Zdjęcia 3D :)

Tutaj trafiają wszystkie zakończone dyskusje i zdezaktualizowane posty

Zdjęcia 3D :)

Postprzez lampa123 » 4 kwietnia 2009, 22:51

Zamieszczam jedno zdjęcie na próbę.
Obrazek
Oto sposób jak widzieć w trzecim wymiarze ( z tej strony )
*** 0. Nie jest istotne, czy nosisz okulary – możesz je zdjąć lub zostawić.

*** 1. Trzymaj głowę na wprost monitora, tak by wzrok padał na niego pod kątem prostym.

*** 2. Widzisz dwa obrazki obok siebie. Patrząc na nie zrób zeza i zauważ, że niektóre obiekty widzisz podwójnie – np. fragmenty monitora, który przesuwa sie i nachodzi na swój drugi, pozorny obraz.

To samo dzieje się z naszą fotografią. Przy zrobieniu zeza widać nie jedną podwójną fotografię, a dwie. Czyli w sumie 4 zdjęcia figurek:

Obrazek

Zdjęcia zostały oznaczone: lewe -- niebieską literką A, prawe -- niebieską literką B. Po wykonaniu zeza pojawia się pozorny obraz. Na pozornym obrazie odpowiednie zdjęcia posiadają te same oznaczenia, ale w kolorze czerwonym.

Zauważ, że przy robieniu zeza, dwa zdjęcia nachodzą na siebie. Zdjęcie oznaczone czerwoną literką A nachodzi na zdjęcie oznaczone niebieską literką B (zielona obwódka na ilustracji). Postaraj się tak sterować zezem, by zdjęcia te naszły na siebie całkowicie. To proste, jednak szybko zauważysz, że zdjęcia są rozmyte...

Kluczem do zobaczenia trójwymiarowego zdjęcia jest sprawienie by środkowe zdjęcie, powstałe z nałożenia dwóch zdjęć (czerwone A i niebieskie B), stało się wyraźne. Jest to najtrudniejsze zadanie, kilku osobom nie wychodzi w ogóle... Ale jeśli tylko potrafiłeś wcześniej dostrzec trójwymiarowe figury na "pstrokatych" obrazkach, to i z tym sobie poradzisz -- zasada jest bowiem taka sama.

Steruj ostrością wzroku tak, jakbyś chciał zobaczyć wyraźnie coś, co jest za monitorem. Nie skupiaj się na środkowym zdjęciu, a zauważ, że kiedy patrzysz "za monitor" ostrość zdjęcia samoistnie się poprawia.

Poznałeś zatem mechanizm. Potrenuj i dostosuj go do swojego organizmu, a gwarantuję, że za kilka minut będziesz umiał zobaczyć trójwymiarowe zdjęcie "z marszu".


Gdy już opanujecie tą technikę na fotce zamieszczonej wyżej będziecie widzieć jakby rtęciówa wychodziła z monitora, lub zależnie jak się popatrzy była w jego głębi, niestety trzeba trochę poćwiczyć :D Powodzenia.
Avatar użytkownika
lampa123
 
Posty: 963
Zdjęcia: 45
Dołączył(a): 17 grudnia 2007, 17:04

Re: Zdjęcia 3D :)

Postprzez cieszyn » 5 kwietnia 2009, 00:00

lampa123 napisał(a):Zamieszczam jedno zdjęcie na próbę.
Obrazek
Oto sposób jak widzieć w trzecim wymiarze ( z tej strony )
*** 0. Nie jest istotne, czy nosisz okulary – możesz je zdjąć lub zostawić.

*** 1. Trzymaj głowę na wprost monitora, tak by wzrok padał na niego pod kątem prostym.

*** 2. Widzisz dwa obrazki obok siebie. Patrząc na nie zrób zeza i zauważ, że niektóre obiekty widzisz podwójnie – np. fragmenty monitora, który przesuwa sie i nachodzi na swój drugi, pozorny obraz.

To samo dzieje się z naszą fotografią. Przy zrobieniu zeza widać nie jedną podwójną fotografię, a dwie. Czyli w sumie 4 zdjęcia figurek:

Obrazek

Zdjęcia zostały oznaczone: lewe -- niebieską literką A, prawe -- niebieską literką B. Po wykonaniu zeza pojawia się pozorny obraz. Na pozornym obrazie odpowiednie zdjęcia posiadają te same oznaczenia, ale w kolorze czerwonym.

Zauważ, że przy robieniu zeza, dwa zdjęcia nachodzą na siebie. Zdjęcie oznaczone czerwoną literką A nachodzi na zdjęcie oznaczone niebieską literką B (zielona obwódka na ilustracji). Postaraj się tak sterować zezem, by zdjęcia te naszły na siebie całkowicie. To proste, jednak szybko zauważysz, że zdjęcia są rozmyte...

Kluczem do zobaczenia trójwymiarowego zdjęcia jest sprawienie by środkowe zdjęcie, powstałe z nałożenia dwóch zdjęć (czerwone A i niebieskie B), stało się wyraźne. Jest to najtrudniejsze zadanie, kilku osobom nie wychodzi w ogóle... Ale jeśli tylko potrafiłeś wcześniej dostrzec trójwymiarowe figury na "pstrokatych" obrazkach, to i z tym sobie poradzisz -- zasada jest bowiem taka sama.

Steruj ostrością wzroku tak, jakbyś chciał zobaczyć wyraźnie coś, co jest za monitorem. Nie skupiaj się na środkowym zdjęciu, a zauważ, że kiedy patrzysz "za monitor" ostrość zdjęcia samoistnie się poprawia.

Poznałeś zatem mechanizm. Potrenuj i dostosuj go do swojego organizmu, a gwarantuję, że za kilka minut będziesz umiał zobaczyć trójwymiarowe zdjęcie "z marszu".


Gdy już opanujecie tą technikę na fotce zamieszczonej wyżej będziecie widzieć jakby rtęciówa wychodziła z monitora, lub zależnie jak się popatrzy była w jego głębi, niestety trzeba trochę poćwiczyć :D Powodzenia.



Tak, to działa!

Znam ten sposób, kiedyś były w księgarniach takie książki, a w nich fotki czegoś, co z grubsza nic nie przypominało - obrazy Stereoskopowe
Ale jak się zrobiło odpowiedniego zeza, to nagle ukazywał się widok pionków na szachownicy, jak na hologramie! Patrzysz w lewo i niemal zaglądasz, co jest za np. konikiem !

Ale ostrożnie, nie róbcie tego za długo, bo potem oczy bolą :cry:

Załączam kilka obrazków STEREOSKOPOWYCH

Mnie się udaje je dość szybko zobaczyć. Widzę taki zmniejszony obraz, ale WYSTAJĄCY przed ekran monitora na jakieś 10 cm!
Jeżeli odsunę się do tyłu, to i ten obraz się wyciąga jakby, czasem nawet na ok. 20 cm! Wrażenie jest niesamowite :o :mrgreen:

Najlepiej jednak "wyciąga" się obraz 3D gdy mamy go na kartce.

Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek




Obrazek
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zdjęcia 3D :)

Postprzez DocBrown » 5 kwietnia 2009, 10:13

U mnie to nie działa, przynajmniej na monitorze CRT, ciekawe co będzie na ekranie LCD laptopa.
DocBrown
 

Re: Zdjęcia 3D :)

Postprzez Whites86 » 5 kwietnia 2009, 10:29

DocBrown napisał(a):U mnie to nie działa, przynajmniej na monitorze CRT, ciekawe co będzie na ekranie LCD laptopa.

z tego co wiem trzeba miec do tego jakies okulary
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Zdjęcia 3D :)

Postprzez cieszyn » 5 kwietnia 2009, 21:31

Whites86 napisał(a):
DocBrown napisał(a):U mnie to nie działa, przynajmniej na monitorze CRT, ciekawe co będzie na ekranie LCD laptopa.

z tego co wiem trzeba miec do tego jakies okulary



Ej, ej - co Wy opowiadacie, weźcie wydrukujcie se te moje obrazki i poćwiczcie trochę

Najłatwiej jest tak:

Zbliżasz taki obraz do oczu na ok 10 cm, robisz zeza i teraz powoli oddalasz kartkę od oczu, aż "złapiesz" fałszywą ostrość, wtedy zobaczysz obraz 3 wymiarowy i zniknie zupełnie wrażenie widzenia zezem!!! Wrażenie jest niesamowite!

Mi taki obraz działa patrząc na laptopa, CRT nie sprawdzałem
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Archiwum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości