami, ale sposób w jaki próbują pozyskać kasę jest raczej nietrafiony i skutek będzie odwrotny do zamierzonego :twisted:
DocBrown
 

Re: Lista serwerów hostingowych zdjęć

Postprzez KaszeL » 5 października 2009, 23:06

Oczywiście Ty masz plan, który ich dyrektora marketingu wysadzi z siodła :P
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8660
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Lista serwerów hostingowych zdjęć

Postprzez DocBrown » 5 października 2009, 23:17

Jak zwykle złośliwy :P
Nie, nie mam żadnego planu, ale po prostu oceniam ich działania, sam zobacz co sie dzieje, stracili sporo użytkowników i jak tak dalej będą postępować to stracą więcej.
Nie oszukujmy się, jakość usług jaką oferują jest nieadekwatna do cen jakie chcą za ich świadczenie, VPX jest darmowy i 666x lepszy, jedyną wadą jest brak tak rozbudowanego managera jak ma fotosik, ale można obejść się bez niego.
DocBrown
 

Re: Lista serwerów hostingowych zdjęć

Postprzez Whites86 » 6 października 2009, 09:47

KaszeL napisał(a):Widzę, że nie zdajecie sobie sprawy ile kosztuje utrzymanie takiego portalu :P
Samo łącze, to są koszty rzędu dziesiątek - jak nie setek tysięcy miesięcznie. Dla przykładu. Wg. w miarę aktualnego cennika, 100Mbps łącze klasy operatorskiej to dziś wydatek rzędu około 200000-250000pln netto miesięcznie. Wątpię, żeby fotosik zadowalał się 100Mbps. Mają raczej kawałek, jak nie cały gigabit. Im wolumen większy, tym oczywiście cena za 1Mbps mniejsza - ale przy 1Gbps symetrycznie wątpię żeby spadła poniżej 1mln zł/msc.

az taka cena napewno to niejest , pozatym wes pod uwage ile fofosik ma u siebie reklam one tez kosztują taki hosting zarabia głownie dzieki nim :roll: i tojest chyba jedyny hosting jaki znam ktory karze sobie placic za transwer
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Lista serwerów hostingowych zdjęć

Postprzez KaszeL » 6 października 2009, 10:21

Whites, zapominasz że sam zajmuję się hostingiem - znam aktualne ceny bo sam korzystam z tych usług :P Doc: Ja tylko staram się zwrócić uwagę, że to nie jest takie proste jak się wszystkim wydaje.
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8660
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Lista serwerów hostingowych zdjęć

Postprzez Whites86 » 6 października 2009, 11:57

KaszeL napisał(a):Whites, zapominasz że sam zajmuję się hostingiem - znam aktualne ceny bo sam korzystam z tych usług :P Doc: Ja tylko staram się zwrócić uwagę, że to nie jest takie proste jak się wszystkim wydaje.

zgodzibym sie jesli sa to ceny w dziesiątkach tysięcy ale nigdy nie w setkach ;) niewierze by tak mierny hosting jak fotosik musial placic na miesiac w setkach tysiecy zł jesli by tak bylo zwinął by sie po paru miesiącach bo kto by chcial do tego dopłacać ? , to co placą userzy za abonament to są to naprawde śmieszne sumy w porownaniu z tym co tu opisales, malo tego Ci ktorzy ten abonament tam placą to jest gora 1/4 wszystkich uzytkowników ;) za reklamy napewno częsciowo im sie to zwraca ale niesa to az tak powazne kwoty
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Archiwum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości