Airport Lublin

Sposoby oświetlenia budynków. Dyskusje na temat opraw i źródeł światła stosowanych w oświetleniu wewnętrznym budynków

Airport Lublin

Postprzez famabud » 27 grudnia 2012, 14:15

Oświetlenie terminalu lotniska
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Oprawa awaryjna :?:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jeden z dwóch lub czterech naświetlaczy oświetlający remizę
Obrazek

więcej zdjęć z wewnątrz można znaleźć tu http://www.portlotniczy.lublin.pl/o-nas/galeria



Mam też zdjęcia z zewnątrz i nie wiem czy wkleić je tu, czy do osobnego wątku w innym dziale?
Light is life
Avatar użytkownika
famabud
 
Posty: 9296
Zdjęcia: 1074
Dołączył(a): 3 listopada 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin

Re: Airport Lublin

Postprzez JeD » 27 grudnia 2012, 14:19

Tu, Famabud słyszałem o tym Airporcie, naprawdę pełna klasa, czekam na więcej fot :P
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7289
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Airport Lublin

Postprzez bartek380V » 27 grudnia 2012, 22:04

Po co ta dodatkowa zarowka w oprawie ?
Zawsze przestrzegaj zasad BHP . robisz to na wlasną odpowiedzialnosc,jesli nie jestes pewien swojego bepieczenstwa i otoczenia to skonsultuj sie z wykwalifikowanym elektrykiem inaczej mozesz byc zabójca siebie i innych! (wszelkie prawa zastrzezone)
Avatar użytkownika
bartek380V
 
Posty: 1775
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 5 maja 2010, 15:14

Re: Airport Lublin

Postprzez trojmiejski » 27 grudnia 2012, 22:09

Oświetlenie awaryjne zapewne.
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10940
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: Airport Lublin

Postprzez bartek380V » 28 grudnia 2012, 16:11

trojmiejski napisał(a):Oświetlenie awaryjne zapewne.

Jesteś pewien ? Bo słyszałem ze to cos innego.
Zawsze przestrzegaj zasad BHP . robisz to na wlasną odpowiedzialnosc,jesli nie jestes pewien swojego bepieczenstwa i otoczenia to skonsultuj sie z wykwalifikowanym elektrykiem inaczej mozesz byc zabójca siebie i innych! (wszelkie prawa zastrzezone)
Avatar użytkownika
bartek380V
 
Posty: 1775
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 5 maja 2010, 15:14

Re: Airport Lublin

Postprzez trojmiejski » 28 grudnia 2012, 19:05

To moje przypuszczenie, jak nie awaryjne oświetlenie to jaka inna funkcja tego może być?
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10940
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: Airport Lublin

Postprzez famabud » 28 grudnia 2012, 19:09

Panowie, szczególnie zwracam się do moderacji/administracji, czy zdjęcia oświetlenia zewnętrznego lotniska (płyta postojowa, drogi dojazdowe, przystanek szynobusu) mogę wkleić tu, czy do innego wątku w innym dziale, by nie robić Off-topu :?:
Light is life
Avatar użytkownika
famabud
 
Posty: 9296
Zdjęcia: 1074
Dołączył(a): 3 listopada 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin

Re: Airport Lublin

Postprzez bartek380V » 28 grudnia 2012, 19:13

trojmiejski napisał(a):To moje przypuszczenie, jak nie awaryjne oświetlenie to jaka inna funkcja tego może być?

Widziałem kiedys w zakładzie pracy na hali taka oprawe i postanowiłem obserwowac ją podczas załączenia i podczas pracy. I tu sie zdziwiłem :) po załączeniu obie lampy (zarowka i MH ) swieciły razem do czasu rozswiecenia sie MH. Kiedy MH swieciła juz mocno mała mocna w swietle zaroweczka wyłaczyła sie . Czy ktos cos powie wiecej na ten temat ? Dodam ze nie była to jedna oprawa.
Zawsze przestrzegaj zasad BHP . robisz to na wlasną odpowiedzialnosc,jesli nie jestes pewien swojego bepieczenstwa i otoczenia to skonsultuj sie z wykwalifikowanym elektrykiem inaczej mozesz byc zabójca siebie i innych! (wszelkie prawa zastrzezone)
Avatar użytkownika
bartek380V
 
Posty: 1775
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 5 maja 2010, 15:14

Re: Airport Lublin

Postprzez Whites86 » 28 grudnia 2012, 19:20

bartek380V napisał(a):
trojmiejski napisał(a):To moje przypuszczenie, jak nie awaryjne oświetlenie to jaka inna funkcja tego może być?

Widziałem kiedys w zakładzie pracy na hali taka oprawe i postanowiłem obserwowac ją podczas załączenia i podczas pracy. I tu sie zdziwiłem :) po załączeniu obie lampy (zarowka i MH ) swieciły razem do czasu rozswiecenia sie MH. Kiedy MH swieciła juz mocno mała mocna w swietle zaroweczka wyłaczyła sie . Czy ktos cos powie wiecej na ten temat ? Dodam ze nie była to jedna oprawa.

ta zarowka jest po to by po chwilowym zaniku napięcia i zgasnieciu MH niezapanowaly ciemności na Hali , tak samo przy wlaczeniu, od razu masz swiatlo, może nie tak mocne ale do momentu rozgrzania lampy wystarcza ;) tak samo jak taki Mh się spali żarowka również swieci za niego
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Airport Lublin

Postprzez MRP200 » 28 grudnia 2012, 21:57

famabud napisał(a):Panowie, szczególnie zwracam się do moderacji/administracji, czy zdjęcia oświetlenia zewnętrznego lotniska (płyta postojowa, drogi dojazdowe, przystanek szynobusu) mogę wkleić tu, czy do innego wątku w innym dziale, by nie robić Off-topu :?:

Na co czekasz, dawaj te fotki. W razie czego utworzy się osobny wątek.
MRP200
Moderator
 
Posty: 4279
Zdjęcia: 639
Dołączył(a): 21 września 2009, 07:25
Lokalizacja: PWA / Kostrzyn Wlkp

Następna strona

Powrót do Oświetlenie wewnętrzne budynków

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości