Dewastacje i zaniedbania

Sposoby oświetlenia budynków. Dyskusje na temat opraw i źródeł światła stosowanych w oświetleniu wewnętrznym budynków

Re: Dewastacje i zaniedbania

Postprzez qba » 27 listopada 2013, 16:14

jak mieszkałem w kamienicy, to oświetlenie klatek, a nawet i wspólnych przedpokoi należało do ADM-u, mimo to mój ojciec wymienił kopiący prądem włącznik czasowy na klatce na moim piętrze. Żarówki na klatkach i w piwnicy też często lokatorzy zmieniali, bo zarząd mało co się tym interesował. zaczęli dopiero coś robić kiedy zrobiło się jakieś zwarcie i nie było światła nie tylko na klatce i w piwnicy, ale i we wszystkich przedpokojach na pięciu kondygnacjach. ( zreszta przez 7 lat, które tam mieszkałem zdarzało się to dosyć często) Zwarcie to rzekomo powodował poniemiecki przedwojenny żyrandol, który wisiał u mnie w korytarzu.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8334
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: Dewastacje i zaniedbania

Postprzez Elektroservice » 27 listopada 2013, 17:17

U mnie w bloku włącznik od dzwonka zasilany był z mojego licznika, tak więc gdyby mi ktoś podmienił np Legranda lub Berkera na jakieś ścierwo tanie i nie zwrócił mojego porządnego włącznika, to bym zrobi konkret zadymę.
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: Dewastacje i zaniedbania

Postprzez lgboguszewski » 27 listopada 2013, 19:15

U mnie spółdzielnia założyła po remoncie Legrandy i jest lipa, bo nie mają oznaczeń "dzwonek" i "żarówka", a przy każdych drzwiach jest światło i dzwonek, spółdzielnia nakleiła naklejki z oznaczeniami, ale po roku się odklejają :?
lgboguszewski
 
Posty: 605
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 21 maja 2009, 15:16

Re: Dewastacje i zaniedbania

Postprzez trojmiejski » 27 listopada 2013, 19:23

U mnie jak jakiś czas temu remontowali klatkę schodową to w miejscu włącznika światła w zsypie (obecnie zamknięty) został zainstalowany włącznik od dzwonka.

Inną ciekawostką jest to, że światło w przedsionku wejściowym do klatki świeci się tylko wtedy gdy światło w reszcie klatki nie jest załączone (jest osobny włącznik którym można w ogóle wyłączyć).
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10940
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: Dewastacje i zaniedbania

Postprzez JeD » 28 listopada 2013, 16:41

Gim. w Nałęczowie, pokopcone, poniszczone, pomazane włączniki. Szatnie. Te Bingo dość często tu trafiają....

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7289
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Dewastacje i zaniedbania

Postprzez kamil » 28 listopada 2013, 21:59

Typowe zachowanie gimbazy zniszczyć zepsuć :(
kamil
 
Posty: 452
Zdjęcia: 5
Dołączył(a): 28 lipca 2012, 23:36
Lokalizacja: nisko woj podkarpackie

Re: Dewastacje i zaniedbania

Postprzez mateusz » 28 listopada 2013, 22:25

Moim zdaniem w takich miejscach nie powinno instalować się łączników, w których tak łatwo odczepić przycisk :roll: Już lepszy jest ten zwykły z trwale przymocowanym klawiszem, który widać na jednym ze zdjęć - taki najprostszy model w zupełności by wystarczył...
Ostatnio edytowano 28 listopada 2013, 22:28 przez mateusz, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiam ,
Avatar użytkownika
mateusz
 
Posty: 5005
Zdjęcia: 544
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 15:42
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Dewastacje i zaniedbania

Postprzez JeD » 28 listopada 2013, 22:27

mateusz napisał(a):Moim zdaniem w takich miejscach nie powinno instalować się łączników, w których tak łatwo odczepić przycisk :roll: Już lepszy jest ten zwykły z trwale przymocowanym klawiszem, który widać na jednym ze zdjęć...


One były, tylko je ''wybili'' :roll:
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7289
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Dewastacje i zaniedbania

Postprzez mateusz » 28 listopada 2013, 22:30

Wiem ale w tym Bingo nie trzeba mieć nawet np. śrubokręta żeby podważyć przycisk podczas gdy w tym "zwykłym" żeby wyrwać przycisk trzeba się pewnie trochę namęczyć...
Pozdrawiam ,
Avatar użytkownika
mateusz
 
Posty: 5005
Zdjęcia: 544
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 15:42
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Dewastacje i zaniedbania

Postprzez Utilizer » 25 marca 2014, 22:26

Bardzo przyjemna kamienica :twisted:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Utilizer
 
Posty: 6573
Zdjęcia: 2797
Dołączył(a): 27 czerwca 2009, 19:39

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Oświetlenie wewnętrzne budynków

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości