Największe kretynizmy oświetleniowe

Sposoby oświetlenia budynków. Dyskusje na temat opraw i źródeł światła stosowanych w oświetleniu wewnętrznym budynków

Re: Największe kretynizmy oświetleniowe

Postprzez jacekk » 5 marca 2016, 00:17

JeD napisał(a):MIX to najgorsze źródło światła jakie istnieje ;) Ra=nic, Skuteczność=nic.



Soda jest gorsza... W świetle mixa przynajmniej białe jest białe, zielone dalej jest zielone a niebieskie jak było tak zostało niebieskie. No i mix mixowi, Philips a Polamp to kolosalna róznica. Pal pięć skuteczność, na tron usiądziesz prawidłowo :lol:
Nie lubię sody.
Avatar użytkownika
jacekk
 
Posty: 1343
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 19 czerwca 2014, 22:12
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Największe kretynizmy oświetleniowe

Postprzez litak1 » 5 marca 2016, 00:36

JeD napisał(a):Ja mówie o skuteczności i Ra ;)

Skuteczność może i beznadziejna, ale co Ty chcesz od Ra.... Mix zjada każdą zwykłą rtęć na śniadanie (mówię o podobnych klasowo lampach) ma ciągłą czerwień a w rtęci... słabiutko
Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego. Na tym forum łączymy teorię z praktyką. Nic nie działa i nikt nie wie dlaczego. ;)
Avatar użytkownika
litak1
 
Posty: 2058
Zdjęcia: 259
Dołączył(a): 25 września 2011, 22:52
Lokalizacja: Wadowice

Re: Największe kretynizmy oświetleniowe

Postprzez JeD » 5 marca 2016, 00:45

litak1 napisał(a):
JeD napisał(a):Ja mówie o skuteczności i Ra ;)

Skuteczność może i beznadziejna, ale co Ty chcesz od Ra.... Mix zjada każdą zwykłą rtęć na śniadanie (mówię o podobnych klasowo lampach) ma ciągłą czerwień a w rtęci... słabiutko


No może przesadziłem ale Ra na poziomie (50-65) to i tak jest porażka. Jak widzę rury 640 to mnie bolą oczy, a niestety jeszcze w szkole w niektórych miejscach się uchowały
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7289
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Największe kretynizmy oświetleniowe

Postprzez litak1 » 5 marca 2016, 01:01

JeD napisał(a):No może przesadziłem ale Ra na poziomie (50-65) to i tak jest porażka

A co powiesz na CRI= 74 ??? Czy to też takie zero?
Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego. Na tym forum łączymy teorię z praktyką. Nic nie działa i nikt nie wie dlaczego. ;)
Avatar użytkownika
litak1
 
Posty: 2058
Zdjęcia: 259
Dołączył(a): 25 września 2011, 22:52
Lokalizacja: Wadowice

Re: Największe kretynizmy oświetleniowe

Postprzez JeD » 5 marca 2016, 01:03

litak1 napisał(a):
JeD napisał(a):No może przesadziłem ale Ra na poziomie (50-65) to i tak jest porażka

A co powiesz na CRI= 74 ??? Czy to też takie zero?


Wg danych Philipsa 100W posiada 72, jednak nie brałem jej pod uwagę gdyż tego źródła praktycznie się nie stosuje. Te popularne w przedziale (50-65)
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7289
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Największe kretynizmy oświetleniowe

Postprzez litak1 » 5 marca 2016, 01:28

dobrze patrzysz ;) właśnie lampki ml100 mają CRI 72 i 74
Tu nie mówimy o częstotliwości zastosowań bo faktycznie ta lampa jest rzadka, i nie zastanawiamy się też na sensem jej produkcji, który to sens przy tej lampie jest mocno wątpliwy no i... sprawność całkowicie leży, jednak to jest MIX który ma dobre światełko ;)
Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego. Na tym forum łączymy teorię z praktyką. Nic nie działa i nikt nie wie dlaczego. ;)
Avatar użytkownika
litak1
 
Posty: 2058
Zdjęcia: 259
Dołączył(a): 25 września 2011, 22:52
Lokalizacja: Wadowice

Re: Największe kretynizmy oświetleniowe

Postprzez DarekG » 25 stycznia 2017, 23:33

Kretynizm oświetleniowy. Oprawa wewnetrzna rastrowa 2x18W umieszczona na ścianie budynku to raz, a dwa na dworze i trzy niby tą tablice miała by podświetlać??? :lol: :o

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Miłośnik świetlówek liniówek i opraw ulicznych ;)
Avatar użytkownika
DarekG
 
Posty: 1189
Zdjęcia: 162
Dołączył(a): 22 lutego 2011, 10:29
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

Największe kretynizmy oświetleniowe

Postprzez Farel03 » 27 stycznia 2017, 21:04

Zdjęcie z Facebooka użytkownika Electrical Hacks and other Screw Ups
Obrazek
Lepsze jest wrogiem dobrego. Najprostsze rozwiązania są najlepsze
Avatar użytkownika
Farel03
 
Posty: 2297
Dołączył(a): 10 sierpnia 2015, 21:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Największe kretynizmy oświetleniowe

Postprzez OUSF » 27 stycznia 2017, 23:43

Brak zdjęcia :<
OUSF
 

Re: Największe kretynizmy oświetleniowe

Postprzez MRP200 » 28 stycznia 2017, 22:04

Jeżeli ta kabina została zamontowana w domu jednorodzinnym, to mamy typowy przykład: "wolnoć Tomku w swoim domku".
MRP200
Moderator
 
Posty: 4279
Zdjęcia: 639
Dołączył(a): 21 września 2009, 07:25
Lokalizacja: PWA / Kostrzyn Wlkp

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Oświetlenie wewnętrzne budynków

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości