Polityka, religia - tematy z założenia drażliwe.

Tutaj trafiają wszystkie zakończone dyskusje i zdezaktualizowane posty

Tematy niemile widziane na forum

Ankieta wygasła 6 czerwca 2010, 15:29

Tak - jestem za regulaminowym wyłączeniem możliwości dyskusji o polityce, religii i podobnych tematach na naszym forum
23
88%
Nie - jestem przeciwny blokowaniem jakichkolwiek drażliwych tematów
3
12%
 
Liczba głosów : 26

Re: Polityka, religia - tematy z założenia drażliwe.

Postprzez KaszeL » 30 maja 2010, 20:20

Już Ty się nie martw. Dopilnuję, żeby nie było off-topów na trzy strony.
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8660
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Polityka, religia - tematy z założenia drażliwe.

Postprzez oskard » 30 maja 2010, 20:45

Ale to z czasem będzie wywoływać niepotrzebnie złość, zdenerwowanie, i ciągle będzie niezadowolenie i negocjowanie, że "przecież to nie offtop", albo że "to jest przecież na temat", itd. Najlepiej wykorzystać właśnie do tego dział off-top, i nie będzie nieporozumień. Od tego mamy offtopa, to dział z założenia nie mający dużego związku z oświetleniem, w którym można sobie popisać luźno na różne, inne tematy. W końcu to pomaga nam się lepiej poznać, a nie tylko pisać o tym co nas interesuje. To nie jest firma oświetleniowa, gdzie się wykonuje zamówienia i zlecenia, ale miejsce, gdzie spotykamy się towarzysko (wirtualnie) i piszemy o naszych pasjach, ale przecież znajomi nie mogą w koło gadać tylko o swoich zainteresowaniach, czasem zmieni się temat, i to jest normalne, nie można tego zabraniać. Albo w zamian za to wznów czata, ale tam też będziesz się burzył, jak dyskusja zboczy na inny temat. Rób jak chcesz, ja tu nie rządzę, to Ty jesteś Adminem, Ty wiesz najlepiej; tylko dobrze, po przyjacielsku radzę - zobaczysz że to się nie uda, a nawet jak się uda, to na siłę, co może zniechęcić niektórych do naszego forum i ludzie z czasem przestaną tu pisać, jak będzie się ich ograniczało tylko do jednego tematu. Taka już natura nas, Polaków - nie lubimy ograniczeń, i prędzej czy później powstają strajki i zamieszki.
Avatar użytkownika
oskard
 
Posty: 2550
Zdjęcia: 29
Dołączył(a): 16 stycznia 2009, 21:02
Lokalizacja: Warszawa (Praga Pn.)

Re: Polityka, religia - tematy z założenia drażliwe.

Postprzez Michal » 30 maja 2010, 20:59

Ja jestem za wrzuceniem do kosza tematu o polityce.To jest forum związane z oświetleniem i eletrotechniką takie tylko tematy powinny być tu poruszane.Jak ktoś chce wyrazić swoje poglądy na tematy związane z polityką może to zrobić na innych portalach czy forach dyskusyjnych z takimi właśnie tematami związanymi.Dyskusje na tematy polityczne i religijne zawsze wywoływały i będą wywoływać niepotrzebne spory i kłótnie.Zwracam się więc do adminów z prośbą o zamknięcie wątku "Polityka"
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 4402
Zdjęcia: 323
Dołączył(a): 24 stycznia 2008, 23:44

Re: Polityka, religia - tematy z założenia drażliwe.

Postprzez OBp » 30 maja 2010, 21:00

Ja też jestem za. Zakładając wątek polityka myślałem, że się przyda, bo w wielu tematach były offtopy na ten temat. Niestety, w wątku pojawiły się kłótnie, czego można było się spodziewac. Bardzo przepraszam za to całe
zamieszanie :oops: :oops: :oops:
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
OBp
 
Posty: 1559
Zdjęcia: 666
Dołączył(a): 30 czerwca 2008, 18:48
Lokalizacja: Dębno/Szczecin

Re: Polityka, religia - tematy z założenia drażliwe.

Postprzez oskard » 30 maja 2010, 21:08

Michał, on już jest usunięty. Ale gdzie My, mamy o takich sprawach mówić? Musimy chyba założyć drugie, równoległe forum, gdzie będziemy kończyć napoczęte tu przypadkiem dyskusje. Myślę że taki wątek powinien być, ale tak jak mówię - pilnować go, żeby nie zamienił się w pisaną wojnę. Albo wszyscy po prostu spróbujmy pisać o tym bez emocji, ale nie wiem czy to możliwe, bo takie tematy z reguły wywołują emocje. I druga rzecz o której już pisałem, to to, że nie unikniemy tu polityki, bo sam wiesz, jak często przy pisaniu o malagizacji itp. porusza się ten temat, zwłaszcza w kontekście unii jako winowajcy. A to, przecież też jest polityka, więc skoro będzie zakaz całkowity, to i takie pisanie będzie tu ganione, a to będzie albo syzyfowa praca, bo ciągle będzie o tym pisane, że to wina unii (bo i tak jest), i ciągle będzie to strofowane, i tak w kółko. Aż pisanie tu ograniczy się tylko do tekstów typu "o, jakie super fotki :) ", co obniży poziom forum i doprowadzi że nie będzie się tu nic sensownego pisać, oprócz spraw elektrotechnicznych.
Albo powinniśmy mieć jakiś portal dyskusyjny, czat czy coś takiego, ale po co robić taki bałagan, skoro w granicach forum mamy dział offtop? To bardzo wygodna okazja, żeby do niego wywalać tzw. "śmieci" z forum, posty i wątki które zakłócają tematyczność innych działów.

Ale dobrze, jeżeli uważacie że takie tematy będą tylko i wyłącznie wywoływać tu konflikty, to ok, to możliwe, już się o tym przekonaliśmy. Nawet sam się w to trochę wkręciłem, bo to tak jak piszecie - bardzo drażliwe tematy. Mam tylko nadzieję, że ta polityczna cenzura nie będzie tu reagować agresywnie, oraz tak szybko i ostro, że po jednym wspomnieniu na ten temat będzie ostrzeżenie - to by wykończyło naszego forumka. Bo tak jak piszę, to tematy nie do uniknięcia, nawet niechcący zdarza się je przy okazji czegoś poruszyć.
Avatar użytkownika
oskard
 
Posty: 2550
Zdjęcia: 29
Dołączył(a): 16 stycznia 2009, 21:02
Lokalizacja: Warszawa (Praga Pn.)

Re: Polityka, religia - tematy z założenia drażliwe.

Postprzez Misiumac » 31 maja 2010, 20:43

Chciałem jeszcze dodać, że może warto też wywalić wątek "TRAGEDIA" dotyczący wydarzenia z 10.04.2010 który utworzyłem, ponieważ rozmowa o tym teraz nie ma sensu, a tak pozatym również wkroczyła tam tematyka polityczna.
Misiumac
 

Re: Polityka, religia - tematy z założenia drażliwe.

Postprzez OUKS340 » 31 maja 2010, 23:02

Cóż też uwarzam że nie ma co dyskutować o polityce, są ciekawsze tematy :) Politykę mamy na codzień na każdym kroku w mediach i temat jest naprawdę drażliwy :?
OUKS340
 
Posty: 1925
Zdjęcia: 119
Dołączył(a): 4 kwietnia 2008, 11:31

Re: Polityka, religia - tematy z założenia drażliwe.

Postprzez michalc13 » 1 czerwca 2010, 11:22

Jestem przeciwny dyskusjom polityczno-religijnym. Może i niezbyt często odwiedzam to forum, ale uważam się za stałego użytkownika i to miejsce w necie jest mi potrzebne, ze względu na moje zainteresownia :D Z tego powodu zależy mi na atmosferze tu panującej, a nic tak ludzi nie dzieli jak właśnie polityka i religia. Panie i panowie, mamy tyle ciekawych i naprawdę nas pasjonujących tematów, że chyba gadki o "pierdołach" nie są nam potrzebne. :) Trzeba cieszyć się, że mamy takie miejsce, w którym bez przeszkód możemy dyskutować na tematy raczej niszowe, nie zamienajmy tego w śmietnik - popatrzcie, co się dziej na forach onetu, wp, czy gazety, gdzie internauci dyskutują o polityce i religii - bagno!

Moim zdaniem (wiem to z doświadczenia, bo jestem modem na dws.org.pl - odwiedza go około 300 użytkowników na dobę) forum bez polityki i religii niec nie straci. Na tamtym forum od dawna istnieje zakaz dyskusji na temat bieżącej poltyki i religii z prostej przyczyny. Administracja nie była zainteresowana w gaszeniu straszliwych wojen jakie toczyły się w HP na tematy polityczne i religijne. Dzięki zakazowi panuje względny spokój a nie atmosfera nienawiści :)
Avatar użytkownika
michalc13
 
Posty: 263
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 29 czerwca 2008, 14:28
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Polityka, religia - tematy z założenia drażliwe.

Postprzez oskard » 1 czerwca 2010, 20:03

W sumie to racja, jak nie piszę na ten temat, bo nie mam gdzie, od razu mi jakoś lżej, nie mam tego typowego dla takich dyskusji poddenerwowania i trzęsiawki :) . Jednak my na forum tworzymy taką jakby wielką rodzinę, i argument, że od tego są inne fora, to trochę tak jakby w rodzinie był zakaz rozmawiania ze wszystkimi jej członkami na ten temat, i człowiek by musiał specjalnie z obcymi ludźmi się spotykać, żeby o tym gadać, a najbliżsi - domownicy, zabranialiby rozmawiać z sobą na te tematy. Nie mamy takiego miejsca, gdzie moglibyśmy porozmawiać o czymś poza naszą pasją. Ale w sumie dyskusje o polityce aż tak nam do życia potrzebne nie są, nie spotykamy się tu przecież żeby co prędzej skomentować bieżące tematy z obrad sejmu, tylko popatrzeć na to, co na prawdę kochamy. Choć jak już mówiłem - nadmierna prohibicja i zakazowość też może wywołać nerwową atmosferę. Powiem tak: może nie tyle zakazujmy, co zawrzyjmy dżentelmeńską umowę, że nie będziemy tu o tym pisać, wtedy przestrzeganie tego nie będzie wywołane strachem przed konsekwencjami, a po prostu osobistym poczuciem honoru :) .
Mam też nadzieję, że jeżeli parę postów (góra 3) zejdzie trochę na ten temat (niekoniecznie o bieżących wydarzeniach, tematyka opraw wywołuje raczej dwa inne aspekty polityki : konsekwencje UE i czasy PRLu) to nie będzie to z góry okrzykiwane i karane, dobrze by było też w tym wszystkim zachować zdrowy rozsądek, na co mam nadzieję stać zarówno nas - zwykłych użytkowników, jak i administrację :)
Avatar użytkownika
oskard
 
Posty: 2550
Zdjęcia: 29
Dołączył(a): 16 stycznia 2009, 21:02
Lokalizacja: Warszawa (Praga Pn.)

Re: Polityka, religia - tematy z założenia drażliwe.

Postprzez Jorgus » 3 czerwca 2010, 08:51

Ja jestem antypolitykiem,mnie to wogule nie interesuje.Jestem też za tym,żeby podobnych dyskusji tutaj więcej nie było.
Przecież to jest forum oświetleniowe a,nie polityczne :) .
Avatar użytkownika
Jorgus
 
Posty: 1487
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 4 sierpnia 2009, 10:59

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Archiwum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości