Lotnisko Frankfurt n/m

Sposoby oświetlenia budynków. Dyskusje na temat opraw i źródeł światła stosowanych w oświetleniu wewnętrznym budynków

Lotnisko Frankfurt n/m

Postprzez amisiek » 24 stycznia 2011, 16:12

Przedstawiam Wam bardzo dość obszerną relację z jednego z ciekawszych lightingowo lotnisk - Frankfurt n/m.
Hala odlotów jest oświetlona dużymi oprawami na MH o sporej mocy.
Obrazek
Ta lampa naprawdę daje radę
Obrazek
Z kolei w podwieszanych sufitach, oprócz rastrów na świetlówki liniowe, są takie oto kółka na świetlówki kołowe T5
Obrazek
Obrazek
Nad schodami ruchomymi wiszą takie oto oprawy, sugerując w środku jakiś niewielki MH
Obrazek
Ale to zmyła, bo tam też świetlówka kołowa
Obrazek
Z kolei nad drugimi schodami w oprawie przypominającej nieco kubeł z rastrem na dole wisiała taka oto lampa. WTF?
Obrazek
O tradycyjnych belkach z T5 nie muszę wspominać, bo po prostu są.
Obrazek
Ale obok wiszą gołe świetlówki kompaktowe wystające z sufitu. Jest to najwyraźniej oświetlenie awaryjne
Obrazek
Ciąg dalszy nastąpi. Mam trochę fotek i myślę, że się spodobają, bo w ogóle oświetlenie tego lotniska jest dość ciekawe, o wiele bardziej zróżnicowane niż monotonne Okęcie czy Heathrow.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: Lotnisko Frankfurt n/m

Postprzez neon44 » 24 stycznia 2011, 18:19

a ochrona lotniska pozwala fotografować :?:
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11125
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Lotnisko Frankfurt n/m

Postprzez KaszeL » 24 stycznia 2011, 18:20

amisiek napisał(a):Z kolei nad drugimi schodami w oprawie przypominającej nieco kubeł z rastrem na dole wisiała taka oto lampa. WTF?
Obrazek


To jest bez elektrodowa lampa indukcyjna :)
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8650
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Lotnisko Frankfurt n/m

Postprzez amisiek » 24 stycznia 2011, 19:55

@neon -na lotniskach w cywilizowanym świecie fotografowanie jest czymś normalnym. Turysta robi sobie zdjęcia, po prostu. Kiedyś się spytałem w Monachium czy mogę zrobić zdjęcia, to pani mi jeszcze wskazała gdzie pójść, by lepiej było samolot widać ;).
@KaszeL - no tak, to rzadkość ;). To świeci jak świetlówka kompaktowa, najbliższa barwą jest 840, ale nie ma różowego zafarbu.

Nad schodami ruchomymi wiszą takie oprawy z MH
Obrazek
a to świeci tak:
Obrazek

Spora część terminala jest oświetlana oprawami w takiej formie jak niżej, to świeci na metalowy sufit, dając fajnie rozproszone światło. Barwa 840 albo 830, ale generalnie do przyjęcia, nawet fajnie to świeci jak na takie miejsca. Oprawa nieco dziwna, industrialna, ale pasuje do metalowego "rastrowanego" sufitu:
Obrazek
Całkiem fajnie to rozprasza światło (ustawienia celowo, by uwypuklić dość dużą powierzchnię plam swiatła na suficie
Obrazek
Gdy światła jest za dużo, automat robi off
Obrazek
A tymczasem z sufitu zwisa doskonale nam znane źródło światła, stanowiąc część oświetlenia awaryjnego (Notfall).
Obrazek
Późno jest, zatem zdjęcia z innego kraju podrzucę już po powrocie. Tym innym krajem jest Szwajcaria, dla dokładności Genewa.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01


Powrót do Oświetlenie wewnętrzne budynków

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości