Cytowanie zdjęć - wykładnia regulaminu forum.

Tutaj trafiają wszystkie zakończone dyskusje i zdezaktualizowane posty

Cytowanie zdjęć - wykładnia regulaminu forum.

Postprzez cieszyn » 1 marca 2010, 23:12

neon44 napisał(a):
cieszyn napisał(a):PS. - Michał - czy wolno wraz z cytatowaniem wiadomości cytować także zdjęcie z tej wiadomości?


Tak jeśli zdjęcie jest na poprzedniej stronie wątku.


Nie chcę robić off-topa, ale jeśli ktoś cytuje zdjęcie z danej strony na tej samej stronie, z tego powodu, że wcześniej autor pokazał ich np. 10, a ja chcę odnieść się tylko do jednego i bez pokazania tego konkretnego zdjęcia trudno się cytującemu odnieść do konkretnego szczegółu tegoż zdjęcia, słowem, gdy bez ponownego pokazania zdjęcia przekazanie istotnej uwagi zrobić się nie da, to to też jest niedozwolone? Mam poważne wątpliwości, czy takim zakazem nie wylewamy dziecka z kąpielą. Właśnie wtedy, gdy ktoś cytuje tylko jedno zdjęcie na tej samej stronie, taka sytuacja powinna być dozwolona, nie wiem, tak to intuicyjnie wyczuwam, że tak jest dobrze, Neon - co o tym myślisz?
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Oświetlenie kościołów i terenów parafii

Postprzez Whites86 » 1 marca 2010, 23:17

cieszyn napisał(a):
neon44 napisał(a):
cieszyn napisał(a):PS. - Michał - czy wolno wraz z cytatowaniem wiadomości cytować także zdjęcie z tej wiadomości?


Tak jeśli zdjęcie jest na poprzedniej stronie wątku.


Nie chcę robić off-topa, ale jeśli ktoś cytuje zdjęcie z danej strony na tej samej stronie, z tego powodu, że wcześniej autor pokazał ich np. 10, a ja chcę odnieść się tylko do jednego i bez pokazania tego konkretnego zdjęcia trudno się cytującemu odnieść do konkretnego szczegółu tegoż zdjęcia, słowem, gdy bez ponownego pokazania zdjęcia przekazanie istotnej uwagi zrobić się nie da, to to też jest niedozwolone? Mam poważne wątpliwości, czy takim zakazem nie wylewamy dziecka z kąpielą. Właśnie wtedy, gdy ktoś cytuje tylko jedno zdjęcie na tej samej stronie, taka sytuacja powinna być dozwolona, nie wiem, tak to intuicyjnie wyczuwam, że tak jest dobrze, Neon - co o tym myślisz?

wystarczy przeciez podać numer zdjęcia o ktore nam chodzi ;) to żaden problem, cytowanie tego samego na tej samej stronie jest bez sensu, nawet gdy fotorelacja jest obszerna, zawsze mozna nakierowac innych podając numer fotki, lub jeszcze inaczej wkleić link tak by niewyświetlał się jako foto tylko jaki odnosnik ;) sposobów jest duzo
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Oświetlenie kościołów i terenów parafii

Postprzez cieszyn » 1 marca 2010, 23:46

nie zgadzam się zupełnie z Whitesem, nie wczytal się chyba i nie wczuł w sens mojej wypowiedzi. Czasem jednoznaczne i szybkie pokazanie wszystkim komentowanej fotki wraz z komentarzem, bez zmuszania czytelników do szukania jej gdzieś tam powyżej (skoro mamy tak wspaniałe narzędzia elektronicznej prezentacji informacji) stanowi o ekspresji przekazu, pewnej dynamice dyskusji :P , to są ogólnie jakby pewne niby nieważne niuanse, które nie każdy zauważa, bo każdy ma inną wrażliwość na przekaz i odbiór informacji, jednak decydują o całym smaczku toczonej dyskusji i znakomicie ją ubarwiają i ożywiają. 8-)

Ale wracam do mojego pytania do Neona, ciekaw jestem jego zdania :roll:
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Oświetlenie kościołów i terenów parafii

Postprzez Michal » 2 marca 2010, 08:29

cieszyn napisał(a):
neon44 napisał(a):
cieszyn napisał(a):PS. - Michał - czy wolno wraz z cytatowaniem wiadomości cytować także zdjęcie z tej wiadomości?


Tak jeśli zdjęcie jest na poprzedniej stronie wątku.


Nie chcę robić off-topa, ale jeśli ktoś cytuje zdjęcie z danej strony na tej samej stronie, z tego powodu, że wcześniej autor pokazał ich np. 10, a ja chcę odnieść się tylko do jednego i bez pokazania tego konkretnego zdjęcia trudno się cytującemu odnieść do konkretnego szczegółu tegoż zdjęcia, słowem, gdy bez ponownego pokazania zdjęcia przekazanie istotnej uwagi zrobić się nie da, to to też jest niedozwolone? Mam poważne wątpliwości, czy takim zakazem nie wylewamy dziecka z kąpielą. Właśnie wtedy, gdy ktoś cytuje tylko jedno zdjęcie na tej samej stronie, taka sytuacja powinna być dozwolona, nie wiem, tak to intuicyjnie wyczuwam, że tak jest dobrze, Neon - co o tym myślisz?

W tym przypadku zgadzam sie w 100% z Cieszynem,nie widzę także nic złego w zacytowaniu jednego zdjęcia wybranego z np.kilku pokazanych na tej samej stronie.Zacytowanie wszystkich prezentowanych zdjęć na następnej stronie lub kilka stron dalej jest moim zdaniem także bardzo wygodne,strona staje się przejrzysta i w przypadku ewentualnych komentarzy wiadomo czego dotyczą.Dotyczy to np.użytkowników,którzy po kilku czy kilkudziesięciu dniach zajrzą na forum i będą chcieli skomentować zdjęcia umieszczone wcześniej. ;)
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 4402
Zdjęcia: 323
Dołączył(a): 24 stycznia 2008, 23:44

Re: Oświetlenie kościołów i terenów parafii

Postprzez KaszeL » 2 marca 2010, 08:39

cieszyn napisał(a):Nie chcę robić off-topa,(...)


Nie chcę ale muszę? Hmm... Cieszyn mamy miejsce od takich dyskusji, zamiast pisać, że nie chcesz robić off-topa - to po prostu go nie rób, ok?

cieszyn napisał(a):ale jeśli ktoś cytuje zdjęcie z danej strony na tej samej stronie


Z założenia cytowanie zdjęć jest zabronione. Punkt 5.5 regulaminu forum.
Dopuszczamy jednak w wyjątkowych i uzasadnionych przypadkach możliwość cytowania pojedynczego zdjęcia, jeśli wypowiedź się do niego odnosi, a dane zdjęcie pojawiło się na poprzednich stronach w wątku.
Wtedy i tylko wtedy.

cieszyn napisał(a):Mam poważne wątpliwości (...) taka sytuacja powinna być dozwolona


Świetnie, skoro masz wątpliwości, zapraszam do odpowiedniego działu. Chętnie je rozwieję. Tutaj proszę już nie kontynuować off-topa. W końcu sam napisałeś, że tego nie chcesz. Swoją drogą już nie raz prosiłeś o literalne przestrzeganie regulaminu. Nie możemy tego robić wybiórczo, albo całość albo nic.
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8660
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Cytowanie zdjęć - wykładnia regulaminu forum.

Postprzez cieszyn » 3 marca 2010, 00:06

1. Za off-topa - przepraszam.
Nie ja sam go zresztą robię, i bardzo często on tu u nas gości i to w wielu wątkach, tylko nie zawsze, albo prawie nie zawsze user (czy ktoś z naczalstwa) jest upominany o tym. Zatem w kwestii upominania za off-topy nie ma tu na forum "literalnego przestrzegania regulaminu" (o którym wspomina KaszeL) - tak więc nie ja jeden mam tu "coś za uszami" ;) Zatem w tej kwestii upominania za off-topa nie działa tu postulowana przez wyżej wspomnianiego KaszeL`a zasada: "Nie możemy tego robić wybiórczo, albo całość albo nic". Taka mała niekonsekwencyjka administracyjna.

2. Za umieszczenie w niewłaściwym miejscu tej mojej uwagi o niekonsekwentnym, czy też "nieżyciowym" Regulaminie oraz mojej z tym związanej, usprawniającej nam życie propozycji - przepraszam. Zrobiłem to w tym miejscu ze zwykłego ludzkiego lenistwa, jednak kierowałem się dobrem tego forum

3. Każdy Regulamin jest tworzony przez ludzi - i dla ludzi. Nie może więc być "święty na wieki", a takim zdaje się chcieć go widzieć nasz Admin. Inaczej mówiąc, czy warto proponować uzasadnione zmiany, jeśli proponujący obawia się, że usłyszy: - Nie, bo Nie. Czy tak to ma działać? :?: Chciałbym wierzyć, że się mylę :)

Sugerowana przeze mnie bardzo pozytywna zmiana, dopuszczająca cytowanie tylko jednego ze zdjęć już pokazanych na danej stronie, została przeze mnie oraz Michała, do którego mam wielki szacunek (dzięki Michale :P ) dobrze uzasadniona. Jeśli dopuścimy taką możliwość, to tylko zyskamy na jakości przekazu i tempie tego forum, gdyż (tu zacytuję cieszyna): "to są ogólnie jakby pewne niby nieważne niuanse, które nie każdy zauważa, bo każdy ma inną wrażliwość na przekaz i odbiór informacji, jednak decydują [one, te możliwości cytowania jednego zdjęcia] o całym smaczku toczonej dyskusji i znakomicie ją ubarwiają i ożywiają". :P :P :P

Postuluję zatem o skorygowanie Regulaminu, który dozwalałby zacytować na tej samej stronie tylko jednego zdjęcia, które pierwotny autor na tej samej stronie już pokazał. W niczym to temu forum nie zagrozi, wręcz przeciwnie, doda mu jedynie polotu, jasności przekazu i dobrego tempa dyskusji. 8-) Na wielu forach takie cytowanie to normalka, więc moze tak być i u nas, tak?

Czy tego typu wartość dodana interesuje nas forumowiczów i naszych adminów? :roll:
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Cytowanie zdjęć - wykładnia regulaminu forum.

Postprzez KaszeL » 3 marca 2010, 00:40

Wiadomo, że ze wszystkim trzeba mieć umiar. Nie ludzie są dla regulaminu, a regulamin dla ludzi. Dlatego jeśli użytkownicy opowiedzą się za zmianami, to nikt z adminów nie będzie protestował - zapewniam. Ktoś jeszcze ma jakieś propozycje? - anyone?

To prawda, że w sprawie off-topów nie zawsze robimy porządki. Jak ktoś od czasu do czasu wrzuci na zdanie nie na temat, to nic złego się nie stanie - nie popadajmy w paranoje. Niemniej dyskusje które momentalnie przeradzają się w większą wymianę zdań są zazwyczaj pacyfikowane w zarodku.
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8660
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Cytowanie zdjęć - wykładnia regulaminu forum.

Postprzez Whites86 » 3 marca 2010, 11:16

cieszyn napisał(a):
3. Każdy Regulamin jest tworzony przez ludzi - i dla ludzi. Nie może więc być "święty na wieki", a takim zdaje się chcieć go widzieć nasz Admin. Inaczej mówiąc, czy warto proponować uzasadnione zmiany, jeśli proponujący obawia się, że usłyszy: - Nie, bo Nie. Czy tak to ma działać? :?: Chciałbym wierzyć, że się mylę :)

chcę nawiązać do tej wypowiedzi
owszem regulamin jest tworzony przez ludzi i dla ludzi sami nie raz go usprawnialismy i poprawialismy, ale jest do tego odpowiedni wątek ktory napewno znasz ;)
viewtopic.php?f=6&t=7 czyli księga wniosków i skarg, jesli dany pomysł zmiany regulaminu uprosci go lub w jakis sposob usprawni nasze forum, zostanie zaakceptowany, jesli budzi jakies kontrowersje to wtedy jest wprowadzana ankieta gdzie wypowiadają się wtedy wszyscy zainteresowani ale tego tlumaczyc chyba nie muszę

natomiast jesli chodzi o cytowanie zdjęc ktore znajdują się na tej samej stronie zabronione jest z tego względu że nie wszyscy maja tak szybkie łącza by muc sprawnie przegladać forum, pomysl gdy ktos wstawi 10 zdjęć potem przynajmiej 5 osob je zacytuje na tej samej stronie bo kazdy z nich zobaczy na tym zdjęciu jakis inny szczegół i bedzie chcial go pokazać cytując przy tym fotki zrobi nam sie mega bałagan i dlugo bedzie sie to wszystko otwieralo... czy o to chodzi ? jak wspomnialem można ewentualnie podać numer zdjęcia, wstawić link ktory niebedzie sie wyświetlał jako zdjęcie lub w ostatecznosci zacytować to zdjęcie jako miniaturkę
jesli chodzi o zacytowanie zdjęcia na następnej stronie wątku to ok w pelni to popieram bo jest to duze ułatwienie, nietrzeba wtedy się cofać i szukac tego na poprzednich stronach
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Cytowanie zdjęć - wykładnia regulaminu forum.

Postprzez Utilizer » 3 marca 2010, 13:50

Whites86 napisał(a):natomiast jesli chodzi o cytowanie zdjęc ktore znajdują się na tej samej stronie zabronione jest z tego względu że nie wszyscy maja tak szybkie łącza by muc sprawnie przegladać forum, pomysl gdy ktos wstawi 10 zdjęć potem przynajmiej 5 osob je zacytuje na tej samej stronie bo kazdy z nich zobaczy na tym zdjęciu jakis inny szczegół i bedzie chcial go pokazać cytując przy tym fotki zrobi nam sie mega bałagan i dlugo bedzie sie to wszystko otwieralo... czy o to chodzi ? jak wspomnialem można ewentualnie podać numer zdjęcia, wstawić link ktory niebedzie sie wyświetlał jako zdjęcie lub w ostatecznosci zacytować to zdjęcie jako miniaturkę
jesli chodzi o zacytowanie zdjęcia na następnej stronie wątku to ok w pelni to popieram bo jest to duze ułatwienie, nietrzeba wtedy się cofać i szukac tego na poprzednich stronach


Akurat u mnie łącze nie jest problemem, bo mam w miarę szybkie, ale zgadzam się z Whitesem, że może zrobić się mega bałagan, co innego jak jedna osoba sobie zacytuje, wtedy to jeszcze może być.

Co do cytowania na następnych stronach - popieram zdanie że jest to dobry pomysł :)
Avatar użytkownika
Utilizer
 
Posty: 6575
Zdjęcia: 2797
Dołączył(a): 27 czerwca 2009, 19:39

Re: Cytowanie zdjęć - wykładnia regulaminu forum.

Postprzez cieszyn » 3 marca 2010, 22:49

Whites86 napisał(a):
cieszyn napisał(a):
3. Każdy Regulamin jest tworzony przez ludzi - i dla ludzi. Nie może więc być "święty na wieki", a takim zdaje się chcieć go widzieć nasz Admin. Inaczej mówiąc, czy warto proponować uzasadnione zmiany, jeśli proponujący obawia się, że usłyszy: - Nie, bo Nie. Czy tak to ma działać? :?: Chciałbym wierzyć, że się mylę :)

….

natomiast jesli chodzi o cytowanie zdjęc ktore znajdują się na tej samej stronie zabronione jest z tego względu że nie wszyscy maja tak szybkie łącza by muc sprawnie przegladać forum

argument o szybkości łącza zupełnie tu nie pasuje, bo czym się różni oglądanie zdjęć, które są umieszczone jako nowe w nowych wątkach, od tych ,które są cytowane? Niczym. Więc nie ma żadnego związku między prędkością łącza a wyświetlaniem cytowanych zdjęć. Każde zdjęcie jest tak samo ściągane dla danego użytkownika na jego komputer, niezależnie od tego, czy to jest zdjęcie umieszczone w nowym poście, czy to jest zdjęcie właśnie przez kogoś zacytowane.
Dodam, że proponowałem dozwolenie cytowania tylko Jednego zdjęcia na tej samej stronie.


Whites86 napisał(a):, pomysl gdy ktos wstawi 10 zdjęć potem przynajmiej 5 osob je zacytuje na tej samej stronie bo kazdy z nich zobaczy na tym zdjęciu jakis inny szczegół i bedzie chcial go pokazać cytując przy tym fotki zrobi nam sie mega bałagan i dlugo bedzie sie to wszystko otwieralo... czy o to chodzi ?


Nic takiego nie proponowałem – proszę po raz kolejny użytkownika Whites o uważne czytanie moich wypowiedzi. Proponowałem, ażeby na tej samej stronie, gdzie pokazane są zdjęcia źródłowe, wolno było cytować tylko JEDNO z tych, jakie autor pokazał. Nie popieram bałaganu, więc go nie proponowałem.




Whites86 napisał(a):, jak wspomnialem można ewentualnie podać numer zdjęcia, wstawić link ktory niebedzie sie wyświetlał jako zdjęcie …


- zbyt pracochłonne, zbyt mozolne, owszem, da się tak robić (mówię o numerze zdjęcia), ale nie po to tutaj mamy całą tą technikę wspierającą edycję (czyli np. mechanizm cytowania), żeby zamiast tego mechanizmu cytować numer zdjęcia czy robić link do niego (i tak się chyba w prosty sposób linku do konkretnego zdjęcia nie da zrobić, tylko da się to zrobić w odniesieniu do całej strony, tak? Link do danego zdjęcia (bez wyświetlania fotki) to trochę chyba pracy jest do zrobienia? )

Utilizer napisał(a):Co do cytowania na następnych stronach - popieram zdanie że jest to dobry pomysł
nie ma co popierać :P , bo ta opcja już działa, o czym pisał wyżej KaszeL: :arrow:
KaszeL napisał(a):Dopuszczamy jednak w wyjątkowych i uzasadnionych przypadkach możliwość cytowania pojedynczego zdjęcia, jeśli wypowiedź się do niego odnosi, a dane zdjęcie pojawiło się na poprzednich stronach w wątku.
Wtedy i tylko wtedy.
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Następna strona

Powrót do Archiwum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości