Oświetlenie warsztatu

Sposoby oświetlenia budynków. Dyskusje na temat opraw i źródeł światła stosowanych w oświetleniu wewnętrznym budynków

Re: Oświetlenie warsztatu

Postprzez IndustrialStalker » 11 kwietnia 2011, 21:40

Jak mi będzie za mało to może kiedyś pomiędzy te kanałówki(one się przydadzą bo często wchodzę na krótko i nie wiem czy przyjdę za chwilę znowu czy nie, więc zapalam i gaszę, zapalam i gaszę...) dodam jeszcze po jednej 2x36 na stronę. I może nachylone ze 20°. Ale TE oprawy w casto są prawie po 100zł a nawet w necie nie znajdę chyba poniżej 80zł. No nic, na razie jestem zadowolony i chwilowo nie planuje zmian.
https://www.facebook.com/object77b
Avatar użytkownika
IndustrialStalker
 
Posty: 235
Zdjęcia: 76
Dołączył(a): 10 marca 2011, 14:17

Re: Oświetlenie warsztatu

Postprzez amisiek » 11 kwietnia 2011, 21:54

Kto Ci powiedział, że to tyle kosztuje? Zobacz, tutaj masz aukcję, nowa oprawa na 2x T8 36W z IP65 kosztuje mniej niż 50zł.
Tu masz inną 2xT8 36W za 35zł, są też belki, na przykład tu, 2x36W kosztuje 34zł. Nawet gdybyś obsadzał takie belki profi świetlówkami Philips Deluxe 9xx to i tak taniej jest...
A tutaj masz belki ze świetlówkami, całkiem rozsądna cena.
Gdy ja kupowałem oprawy do łazienki, kupiłem belki poniżej 40zł sztuka. Do tego najlepsze świetlówki jakie są w ogóle produkowane (Philips Graphica, ich odpowiednikiem jest Osram Color Proof, Ra=98), dokupiłem statecznik elektroniczny i nadal było to razem tańsze niż stówa za sztukę.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: Oświetlenie warsztatu

Postprzez IndustrialStalker » 11 kwietnia 2011, 22:38

Nie wiem czemu te Leny takie drogie. Oprawy IP 65 z Twoich linków całkowicie zaspokoiły by moje wymagania. Człowiek uczy się na błędach.
https://www.facebook.com/object77b
Avatar użytkownika
IndustrialStalker
 
Posty: 235
Zdjęcia: 76
Dołączył(a): 10 marca 2011, 14:17

Re: Oświetlenie warsztatu

Postprzez amisiek » 11 kwietnia 2011, 22:40

Może nie jest to pierwsza liga opraw, ale będzie dobre. Do tego dobre świetlówki /865 wielopasmowe możesz kupic za 9-10zl sztuka, a nawet taniej. Widziałem aukcję po 7zł za /840, ale chyba /865 najlepsze są do warsztatu. Z podwójnej oprawy miałbyś jakieś 3300x2x0,85=5600 lm - wg mnie całkiem sensownie jak dasz takie dwie. Tam, gdzie potrzebujesz dużo światła o przeciętnej jakości, najlepsze są źródła wyładowcze, są sprawniejsze od żarówek.
Przemyśl to, ja bym te kanałówki wywalił i w ich miejsce powiesił jakieś oprawy świetlówkowe, obsadził sprawnymi świetlówkami i sie cieszył ;)
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: Oświetlenie warsztatu

Postprzez DarekG » 12 kwietnia 2011, 10:18

Dokładnie oprawy na świetlówki nie są takie drogie. U mnie w mieście jest jeden sklep elektryczny gdzie mają chorendalne sumy ale w pozostałych elektrycznych ceny są ok. Mam swój ulubiony sklep elektryczny gdzie się zaopatruje jak robie większe zakupy i ostatnio patrzałem balki świetlówkowe ponieważ chcę w piwnicy u siebie w 4 pomieszczeniach zmienić nędzne żarówki w Wosach na świetlówki z belkami harmetycznymi i ceny nieduże np.
Belka hermetyczna 1x36W z elektroniką na pokładzie (zapalają odrazu bez migania) koszt 41zł
Belka harmetyczna 2x36W też z elektroniką koszt 52zł
Belka hermetyczna 2x18W na elektronice koszt 39zł
Belka zwykła na starterach 2x36W 28zł
Belka zwykła na starterze 1x36W 21zł
Jak widzisz ceny nie są duże. Ja na Twoim miejscu wywalił bym kanałówki a zamontował nawet belkę hermetyczną 1x36W na każdy bok tego warsztaciku i było by już dość widno. Barwa oczywiście 865 bo moim zdaniem jest najbardziej odpowiednia do takich miejsc. W garażu u siebie nie wyobrażam sobie innej barwy.
Co prawda szkoda katować świetlówki częstym zapalaniem i gaszeniem ale myślę że jeśli były by oprawy na elektronice to świetlówki nie powinny tak tego bardzo odczówać. A jak wiesz że zaraz do warsztatu będziesz wracać to ich nie gaś wogóle. Świetlówki nie pobierają dużo prądu.
Miłośnik świetlówek liniówek i opraw ulicznych ;)
Avatar użytkownika
DarekG
 
Posty: 1189
Zdjęcia: 162
Dołączył(a): 22 lutego 2011, 10:29
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

Re: Oświetlenie warsztatu

Postprzez CDM » 13 kwietnia 2011, 22:07

Wszystko prawda, ale trzeba pamiętać o zjawisku stroboskopowym, jest to warsztat, gdzie części maszyn się obracają, więc oprawy jednorurowe z dławikami elektromagnetycznymi, oraz bez układu antystroboskopowego odpadają. Tak poza tym, to się ze wszystkim zgadzam
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Re: Oświetlenie warsztatu

Postprzez Whites86 » 14 kwietnia 2011, 14:17

na codzien spotykam mase takich warsztatów oswietlonych bylejakimi oprawami na rury ;) podejrzewam ze to zjawisko zdaza sie bardzo zadko, bo bardzo zadko dysponujemy maszynami ktore obracaja sie z taka czestotliwoscią by w tym swietle nie dostrzec obrotu, (ja sie jeszcze nigdy z czyms takim nie spotkalem, 2 sprawa ze kazde wlaczone urzadzenie generuje hałas ;)
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Oświetlenie warsztatu

Postprzez KaszeL » 14 kwietnia 2011, 15:24

No tak, ale wiesz, że lepiej zapobiegać.... Swoją drogą, ja już widziałem w ślusarniach oświetlonych świetlówkami dodatkowe lampki na zwykłą żarówkę przy każdej maszynie :)
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8650
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Oświetlenie warsztatu

Postprzez Whites86 » 14 kwietnia 2011, 16:24

KaszeL napisał(a):No tak, ale wiesz, że lepiej zapobiegać.... Swoją drogą, ja już widziałem w ślusarniach oświetlonych świetlówkami dodatkowe lampki na zwykłą żarówkę przy każdej maszynie :)

to tez fakt ;) z zawodu jestem tokarzem i pracowalem na automatach tokarskich, ta lampka glownie sluzyla jako punktowe oswietlenie obrabianego detalu :)
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Oświetlenie warsztatu

Postprzez IndustrialStalker » 14 kwietnia 2011, 17:21

W odcinku sondy co zapodałem można podejrzeć jak to by mogło wyglądać
http://www.youtube.com/watch?v=m1dQ5K7I ... re=related
5:25 choć kto nie obejrzał warto obejrzeć całe
https://www.facebook.com/object77b
Avatar użytkownika
IndustrialStalker
 
Posty: 235
Zdjęcia: 76
Dołączył(a): 10 marca 2011, 14:17

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Oświetlenie wewnętrzne budynków

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości