źródła wiedzy - ciekawe miejsca w sieci - wątek niepubliczny

Tutaj trafiają wszystkie zakończone dyskusje i zdezaktualizowane posty

Re: źródła wiedzy - ciekawe miejsca w sieci - wątek niepubliczny

Postprzez cieszyn » 15 marca 2012, 22:47

PRzecież mógł gdzieś na miesiąc pojechać z całą rodziną, albo sam, jeśli mieszka sam

Energetyka na pewno bada takie przypadki zaniżonych poborów prądu, ale przecież muszą też stosować zdrowy rozsądek, bo nie każdy, kto mało prądu używa, od razu jest złodziejem :twisted:

Ale mają chyba inne sposoby, i obiekt podejrzany o kradzież mogą szybko zdemaskować mierząc prąd dochodzący do domu z linii zewnętrznej i porównując to ze wskazaniami licznika energii w tymże domu w tym samym czasie :)
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: źródła wiedzy - ciekawe miejsca w sieci - wątek niepubliczny

Postprzez amisiek » 15 marca 2012, 23:15

Wystarczy w takim przypadku zapiąć drugi licznik po drodze. Nawet w Polsce widziałem takie pomysły. A co do zaniżonego zużycia to sam to onegdaj ćwiczyłem, bo przez dłuższy czas w mieszkaniu nikogo nie było i nikt z prądu nie korzystał. Przyjechali, mierzyli czy jakiś lewych przewodów nie ma, potem założyli licznik elektroniczny, potem znowu przyjechali, kombinowali. Potem dali spokój, bo bywało, że pobór był dokładnie równy zero przez dwa miesiące. Uznali, że widocznie ktoś raz jest, raz go nie ma.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: źródła wiedzy - ciekawe miejsca w sieci - wątek niepubliczny

Postprzez cieszyn » 15 marca 2012, 23:19

amisiek napisał(a):Wystarczy w takim przypadku zapiąć drugi licznik po drodze. ....

no właśnie o tym napisałem - zapina się licznik mierzący pobór produ idący do danego mieszkania lub domu :)
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia strona

Powrót do Archiwum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron