Dlaczego od niektórych źródeł boli głowa

Sposoby oświetlenia budynków. Dyskusje na temat opraw i źródeł światła stosowanych w oświetleniu wewnętrznym budynków

Re: Dlaczego od niektórych źródeł boli głowa

Postprzez qba » 13 lipca 2011, 15:57

Mnie rzeczywiście nieco boli łeb i oczy od niektórych świetlówek. Kiedyś w poprzedniej pracy czytałem coś przy Pila LF 40W/765 i wiedziałem, że to z tej przyczyny. Mam lekką wadę ( lewe -0,7, prawe +0,2) i astygmatyzm. Ale od najciemniejszych żarówek też mnie gały bolały. W latach 90 akurat przepaliła mi się 60tka w lampce na biurku, a że w domu nie było nic innego musiałem do niej wkręcić 25W.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8334
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: Dlaczego od niektórych źródeł boli głowa

Postprzez Jorgus » 16 lipca 2011, 13:42

Ja nie lubię świetlówek 765,mam w pokoju dwie oprawy na T8/18W a do niedawna właśnie kije 765.Po bardzo krótkim czasie poczułem że się dziwnie czuję,to było coś bardzo podobnego do choroby lokomocyjnej-po jakimś czasie mijało.Początkowo myślałem że to światłowstręt,jednak miałem farta,bo jedna świetlówka padła i została wymieniona na Tungsram T8/18 D,do dziś ją używam i nic mi nie jest.Niewiem czemu ale raz zaświeciłem sobie tę drugą,765,po kilku min.rozbolała mnie dziwnie głowa i straciłem przytomność.Świetlówka poleciała tam gdzie jej miejsce,czyli do śmieci,jej miejsce zajęła T8/18/LTD840(tylko taką miałem w zapasie)nic mi nie było :) .Tak się zastanawiam po co produkują świetlówki które szkodzą ludziom :?: No chyba że 765 nie są przeznaczone do oświetlenia pomieszczeń w których są ludzie :?

Sory że kolejny raz wypowiadam się w nie zrozumiały sposób...czas mnie goni...
Avatar użytkownika
Jorgus
 
Posty: 1487
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 4 sierpnia 2009, 10:59

Poprzednia strona

Powrót do Oświetlenie wewnętrzne budynków

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości