Modernizacja oświetlenia garażu

Sposoby oświetlenia budynków. Dyskusje na temat opraw i źródeł światła stosowanych w oświetleniu wewnętrznym budynków

Re: Modernizacja oświetlenia garażu

Postprzez kapiwit » 10 października 2010, 21:19

A niemożesz jednej strony podświetlić OUKSEM ? :) :D :mrgreen:
kapiwit
 

Re: Modernizacja oświetlenia garażu

Postprzez DocBrown » 10 października 2010, 21:54

kapiwit napisał(a):A niemożesz jednej strony podświetlić OUKSEM ? :) :D :mrgreen:


OUKS będzie mi świecić nad wjazdem do garażu :)
DocBrown
 

Re: Modernizacja oświetlenia garażu

Postprzez kapiwit » 11 października 2010, 21:14

DocBrown napisał(a):
kapiwit napisał(a):A niemożesz jednej strony podświetlić OUKSEM ? :) :D :mrgreen:


OUKS będzie mi świecić nad wjazdem do garażu :)

Nie boisz się o niego ? ;)
kapiwit
 

Re: Modernizacja oświetlenia garażu

Postprzez DarekG » 25 lutego 2011, 14:58

Doc Brown oświetlenie w garażu teraz jest rewelka ;) Do garażu nie wyobrażam sobie nic innego niż świetlówka (pozatym ja uwielbiam świetlówki :D ). W moim garażu jest jedna oprawa na dwie świetlówki 36W. Garaż jest nie za duży więc jedna oprawa wystarczy, światła mam bardzo dużo. Świetlówki mam w barwie DAY LIGHT bo ta barwa super pasuje do takich pomieszczeń jak garaż czy piwnica. ;)
Miłośnik świetlówek liniówek i opraw ulicznych ;)
Avatar użytkownika
DarekG
 
Posty: 1189
Zdjęcia: 162
Dołączył(a): 22 lutego 2011, 10:29
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

Re: Modernizacja oświetlenia garażu

Postprzez JeD » 30 maja 2013, 10:43

Kilka dni temu, zmodernizowałem oświetlenie w garażu, zadanie było proste: uzupełnić spalone źródła światła i obniżyć temperaturę barwową do około 5000 K.Wybrałem do tego świetlówki 840, oraz świetlówki 765 ( specjalny efekt). Cel został osiągnięty, ale pokaże na fotkach. Szkoda mi było władowywać same 4000k i zostawić te pół żywe 765, więc też wymieniłem na nowe, przy okazji zmieniłem wszystkie startery, ponieważ te rury nie raz to i 10 sekund się zapalić nie mogły : :roll: ;)

Pierwsza oprawa wyglądała tak:
Obrazek
Obrazek
niedawno tu upaliła się świetlówka, lecz wiedziałem że będe coś tu robił więc tylko wsadziłem pół żywego polampa T8, i niezakładałem klosza:
Obrazek
Moje nowe zabawki, które mi tu pomogą : :D
Obrazek
Obrazek
Obrazek
tabliczki znamionowe opraw:
Obrazek
Obrazek
klosze zostały porządnie wyczyszczone:
Obrazek
po wsadzeniu nowych starterów, wsadziłem nowe rury do pierwszej oprawy:
Obrazek
Obrazek
Klosz:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
W drugiej oprawie było o wiele lepiej siedziały tam oryginalnie od założenia tej oprawy Piły 36W z 2005r.(rury siedzą w składziku, na emeryturze :)) :
Obrazek
Obrazek

Tu założyłem inną kombinacje rur: :)
Obrazek
Obrazek
świeżutka Radium 840 : :)
Obrazek
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7289
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Modernizacja oświetlenia garażu

Postprzez Whites86 » 30 maja 2013, 10:57

lepsze by było połączenie 865 + 840 ;) ja generalnie nielubie tej barwy alen zmieszana z zimną jest akceptowalna

ogolnie jeśli chciales 5000K mogles od razu kupić takie swietlowki, pila takie robi
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Modernizacja oświetlenia garażu

Postprzez JeD » 30 maja 2013, 11:08

Whites86 napisał(a):lepsze by było połączenie 865 + 840 ;) ja generalnie nielubie tej barwy alen zmieszana z zimną jest akceptowalna

ogolnie jeśli chciales 5000K mogles od razu kupić takie swietlowki, pila takie robi


Najchętniej to bym tam wsadził 865 i by była baja, ale domownicy u mnie nienawidzą tego światłą i mi mówią że sobie zepsuje wzrok, wtedy ich po prostu olewam, bo szkoda mi po prostu 10 raz powtarzać, dlatego zamontowałem słabsze daylighty żeby trochę inaczej to rozegrać. ;)
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7289
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Modernizacja oświetlenia garażu

Postprzez MercuryFenix » 30 maja 2013, 21:05

Dobrze dokonana ta modernizacja oświetlenia w garażu potrzebne jest dobre światło :) ,Nie myślałeś może o zrobieniu samemu elektronicznych zapłonników, które ówcześnie nagrzewają skrętki ? ;) Inwestycja nie jest droga, a znacznie polepsza żywotnośc świetlówek, są wydajniejsze niż te bimetaliczne :mrgreen:
Pasja czyni nas wyjątkowymi
Avatar użytkownika
MercuryFenix
 
Posty: 2214
Zdjęcia: 16
Dołączył(a): 20 czerwca 2011, 20:25
Lokalizacja: Mikołów/WLKP

Re: Modernizacja oświetlenia garażu

Postprzez JeD » 30 maja 2013, 21:09

MercuryFenix napisał(a):Dobrze dokonana ta modernizacja oświetlenia w garażu potrzebne jest dobre światło :) ,Nie myślałeś może o zrobieniu samemu elektronicznych zapłonników, które ówcześnie nagrzewają skrętki ? ;) Inwestycja nie jest droga, a znacznie polepsza żywotnośc świetlówek, są wydajniejsze niż te bimetaliczne :mrgreen:


Wiesz, i tak za kilka lat, te oprawy się rozsypią, i na razie łatam co jest, klipsów już prawie nie ma plastik kruchy, normlanie masakra, gniazda zapłonników dosłownie latają po tej oprawie, niech na razie będzie jak jest jak się rozsypię to się pomyśli nad zmianą, bo i funduszy i czasu ostatnio mi brak :(
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7289
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Modernizacja oświetlenia garażu

Postprzez DarekG » 3 czerwca 2013, 08:47

He he nie wiem czemu niektórzy ludzie nie lubią Daylightów i mówią że oczy będą się psuć. No ale każdy ma swój gust. Oświetlenie w Twoim garażu jak najbardziej prawidłowe choć ja nie lubie za bardzo mieszać barw w jednej oprawie. Ja na Twoim miejscu jeśli nie Daylight to już wolał bym wymienić wszystkie świetlówki na PILA Natural Daylight są o barwie 5000k i były by odpowiednie ale ogólnie jest ok ;)
Miłośnik świetlówek liniówek i opraw ulicznych ;)
Avatar użytkownika
DarekG
 
Posty: 1189
Zdjęcia: 162
Dołączył(a): 22 lutego 2011, 10:29
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Oświetlenie wewnętrzne budynków

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości