Oddzielajmy zdjęcia pustymi liniami - wniosek

Tutaj trafiają wszystkie zakończone dyskusje i zdezaktualizowane posty

Oddzielajmy zdjęcia pustymi liniami - wniosek

Postprzez cieszyn » 5 września 2009, 15:38

Proponuję, ażeby w trakcie wstawiania do posta linków do zdjęć lub zdjęć wprost z forum, oddzielać je pustą linią (ENTER w edycji pomiędzy linkami)(linki do fotek znaczy się)

Cel jest prosty - przejrzystość w prezentowanych po kolei fotkach na forum. Często się zdarza, że kolejne zdjęcia się wzrokowo sklejają w jedno, wystarczy, że mają ten sam kolor lub prezentują podobne fragmenty. Nie chcę nikomu utrudniać, ale ja taką zasadę oddzielania fotek pustymi liniami stosuję z żelazną konsekwencją. Klikam myszką na końcu każdego kolejnego linka, wciskam Enter i tak po kolei, to naprawdę proste i szybko się robi.
Tak prezentowane zdjęcia nie "sklejają się" i całość jest bardziej przejrzysta


- może by taką regułę prezentowania zdjęć przyjąć jako zasadę w Regulaminie? Mogłoby to wyglądac tak:

- 5.4.2 Przy zamieszczaniu zdjęć w pełnym rozmiarze należy ograniczyć ich ilość do max. 10 sztuk na jeden post, oddzielając poszczególne linki pustymi liniami (pusta linia powstaje po naciśnięciu klawisza ENTER w edycji postu).

- 5.5.3 Ilość fotek załączonych w jednym poście nie może przekraczać trzech sztuk, oddzielając poszczególne zdjęcia pustymi liniami (pusta linia powstaje po naciśnięciu klawisza ENTER w edycji postu).

Jeśli tego wniosku administracja nie zaakceptuje, to bardzo Was wszystkich gorąco namawiam do wyżej opisanej bardziej przejrzystej prezentacji zdjęć, jest to tak na koniec mówiąc, bardziej eleganckie, niż zwykłe wstawienie linka za linkiem, a ta elegancja moim zdaniem ma służyć podniesieniu poziomu tego Forum - chyba nie tylko mnie na tym zależy?
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Oddzielajmy zdjęcia pustymi liniami - wniosek

Postprzez KaszeL » 5 września 2009, 19:14

Jestem za. Niemniej w przypadku zdjęć dodawanych jako załączniki, nie da się tego zrobić. Forum samo wyświetla takie fotki i nie mamy wpływu na ich formatowanie. Inna sprawa, że debatujemy w dziale adminów nad wyłączeniem możliwości dodawania fotek w załącznikach, na rzecz naszej galerii.
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8656
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Oddzielajmy zdjęcia pustymi liniami - wniosek

Postprzez cieszyn » 5 września 2009, 19:24

KaszeL napisał(a):Jestem za. Niemniej w przypadku zdjęć dodawanych jako załączniki, nie da się tego zrobić. Forum samo wyświetla takie fotki i nie mamy wpływu na ich formatowanie. Inna sprawa, że debatujemy w dziale adminów nad wyłączeniem możliwości dodawania fotek w załącznikach, na rzecz naszej galerii.


To prawda, nie przemyślałem tego dokładnie. Wobec tego moja propozycja odnośnie do pktu - 5.5.3 jest nieaktualna


KaszeL napisał(a): debatujemy w dziale adminów nad wyłączeniem możliwości dodawania fotek w załącznikach, na rzecz naszej galerii.
to ja jestem ZA!
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Oddzielajmy zdjęcia pustymi liniami - wniosek

Postprzez Whites86 » 5 września 2009, 19:29

no wlasnie ja tez czekam na to wylaczenie mozliwosci dodawania zdjęc jako zalącznik

jesli chodzi o tą pustą przestrzen to sam sie do tego stosuje ale nieprzeszkadza mi to zbytnio gdy ktos tego nie robi ;)
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Oddzielajmy zdjęcia pustymi liniami - wniosek

Postprzez neon44 » 5 września 2009, 19:38

Ja prawie zawsze tak robię, jak cieszyn tu pisze
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11126
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Oddzielajmy zdjęcia pustymi liniami - wniosek

Postprzez cieszyn » 5 września 2009, 19:42

neon44 napisał(a):Ja prawie zawsze tak robię, jak cieszyn tu pisze


O, Ojciec Założyciel żyje! :D :D ;) ;) ;) ;)

Ale z ręką na sercu powiem, sam to wymyśliłem :P Jest to wg mnie minimum elegancji i porządku
Ostatnio edytowano 5 września 2009, 20:04 przez cieszyn, łącznie edytowano 1 raz
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Oddzielajmy zdjęcia pustymi liniami - wniosek

Postprzez DocBrown » 5 września 2009, 19:50

Ja też zawsze oddzielam foty od siebie pustą linią.
DocBrown
 

Re: Oddzielajmy zdjęcia pustymi liniami - wniosek

Postprzez Edziu » 5 września 2009, 19:59

Nie wiem czy trzeba koniecznie robić do tego zapis w regulaminie, to powinno byc przejawem odrobiny elegancji i porządku od każdego,
W poszukiwaniu miejsc gdzie występowały bądź występują duże kwiaty opraw oświetleniowych...
Avatar użytkownika
Edziu
 
Posty: 3147
Zdjęcia: 497
Dołączył(a): 24 września 2007, 09:38
Lokalizacja: Toruń

Re: Oddzielajmy zdjęcia pustymi liniami - wniosek

Postprzez cieszyn » 5 września 2009, 20:06

Edziu napisał(a):Nie wiem czy trzeba koniecznie robić do tego zapis w regulaminie, to powinno byc przejawem odrobiny elegancji i porządku od każdego,



BINGO!!!

Edziu, trafiłeś w sedno sprawy

ale wiesz, elegancja elegancją , a Regulamin co nieco większą od mniej moc ma ma czasem, nie?
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Archiwum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości