Polityka, religia - tematy z założenia drażliwe.

Tutaj trafiają wszystkie zakończone dyskusje i zdezaktualizowane posty

Tematy niemile widziane na forum

Ankieta wygasła 6 czerwca 2010, 15:29

Tak - jestem za regulaminowym wyłączeniem możliwości dyskusji o polityce, religii i podobnych tematach na naszym forum
23
88%
Nie - jestem przeciwny blokowaniem jakichkolwiek drażliwych tematów
3
12%
 
Liczba głosów : 26

Polityka, religia - tematy z założenia drażliwe.

Postprzez KaszeL » 30 maja 2010, 15:29

Witam wszystkich serdecznie.

Moim drodzy, przez ostatnie kilkanaście dni mieliśmy okazję obserwować wątek "Polityka" na naszym forum. Nie ukrywam, że prywatnie jestem przeciwny podobnym dyskusjom. Zarówno w temacie polityki, jak i zapewne także religii nie będziemy nigdy w stanie dojść do porozumienia. Każdy z nas na jakieś z góry ustalone poglądy na podobne sprawy, a próba dyskusji o nich prowadzi zazwyczaj do otwartej kłótni. Co zresztą mogliśmy już niestety zaobserwować. Chciałbym, żeby na naszym forum panowała przyjazna atmosfera dlatego poddaję pod głosowanie propozycję regulaminowego wyłączenia takich dyskusji z forum. Chciałbym, żeby nasze forum było wolne od podobnych tematów. Mamy tego na co dzień tyle, że tutaj na prawdę już nie potrzeba. Pod głosowanie poddajemy na razie ideę, natomiast listę tego o czym rozmowa będzie u nas niemile widziana - ustalimy później. W domyśle decydujemy w tej chwili o polityce i religii.
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8660
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Polityka, religia - tematy z założenia drażliwe.

Postprzez DocBrown » 30 maja 2010, 15:56

Ja jestem anty dyskusjom na tematy polityczne oraz religijne.
Niech panuje tu wolność wyznania, wolność poglądów, ale nie dyskutujmy o tym :)
DocBrown
 

Re: Polityka, religia - tematy z założenia drażliwe.

Postprzez KaszeL » 30 maja 2010, 16:43

Tutaj muszę przyznać, żę mam bardzo podobne zdanie jak Doc ;)
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8660
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Polityka, religia - tematy z założenia drażliwe.

Postprzez amisiek » 30 maja 2010, 16:46

Ja też jestem przeciwny takim dyskusjom. Jest to forum na tematy oświetleniowe, a nie Hyde Park.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: Polityka, religia - tematy z założenia drażliwe.

Postprzez leon0785 » 30 maja 2010, 16:49

Panowie uważajmy bo jeszcze tutaj nam się przeniesie ta cała dyskusja o polityce i dopiero się bałagan narobi :?
leon0785
 

Re: Polityka, religia - tematy z założenia drażliwe.

Postprzez KaszeL » 30 maja 2010, 16:53

Nie ma problemu, będę temperował na bieżąco.
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8660
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Polityka, religia - tematy z założenia drażliwe.

Postprzez Whites86 » 30 maja 2010, 17:30

oczywiscie jestem jak najbardziej za, tematy o polityce i religii zawsze beda niosly za sobą spory ktore tylko beda narastac i robic tu niepotrzebne zamieszanie
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Polityka, religia - tematy z założenia drażliwe.

Postprzez neon44 » 30 maja 2010, 18:32

Ja również jestem przeciwny dyskusjom o polityce czy religii. Każdy z nas ma inne poglady w obu tych tematach i nie chciałbym, aby te różnice zaczęły nas dzielić. Jedyne co ma łączyć to pasja oświetleniowa.
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11126
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Polityka, religia - tematy z założenia drażliwe.

Postprzez Misiumac » 30 maja 2010, 18:58

Obserwowałem ten cały wątek i wiedziałem że na niczym dobrym się on nie skończy...oczywiście jestem za. ;)
Misiumac
 

Re: Polityka, religia - tematy z założenia drażliwe.

Postprzez oskard » 30 maja 2010, 19:51

Ja powiem szczerze, też mam dosyć kłótni na ten temat, męczy mnie mówienie o polityce, bo to nie jest moje zainteresowanie, a konieczność - jako pasjonat klasyki nie tylko oświetleniowej, ale i architektonicznej, muszę wiedzieć co nam polityka przyniesie, co nam grozi, itd. Więc można ukrucić tu takie dyskusje, jako temat konfliktowy, męczący, ale niestety obawiam się, że sami staniemy się ofiarami takiej decyzji. Bo na chwilę obecną wszystkich chyba zmęczył ten wątek, i o polityce tu na forum nie będą chcieli słyszeć przez najbliższy czas.
Temat religii praktycznie tylko w paru postach w wątku polityka się pojawił, ale temat opraw, choćby przez modernizacje, czy plany UE wobec nas, zawsze będzie mniej lub bardziej wiązać się z polityką. Wiele razy jak piszemy coś o jakiejś modernizacji, to żalimy się na unię, na politykę energetyczną, i co - będziemy za każdym razem się strofować "też tak uważam, ale to offtop", "ups, sory za offtopa", albo "kończ tego offtopa" :?: Przecież to się stanie bez sensu, zrobi się gorzej, niż na PRLu gdy we wszystko wtrącała się cenzura.
Ja proponuję zrobić taki wątek-śmietnik, takie miejsce, gdzie by się odholowywało z innych wątków posty, które przypadkiem zaczęły orientować się ku politycznemu aspektowi oświetlenia, (np dyrektywy UE, modernizacje i kto je nakazał), i tam będzie można takie polityczne - offtopowe dyskusje dokańczać nie zaśmiecając innych wątków, stricte oświetleniowych. Bo tak jak mówię, tematu polityki nie unikniemy, prędzej czy później ktoś chlapnie coś, drugi to podchwyci, i zacznie się dyskusja na 3 strony, w wątku nieprzeznaczonym do tego. A stanie się tak z braku miejsca, gdzie można się swobodnie na te tematy "wypaplać".
Ja proponuję zrobić tak: odblokować tamten wątek, zakończyć tą dyskusję już spokojnie -jak dojrzali ludzie - powstrzymując emocje. A w przyszłości tylko kontrolować go, jako tzw. "punkt zapalny", żeby spory i dyskusje nie zamieniały się w wojnę; a oprócz tego przenosić tam dyskusje z innych wątków, które zakrawają na temat polityki, żeby w takim miejscu je dokończyć, nie śmiecąc na całym forum.
Myślę że to dobry pomysł, i jest możliwy do zrobienia, natomiast całkowita cenzura polityczna po prostu prędzej czy później "weźmie w łeb", to nie ma prawa się udać, nawet gdybym ja się w ogóle nie udzielał w tym temacie - w końcu nie ja jeden pisałem tu o polityce. I dobrze, bo od tego mamy demokrację, żeby każdy mógł się wypowiedzieć, i poznać poglądy drugiego, polemizować z nimi
Avatar użytkownika
oskard
 
Posty: 2550
Zdjęcia: 29
Dołączył(a): 16 stycznia 2009, 21:02
Lokalizacja: Warszawa (Praga Pn.)

Następna strona

Powrót do Archiwum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

cron