Cytowanie zdjęć - wykładnia regulaminu forum.

Tutaj trafiają wszystkie zakończone dyskusje i zdezaktualizowane posty

Re: Cytowanie zdjęć - wykładnia regulaminu forum.

Postprzez KaszeL » 3 marca 2010, 23:09

cieszyn napisał(a):Nic takiego nie proponowałem – proszę po raz kolejny użytkownika Whites o uważne czytanie moich wypowiedzi.


Cieszyn, ja mam do Ciebie inną prośbę. Skoro zwracasz się do kogoś bezpośrednio, rób to proszę w pierwszej osobie - a nie trzeciej. Wypowiadanie się o kimś w taki sposób jest bardzo nieuprzejme. Zwracasz się moderatora forum - choćby z tego powodu należy mu się należyty szacunek.
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8660
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Cytowanie zdjęć - wykładnia regulaminu forum.

Postprzez cieszyn » 3 marca 2010, 23:39

KaszeL napisał(a):
cieszyn napisał(a):Nic takiego nie proponowałem – proszę po raz kolejny użytkownika Whites o uważne czytanie moich wypowiedzi.


Cieszyn, ja mam do Ciebie inną prośbę. Skoro zwracasz się do kogoś bezpośrednio, rób to proszę w pierwszej osobie - a nie trzeciej. Wypowiadanie się o kimś w taki sposób jest bardzo nieuprzejme. Zwracasz się moderatora forum - choćby z tego powodu należy mu się należyty szacunek.


Masz rację, tylko ja niedawny czas temu od moderatora Whitesa - przez jego właśnie takie pobieżne czytanie moich wypowiedzi - zostałem bardzo źle zrozumiany i "odsądzony od czci i wiary", więc nie dziw się, że skoro się to z jego strony powtarza, to trochę mnie to razi. Ja też oczekuję od moderatora szacunku i wczytania się w moje teksty, a nie reagowania impulsywnego i pobieżnego (to tak dla spokojności nadmieniam)

Ale KaszeL racja - przepraszam, muszę sobie język trzymać bardziej za zębskami 8-)

Inna rzecz, że mogłeś mnie upomnieć w tej sprawie na PW - było by bardziej z klasą i bardziej elegancko, ale już nie kruszmy o to kopii :P :lol: ;) ;)
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Cytowanie zdjęć - wykładnia regulaminu forum.

Postprzez Whites86 » 4 marca 2010, 00:10

cieszyn napisał(a):argument o szybkości łącza zupełnie tu nie pasuje, bo czym się różni oglądanie zdjęć, które są umieszczone jako nowe w nowych wątkach, od tych ,które są cytowane? Niczym. Więc nie ma żadnego związku między prędkością łącza a wyświetlaniem cytowanych zdjęć. Każde zdjęcie jest tak samo ściągane dla danego użytkownika na jego komputer, niezależnie od tego, czy to jest zdjęcie umieszczone w nowym poście, czy to jest zdjęcie właśnie przez kogoś zacytowane.
Dodam, że proponowałem dozwolenie cytowania tylko Jednego zdjęcia na tej samej stronie.

pasuje i to bardzo, przypominasz moze sobie spór na temat ilosci zamieszczanych fotek w maxymalnym rozmiarze na post ? jednym z powodów ograniczenia było równiez powolne ladowanie sie duzych fotorelacji, jakas częsc userów wspomniala tez ze ma dosc slabe łącza i calosc laduje sie dosc wolno przypominasz sobie ? w tym przypadku jest podobnie
cieszyn napisał(a):
Whites86 napisał(a):, pomysl gdy ktos wstawi 10 zdjęć potem przynajmiej 5 osob je zacytuje na tej samej stronie bo kazdy z nich zobaczy na tym zdjęciu jakis inny szczegół i bedzie chcial go pokazać cytując przy tym fotki zrobi nam sie mega bałagan i dlugo bedzie sie to wszystko otwieralo... czy o to chodzi ?


Nic takiego nie proponowałem – proszę po raz kolejny użytkownika Whites o uważne czytanie moich wypowiedzi. Proponowałem, ażeby na tej samej stronie, gdzie pokazane są zdjęcia źródłowe, wolno było cytować tylko JEDNO z tych, jakie autor pokazał. Nie popieram bałaganu, więc go nie proponowałem.


a ja nic takiego niepisalem ze proponujesz, po 1 umiem czytać i pisać ze zrozumieniem, za to Ty raczej nie bardzo, zrozum jesli wolno będzie cytować nawet tylko 1 zdjęcie znajdujące się na danej stronie to i tak będzie robil się balagan, jak ? a tak --> skoro bedzie dozwolone cytowanie nawet 1 fotki to bedzie mial prawo to zrobić każdy nieraz widzialem zacytowane po 2 lub 3 razy te same fotki bo ktos chcial sie wypowiedziec na temat jakiegos szczegółu (w starych postach) wtedy nikt o to problemu nierobil byćmoze niebylo jeszcze tego zapisu w regulaminie, teraz regulamin jest sprecyzowany jasno i wyraźnie jesli masz jakies uwagi kieruj je do księgi wniosków i skarg, jesli proponowane przez Ciebie zmiany niebeda zatwierdzone masz obowiązek stosować się do regulaminu nawet jesli w dalszym ciągu niezgadzasz sie z punktem ktory chcialeś zmienić :!:

cieszyn napisał(a):
Whites86 napisał(a):, jak wspomnialem można ewentualnie podać numer zdjęcia, wstawić link ktory niebedzie sie wyświetlał jako zdjęcie …


- zbyt pracochłonne, zbyt mozolne, owszem, da się tak robić (mówię o numerze zdjęcia), ale nie po to tutaj mamy całą tą technikę wspierającą edycję (czyli np. mechanizm cytowania), żeby zamiast tego mechanizmu cytować numer zdjęcia czy robić link do niego (i tak się chyba w prosty sposób linku do konkretnego zdjęcia nie da zrobić, tylko da się to zrobić w odniesieniu do całej strony, tak? Link do danego zdjęcia (bez wyświetlania fotki) to trochę chyba pracy jest do zrobienia? )


nie wnikam w jakim stopniu opanowales sztukę pisania, cytowania, edycji postów na tym forum ale wystarczy ze z linka odpowiedzialnego za wyświetlanie fotek usuniesz kody [img ][ /img] znajdują się one na początku i na koncu linku
pozatym równie dobrze mozesz zacytować dane zdjęcie jako miniaturkę jesli juz tak bardzo musisz to zrobic na tej samej stronie
tak samo nieuważam zeby bylo jakims wielkim problemem podanie numeru fotki do ktorej się odnosisz, w koncu to tylko przesunięcie strony w górę, niejeden uzytkownik w ten sposób nawiązywal do zdjęc zamieszczonych wyzej

cieszyn napisał(a):
Masz rację, tylko ja niedawny czas temu od moderatora Whitesa - przez jego właśnie takie pobieżne czytanie moich wypowiedzi - zostałem bardzo źle zrozumiany i "odsądzony od czci i wiary", więc nie dziw się, że skoro się to z jego strony powtarza, to trochę mnie to razi. Ja też oczekuję od moderatora szacunku i wczytania się w moje teksty, a nie reagowania impulsywnego i pobieżnego (to tak dla spokojności nadmieniam)


zostaleś dobrze zrozumiany za To ty niemogles zrozumieć tego co ja do Ciebie pisalem zrobil się tylko wielki offtopic a wystarczylo tylko uważnie i ze zrozumieniem przeczytać moj post, ktory praktycznie powtórzyli inni uzytkownicy tylko w nieco zmienionej formie,owszem równiez pozniej mnie ponioslo i zareagowalem odpowiednio do sytuacji bo sposob w jaki sie do mnie wtedy odnosiles raczej z szacunkiem napisany nie był niewspomne o impulsywnosci ,(jesli niepamientasz zapraszam do archiwum), niebede sie na ten temat tu rozpisywal bo nie o tym tu mowa
cieszyn napisał(a):Ale KaszeL racja - przepraszam, muszę sobie język trzymać bardziej za zębskami 8-)

Inna rzecz, że mogłeś mnie upomnieć w tej sprawie na PW - było by bardziej z klasą i bardziej elegancko, ale już nie kruszmy o to kopii :P :lol: ;) ;)


pozatym niemusisz uczyć admina w jaki sposób ma Cie upominać , jesli poruszasz jakąs sprawę publicznie to dlaczego upomnienie ma być na PW ?
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Cytowanie zdjęć - wykładnia regulaminu forum.

Postprzez cieszyn » 4 marca 2010, 00:53

.

Zostanę przy swoim zdaniu, bo Whites wyraźnie mnie nie chce zrozumieć, czego dowody dał już wielokrotnie.

PS - nie pouczam admina co i jak ma robić, aczkolwiek mam prawo do wyrażania swojego zdania w tej sprawie , i nie możesz mi go zabronić wyrażać.

Na dowód, że czytasz pobieżnie moje posty spójrz na emotikony przy mojej ostatniej uwadze do Admina - jeśli ich nie widzisz, to trudno, są one wraźnie widoczne i ich zamieszczenie nie znaczy absolutnie tego, że kogoś pouczam, wyrażam tylko swoje zdanie, jeśli chcesz wykręcać moje intencje w inną stronę, proszę bardzo, ale jest mi przykro, i to chyba nie jest objaw Twojego szacunku wobec mnie ? (nie postawię tu tak jak Ty żadnego wykrzyknika, to też potwierdza to, co napisałem kilka wyrazów wcześniej)
Gdybyś mógł usłyszeć, to co napisałem, a ja mógłbym to powiedzieć, usłyszałbyś dużą dozę humoru i przymrużenia oka, i taki sens miały te właśnie emotikony .

To jest odwieczny problem forum dyskusyjnych: - nie słyszymy się, tylko się "czytamy", a niestety bez usłyszenia głosu i intonacji głosu wypowiadającego się bardzo łatwo popełnić błąd interpretacji co do intencji piszącego. Myślę, że taki błąd przydarza się zarówno mnie jak i Whitesowi oraz/lub innym.

Wolałbym jednak wrócić do meritum sprawy, zamiast kruszyć kopie o to, co kto komu napisał i co miał na myśli - czyli do mojej propozycji.

Zapraszam również innych użytkowników do wypowiedzenia się w sprawie mojej propozycji. Na wielu forach takie cytowanie zdjęć na tej samej stronie nie stanowi żadnego problemu, oczywiście u nas może być inaczej, ale jestem głęboko przekonany, że może być tak, jak w wielu miejscach na innych forum.
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Cytowanie zdjęć - wykładnia regulaminu forum.

Postprzez Whites86 » 4 marca 2010, 07:20

cieszyn napisał(a):.

Zostanę przy swoim zdaniu, bo Whites wyraźnie mnie nie chce zrozumieć, czego dowody dał już wielokrotnie.

a Ty jak zwykle swoje :roll: normalnie ręce opadają

cieszyn napisał(a):
PS - nie pouczam admina co i jak ma robić, aczkolwiek mam prawo do wyrażania swojego zdania w tej sprawie , i nie możesz mi go zabronić wyrażać.

owszem masz prawo, ale jeśli poruszasz jakies sprawy publicznie i w jakis sposob adminowi się niespodobaly to stosowne upomnienie będzie równiez napisane publicznie
Na dowód, że czytasz pobieżnie moje posty spójrz na emotikony przy mojej ostatniej uwadze do Admina - jeśli ich nie widzisz, to trudno, są one wraźnie widoczne i ich zamieszczenie nie znaczy absolutnie tego, że kogoś pouczam, wyrażam tylko swoje zdanie, jeśli chcesz wykręcać moje intencje w inną stronę, proszę bardzo, ale jest mi przykro, i to chyba nie jest objaw Twojego szacunku wobec mnie ? (nie postawię tu tak jak Ty żadnego wykrzyknika, to też potwierdza to, co napisałem kilka wyrazów wcześniej)
Gdybyś mógł usłyszeć, to co napisałem, a ja mógłbym to powiedzieć, usłyszałbyś dużą dozę humoru i przymrużenia oka, i taki sens miały te właśnie emotikony .

możez zużyć wszystkie emotikony dostępne w necie przy tej wypowiedzi nieinteresuje mnie to w jakiej formie byly one użyte, chodz doskonale wiem ze chodzilo o formę żartu niemusisz mnie uczyć do czego one służą, jesli chodzi o wykręcanie intencji i wspomnianego wykrzyknika zobacz najpierw czego on tyczyl w mojej poprzedniej wypowiedzi bo prubujesz tu zmieszać 2 rózne sprawy...
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Cytowanie zdjęć - wykładnia regulaminu forum.

Postprzez KaszeL » 4 marca 2010, 09:50

cieszyn napisał(a):Zostanę przy swoim zdaniu, bo Whites wyraźnie mnie nie chce zrozumieć, czego dowody dał już wielokrotnie.


Wcześniej wielokrotnie zarzucałeś innym użytkownikom, że przypadkowo czy wręcz celowo nie chcą zrozumieć Twoich wypowiedzi. Czy nie przyszło Ci do głowy - że problem może leżeć w zupełnie innym miejscu? Może to Ty piszesz niezrozumiale? Zdarza się to nie pierwszy raz, z nie jednym użytkownikiem - to daje do myślenia. Może czas popracować nad przejrzystością wypowiedzi?
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8660
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Poprzednia strona

Powrót do Archiwum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości