Dewastacje i zaniedbania

Sposoby oświetlenia budynków. Dyskusje na temat opraw i źródeł światła stosowanych w oświetleniu wewnętrznym budynków

Re: Dewastacje i zaniedbania

Postprzez amisiek » 24 listopada 2013, 20:55

Tam jest 230V na bank. Na szczęście dzwonek jest dość wysoko. Ale kopie i tak.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: Dewastacje i zaniedbania

Postprzez Elektroservice » 24 listopada 2013, 20:59

Tak jak pisałem wcześniej - należałoby to choć zakleić taśmą izolacyjną :evil:
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: Dewastacje i zaniedbania

Postprzez famabud » 24 listopada 2013, 22:09

Goście wieczorem wychodzą od sąsiadów, ciemno na klatce szukają włącznika od światła, tradycyjnie nie tam gdzie trzeba, bo tam gdzie dzwonki :D I masz po łapach, od razu trzeźwiejesz. :mrgreen:
Light is life
Avatar użytkownika
famabud
 
Posty: 9296
Zdjęcia: 1074
Dołączył(a): 3 listopada 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin

Re: Dewastacje i zaniedbania

Postprzez FOX » 26 listopada 2013, 01:21

lgboguszewski napisał(a):W Warszawie nie spotkałem w blokach dzwonków na 220 (230), ale w Gdyni się nieco zdziwiłem, że dzwonki ni idą przez transformator :?

dzwonki na niskie napięcie zazwyczaj występowały w starych kamienicach lub blokach z lat 60 -70, później zaczęto stosować zasilanie na 230v.
Avatar użytkownika
FOX
 
Posty: 1357
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 15 lipca 2007, 12:07

Re: Dewastacje i zaniedbania

Postprzez mateusz » 26 listopada 2013, 12:20

Wystarczy wymienić łącznik - minuta-dwie roboty.... Tylko w blokach nie do końca jasne jest chyba do kogo należą te łączniki tzn. jeśli znajdują się na klatce przy drzwiach mieszkania. Ja dotychczas sądziłem, że do właścicieli mieszkań ale ostatnio podczas remontu klatki schodowej powymieniano wszystkie łączniki na nowe - nawet te nowsze a starych nie zwrócono właścicielom (przynajmniej w moim przypadku)..
Pozdrawiam ,
Avatar użytkownika
mateusz
 
Posty: 5011
Zdjęcia: 544
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 15:42
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Dewastacje i zaniedbania

Postprzez Whites86 » 26 listopada 2013, 13:36

mateusz napisał(a):Wystarczy wymienić łącznik - minuta-dwie roboty.... Tylko w blokach nie do końca jasne jest chyba do kogo należą te łączniki tzn. jeśli znajdują się na klatce przy drzwiach mieszkania. Ja dotychczas sądziłem, że do właścicieli mieszkań ale ostatnio podczas remontu klatki schodowej powymieniano wszystkie łączniki na nowe - nawet te nowsze a starych nie zwrócono właścicielom (przynajmniej w moim przypadku)..

heh a po co mieli by ci zwracać stary łącznik ? :) bez przesady na co komu stary szajs
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Dewastacje i zaniedbania

Postprzez MercuryFenix » 26 listopada 2013, 15:08

mateusz napisał(a):Wystarczy wymienić łącznik - minuta-dwie roboty.... Tylko w blokach nie do końca jasne jest chyba do kogo należą te łączniki tzn. jeśli znajdują się na klatce przy drzwiach mieszkania. Ja dotychczas sądziłem, że do właścicieli mieszkań ale ostatnio podczas remontu klatki schodowej powymieniano wszystkie łączniki na nowe - nawet te nowsze a starych nie zwrócono właścicielom (przynajmniej w moim przypadku)..

A po co Ci stary łącznik ?
Nie oddają bo nie ma po co, a nowy to groszowe sprawy. Tymbardziej że te wyłączniki chwilowe bez przeróbki nie nadają się ani do domu, ani do schowków itd. chyba że masz automat...
Wyłączniki na klatce chyba są własnością Spółdzielni, czy innych spółek. Nie spotkałem się nigdy w bloku z rozwiązaniem niskovoltowych dzwonków
A sam sobie zmieniam te wyłączniki i nikt się nie przyczepia :)
Pasja czyni nas wyjątkowymi
Avatar użytkownika
MercuryFenix
 
Posty: 2214
Zdjęcia: 16
Dołączył(a): 20 czerwca 2011, 20:25
Lokalizacja: Mikołów/WLKP

Re: Dewastacje i zaniedbania

Postprzez Utilizer » 26 listopada 2013, 15:09

Powinni oddać - jak byś tak sobie zamontował bakelitowy klasyk z lat 60' i ktoś by ci to wymienił na nowy szajs, a potem wyrzucił albo opchnął na allegro :roll:
Avatar użytkownika
Utilizer
 
Posty: 6575
Zdjęcia: 2797
Dołączył(a): 27 czerwca 2009, 19:39

Re: Dewastacje i zaniedbania

Postprzez MercuryFenix » 26 listopada 2013, 15:20

Utilizer napisał(a):Powinni oddać - jak byś tak sobie zamontował bakelitowy klasyk z lat 60' i ktoś by ci to wymienił na nowy szajs, a potem wyrzucił albo opchnął na allegro :roll:

Kto by na klatce takie coś zamontował ? ;)
a po drugie, wszystko co nie nowe to dla elektryków syf, i wszystko idzie na gimele, wiem ze tak jest ;)
Pasja czyni nas wyjątkowymi
Avatar użytkownika
MercuryFenix
 
Posty: 2214
Zdjęcia: 16
Dołączył(a): 20 czerwca 2011, 20:25
Lokalizacja: Mikołów/WLKP

Re: Dewastacje i zaniedbania

Postprzez slaweklampy » 26 listopada 2013, 16:27

Witam

Uszkodzenie klawisza łącznika szczękowego powoduje właśnie taki przypadek. W celu poprawy bezpieczeństwa użytkowania od lat 80 wprowadzono łączniki w których klawisz nie był bezpośrednio połączony z stykami lecz przez tak zwaną kołyskę (stąd nazwa). Propoplasta popularnych Elda Bingo. W moim mieście też są takie dewastacje.
Spieszmy się zbierać stare lampy i radia, tak szybko odchodzą.
Avatar użytkownika
slaweklampy
 
Posty: 6044
Zdjęcia: 1766
Dołączył(a): 2 września 2009, 06:43
Lokalizacja: Pęplin

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Oświetlenie wewnętrzne budynków

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości