Oświetlenie w garażach

Sposoby oświetlenia budynków. Dyskusje na temat opraw i źródeł światła stosowanych w oświetleniu wewnętrznym budynków

Re: Oświetlenie w garażach

Postprzez MercuryFenix » 30 lipca 2020, 23:35

Nie mam osobiście z tego Zarobku bo linie LED są1 o wiele tańsze w utrzymaniu ::D
Jako że przychodzę jako "specjal xD" , to mówię jak wygląda sytuacja moim okiem jak ktoś chce zapłacić sa świetlówkkvę lówkkvę te kilkanaście złotych to proszę bardzo, ale więcej kosztuje wizyta elektryka niż te zamienniki ^^ na ogół polecam Ledy, bo to tańsze w utrzymaniu l :a csesttliowość mają d w tyłku co najmniej, To ma się świecić i pogadane ^^
Pasja czyni nas wyjątkowymi
Avatar użytkownika
MercuryFenix
 
Posty: 2214
Zdjęcia: 16
Dołączył(a): 20 czerwca 2011, 20:25
Lokalizacja: Mikołów/WLKP

Re: Oświetlenie w garażach

Postprzez famabud » 31 lipca 2020, 00:26

Weź edytuj ten post bo za Chiny się go zrozumieć nie da.
Light is life
Avatar użytkownika
famabud
 
Posty: 9296
Zdjęcia: 1074
Dołączył(a): 3 listopada 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin

Re: Oświetlenie w garażach

Postprzez Whites86 » 22 sierpnia 2021, 16:31

Nowo wykonana instalacja w moim garażu,
Przed remontem było tak:
1 dziadowski WOS w którym musiałem dać mixa 250W żeby cokolwiek można tam było robić
Obrazek
Obrazek
Po remoncie 4x BN 2x40 z rurami LDC 40W ЛДЦ 40
Dzięki OUKS za trochę przydatnych materiałów ;)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Oświetlenie w garażach

Postprzez matit1 » 22 sierpnia 2021, 17:02

Oo, elegancko. Widzę skrzyneczka znalazła zastosowania
Avatar użytkownika
matit1
 
Posty: 3129
Zdjęcia: 1394
Dołączył(a): 13 października 2008, 16:08
Lokalizacja: Białystok

Re: Oświetlenie w garażach

Postprzez Elektroservice » 22 sierpnia 2021, 17:58

Dobra robota :) Jeden wkrętoklosz na takie pomieszczenie to jest zdecydowanie zbyt mało. Sam bym tak samo zrobił gdyby to był mój garaż :)
I jako dodatkowy smaczek fajna żeliwna rozdzielnica :D
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: Oświetlenie w garażach

Postprzez KaszeL » 22 sierpnia 2021, 18:49

Elektroservice napisał(a):I jako dodatkowy smaczek fajna żeliwna rozdzielnica :D


No, a ty chcesz dziadowki rezoteks robić :D

Adam zrób proszę fotki tej S2 z klapką. Takiej jeszcze nie mam :) Domyślam się, że tam jest jakieś zabezpieczenie pod klapką? Jeden zestaw D2?
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8660
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Oświetlenie w garażach

Postprzez Elektroservice » 22 sierpnia 2021, 19:09

KaszeL napisał(a):
Elektroservice napisał(a):I jako dodatkowy smaczek fajna żeliwna rozdzielnica :D


No, a ty chcesz dziadowski rezoteks robić :D

Adam zrób proszę fotki tej S2 z klapką. Takiej jeszcze nie mam :) Domyślam się, że tam jest jakieś zabezpieczenie pod klapką? Jeden zestaw D2?


Dlaczego od razu dziadowski? Poczekaj aż złoże swoją rozdzielnicę i wtedy oceniaj a nie na zapas ;)
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: Oświetlenie w garażach

Postprzez Whites86 » 22 sierpnia 2021, 19:19

KaszeL napisał(a):
Elektroservice napisał(a):I jako dodatkowy smaczek fajna żeliwna rozdzielnica :D


No, a ty chcesz dziadowki rezoteks robić :D

Adam zrób proszę fotki tej S2 z klapką. Takiej jeszcze nie mam :) Domyślam się, że tam jest jakieś zabezpieczenie pod klapką? Jeden zestaw D2?

Tam są 3x bi 6A na oświetlenie garażu i kanału (3 włączniki na 3 oprawy i jeden na kanał, 4 oprawa jest na włączniku schodowym
Generalnie wszystko poprzerabiane w środku wg potrzeb


Fotki jak jeszcze było składane więc jest tam nieład, teraz jest uporządkowane ale nie robiłem fot a nie chce mi się tego odkręcać znowu
Obrazek
Obrazek
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Oświetlenie w garażach

Postprzez KaszeL » 22 sierpnia 2021, 22:19

Dzięki za fotki. Ja generalnie ciągle w swoich sprzątam, bo nie podoba mi się to co zrobiłem do tej pory - ale z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że te rozdzielnice w pracy zbyt wygodne to nie są niestety. Natomiast doprowadzenie do używalności samych skrzynek, to zupełnie inna para kaloszy. Jak się to robi ręcznie, to jest kilka godzin roboty na sztukę. Jak bym chciał zrobić perfekt, to procedura jest następująca:

0) Rozbiórka na czynniki pierwsze do zera, wykręcenie urwanych śrub (jeśli są) i przegwintowanie wszystkich nagwintowanych otworów.
1) Piaskowanie obudów i klapek, a potem spawanie defektów i delikatny szlif całości. Na tym etapie również zaślepiam wszystkie otwory po dławikach, szczególnie w klapkach bocznych.
2) Szpachlowanie i ponowny szlif, żeby wyprowadzić płaszczyzny. Tutaj niestety całą procedurę trzeba powtórzyć od nowa aż do uzyskania idealnej powierzchni ;)
3) Malowanie podkładem epoksydowym, żeby zabezpieczyć przed rdzą na wieczność + wierzchnia warstwa farby. Ja do tej pory używałem głównie chlorokauczuku;
4) Odtworzenie wkładów najlepiej do postaci oryginałów. Podstawy z blachy zazwyczaj robię nowe. Osprzęt rozbieram i wrzucam do myjki ultradźwiękowej. Wychodzi jak nowe ;)
5) Składanie do kupy z możliwym zachowaniem oryginalności. Niestety uszczelki zazwyczaj muszę dorabiać nowe, zarówno te miedzy skrzynkami jak i skrzynką a wieczkiem.

Często jednak lenistwo bierze górę i zamiast piaskowania jest jazda szczotką drucianą, a szpachlowanie w ogóle wypada z rozpiski. Na szczęście podkład epoksydowy dość dobrze wypełnia drobne defekty.
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8660
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Oświetlenie w garażach

Postprzez Elektroservice » 22 sierpnia 2021, 22:38

Dodać warto, że z tymi skrzynkami jeszcze bywa tak, że czasem nie bardzo one do siebie pasują :twisted:
Czasem żeby te skrzynki dobrze ze sobą spasować trzeba albo rozwiercać otwory w których są śruby skręcające skrzynki ze sobą, albo stosować cieńsze śruby aby zapewnić sobie możliwość "regulacji" położenia skrzynek względem siebie.
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Oświetlenie wewnętrzne budynków

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości