Nowości na forum shoutbox, oraz galeria

Tutaj trafiają wszystkie zakończone dyskusje i zdezaktualizowane posty

Nowości na forum shoutbox, oraz galeria

Postprzez KaszeL » 22 czerwca 2009, 23:54

Witam wszystkich serdecznie.

Jeśli ktoś nie odwiedzał nas od wczoraj, to pewnie zdziwi się że forum zostało wyposażone w dwie nowości.

- Mini-Chat
- Galerię

Jeśli chodzi o Mini-Chata, czy jak kto woli shoutbox'a, to sprawa wydaje się dość oczywista. Będziemy mogli sobie w miarę luźno rozmawiać przy jego pomocy. Apeluję jednak o umiar i powstrzymanie się od wszczynania awantur, jeśli takowe się pojawią - chat zostanie wyłączony.

Druga to galeria, o której będziemy musieli sobie trochę porozmawiać.

Galeria podzielona jest niejako na dwie części:

Albumy prywatne użytkowników, oraz część publiczną.

Jeśli dany użytkownik stworzy sobie album(y) prywatny (można to zrobić w panelu użytkownika w zakładce galeria) będzie można je obejrzeć klikając na jego ksywkę, a następnie odnośnik -> Pokaż album osobisty. Alternatywnie przy każdym poście użytkownika posiadającego galerię, znajdzie się ikonka galeria która także przenosi nas do albumu osobistego danego użytkownika - tam gdzie znajdują się normalnie ikonki PW etc.

Natomiast część publiczna ma strukturę podobną do forum dyskusyjnego, czy subforum. W tej chwili ta struktura nie jest jeszcze stworzona, musimy pomyśleć jak ją rozdzielić na kategorie. Wszelkie pomysły są oczywiście mile widziane. Część publiczna jest dostępna po kliknięciu odnośnika "Galeria" znajdującego się w lewym górnym rogu, tam gdzie min. odnośnik wyloguj.

Zachęcam do wrzucania swoich fotek - a więc do testowania galerii. Specjalnie po to stworzyliśmy wątek testowy, znajdujący się tutaj: gallery/album.php?album_id=3 Oczywiście możecie także zacząć uzupełniać swoje prywatne galerie :)

Uwaga, zdjęcia w naszej Galerii można bez problemu pokazywać w postach na forum, przy pomocy znacznika Album

[ album ]213[ /album ] [ album ]214[ /album ] (spacje dodano celowo)
będzie wyglądało tak:
213214
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8651
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Nowości na forum shoutbox, oraz galeria

Postprzez cieszyn » 23 czerwca 2009, 19:30

Bardzo mnie cieszy moi drodzy, że nadarzyła się okazja, żeby na forum pojawiły się Galerie :P

Chciałem nieśmiało zauważyć, że dość dawno temu Wam proponowałem, ażeby stworzyć na forum Galerie zdjęć. Zachwytu jakoś wtedy wśród Was nie było
(jednak proszę, wybaczcie mi tą małą refleksyjkę): Szkoda, że dziś o tym nikt nie pamięta, gdy taka galeria się właśnie pojawiła :oops:

Inna rzecz, jak te Galerie będziemy wykorzystywać, bo jeśli będzie to zwykłe kopiowanie zdjęć, które już są na forum, to chyba nie o to chodzi
Miałem wtedy bardziej na myśli Galerie publiczne, ale dobre i te prywatne. Galerie moim zdaniem powinny być zbiorem szczególnie ciekawych i udanych technicznie fot.

Już wtedy Jasin pisał, jako jedna z niewielu uwag do mojego pomysłu: -
Mimo wszystko to całkiem niezły pomysł, ale niestety musielibyśmy wybierać, czy dodajemy zdjęcia do odpowiedniego tematu na forum, czy do odpowiedniej galerii, bo mimo wszystko dublowanie zdjęć które czasami można zauważyć na forum troszeczkę jednak irytuje.
-z czym trudno się nie zgodzić, ale na szczęście są odnośniki :P

A to mój dawny post: (niestety wątek zamknięty, więc można go tylko obejrzeć tutaj: http://www.lighting-gallery.pl/viewtopic.php?f=67&t=963&p=44969&hilit=galeria#p44969)

Re: Co byście zmienili na forum, nasze sprawy po raz kolejny :)
przez cieszyn »
17 stycznia 2009, 23:04

Przyszedł mi do łba taki pomysł: zróbmy jak to jest na innych forach, taką substronkę o nazwie: GALERIE

Można by je pozakładać tematycznie przez admina, żeby dać temu jakiś kierunek i porządek, a potem każdy może sobie stworzyć własną, nie wiem, czy można dopisywać się - dokładać zdjęć do istniejących danego autora, ale chyba nie.

Byłoby to świetne miejsce do prezentowania naszych galerii opraw, lamp itp. bez zbyt długiego ich wyszukiwania. Dodam, że na forum WERTTREW są to tylko zdjęcia najlepszej jakości, jak na Galerię przystało. Ileż to jest u nas na forum takich mini galerii, które warto by "wyjąć" i skopiować w oddzielnym, takim właśnie galeryjnym miejscu. Mielibyśmy je w wydzielonym, łatwym w dostępie miejscu O wysoką jakość zdjęć musielibyśmy także zadbać, pod rygorem reakcji admina, nie ma to tamto lub się umówić, że dajemy to, co mamy najlepszego.

Cały pomysł weźmie w łeb, jak się okaże, że nasz soft forum tego nie umożliwia Nie zamierzam też przyczyniać pracy adminom, ale taka Galeria

A mogłoby być tak pięknie . . .

Popatrzmy, jak to jest:

Tu jest otwarta podstrona o nazwie - Galeria. Wchodzi się do niej z linka na Stronie Głównej




A tu widać, co można uczynić, dodając nową galerię

Pzdr/
Staszek
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowości na forum shoutbox, oraz galeria

Postprzez KaszeL » 23 czerwca 2009, 19:46

Właśnie po to założyłem ten wątek żebyśmy mogli porozmawiać, jak mają wyglądać - czy też jak podzielimy, galerie publiczne. W prywatnych każdy może robić co zechce. Idea jest taka, żeby do tych prywatnych zacząć wrzucać fotki zamiast na serwery dedykowane do zdjęć. Tu półki co mamy dostęp niemal nieograniczony.
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8651
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Nowości na forum shoutbox, oraz galeria

Postprzez KaszeL » 24 czerwca 2009, 21:40

Czyby nikogo nie interesował rozkład publicznych galerii?
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8651
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Nowości na forum shoutbox, oraz galeria

Postprzez andrzejlisek » 24 czerwca 2009, 23:24

Myślę, że galerię publiczną można zastosować do zdjęć do wklejania na posty (zamiast umieszczania na ImageShack, Fotosik, itp.), oraz tam mogą być jakieś ciekawe fotki.

Myślę, że taki mniej więcej może być podział, jeżeli by założyć, że głównym zastosowaniem galerii publicznej będzie zachowywanie zdjęć do wstawiania do postów:

- Zdjęcia związane z oświetleniem:
- - Zdjęcia lamp i opraw
- - Widoki i krajobrazy
- - Inne zdjęcia
- Inne zdjęcia
- - Zdjęcia urządzeń elektrycznych
- - Sprzęt elektroniczny
- - Pozostałe

A na przykład zdjęcia swojego sprzętu, kolekcji, prezentowałoby się w prywatnych galeriach. Jak jest to cos swojego, to by się wstawiło do własnej galerii prywatnej i w poście wskazałoby się na zdjęcie z tej galerii. Natomiast, jak się coś widziało i sfociło, to trafiłoby do galerii publicznej.
Avatar użytkownika
andrzejlisek
 
Posty: 1865
Zdjęcia: 96
Dołączył(a): 7 czerwca 2007, 20:48

Re: Nowości na forum shoutbox, oraz galeria

Postprzez KaszeL » 29 czerwca 2009, 15:33

Miło mi poinformować, że w galerii jest już ponad 500 fotek. Całość w tej chwili zajmuje prawie 100MB na dysku serwera. Gratuluje i proszę o kolejne 500 ;)
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8651
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Nowości na forum shoutbox, oraz galeria

Postprzez KaszeL » 27 lipca 2009, 21:10

Nie minął jeszcze miesiąc, a już mamy 1300 fotek w prywatnych galeriach. Tak trzymać panowie i panie ;)
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8651
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Nowości na forum shoutbox, oraz galeria

Postprzez andrzejlisek » 31 lipca 2009, 02:16

W momencie uruchomienia galerii na forum, całkowicie zrezygnowałem z Imageshack jako miejsce do wrzucania zdjęć na potrzeby forum.
Teraz to wszystkie fotki umieszczam w galerii i do niej się odwołuję, a wyjątkowo, żeby tylko coś pokazać (co się narazie tylko raz zdarzyło), to umieszczam jako załącznik.

Nie wiem, jak inni, ale ja myślę, o małej zmianie w regulaminie odnośnie umieszczania zdjęć:
Obecnie tam jest, że preferowanym sposobem załączania zdjęć jest umieszczanie ich na serwerach takich jak Fotosik, Imageshack. Ten regulamin był, jak nie mieliśmy galerii. Zmiana miałaby polegać na tym, że preferowanym sposobem zalączania zdjęć jest umieszczanie ich właśnie w galerii.

Myślę, że prawie wszystko, co się pstryknie i chce przedstawić, można umieścić w galerii w odpowiednim albumie, a kazdy może zakładać albumy jakie chce. Ewentualnie w publicznej galerii.

Co myślicie o takiej zmianie regulaminu?
Avatar użytkownika
andrzejlisek
 
Posty: 1865
Zdjęcia: 96
Dołączył(a): 7 czerwca 2007, 20:48

Re: Nowości na forum shoutbox, oraz galeria

Postprzez KaszeL » 31 lipca 2009, 10:55

Ja jestem za! Zmienimy po prostu informację o tym, że preferowanym serwerem nie jest już zewnętrzny - tylko nasza własna galeria.
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8651
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań


Powrót do Archiwum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości