Ciekawostki

Sposoby oświetlenia budynków. Dyskusje na temat opraw i źródeł światła stosowanych w oświetleniu wewnętrznym budynków

Re: Ciekawostki

Postprzez Beton » 28 marca 2016, 11:03

Niezła prowizorka z tymi kablami na wierzchu i rastrem powieszonym byle jak :roll:
Avatar użytkownika
Beton
 
Posty: 2103
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 12 kwietnia 2008, 12:15
Lokalizacja: Katowice/Puławy

Re: Ciekawostki

Postprzez Lampka » 28 marca 2016, 23:25

Coś takiego widziałem już w niejednym sklepie ;)
Kolekcjoner i poszukiwacz starych opraw i źródeł światła
Avatar użytkownika
Lampka
 
Posty: 6552
Zdjęcia: 14
Dołączył(a): 16 sierpnia 2011, 21:59
Lokalizacja: Gliwice

Re: Ciekawostki

Postprzez robert03 » 29 marca 2016, 18:25

Ten ledowy kij "daje po oczach" aż przykro....
U mnie w jednym sklepie elektrycznym (żeby było śmieszniej) też zastosowano takie ledowe, przezroczyste kije zamiast świetlówek. Ciemno tam jak w norze. Jakość światła też podła.
Zawieszona kwadrdatowa pucha rastra też robi wrażenie jakby miała zaraz spaść na głowę :-). Ani to dobrze nie wygląda ani dobrze nie świeci :-). Powiesiłby dwie gołe belki na łańcuszkach i ma światła aż nadto. Lada oświetlona i towar na półkach. Ale niektórzy lubią cudować :-)
robert03
 
Posty: 442
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 22 sierpnia 2010, 12:33
Lokalizacja: Świecie

Re: Ciekawostki

Postprzez DarekG » 29 marca 2016, 22:27

Też widziałem takie beznadziejne diodowe rury jak świeciły w sklepie z wyposażeniem łazienek i beznadzieja totalna - ciemno, nierównomiernie padające światło i armatura za czasów świetlówek 865 wyglądała dużo lepiej i było widno. Sam sprzedawca z którym gadałem powiedział że spowrotem wraca do świetlówek bo myślał że na diodach zaoszczędzi.
Niedługo wam pokaże oświetlenie u mnie w mieście jednego sklepu chińskiego gdzie odłączyli rastry że świetlówkami, a obok zamontowali kompakty w dziwnym kształcie o mocy powyżej 23W które świecą tak trupim światłem że rtęciówki przy tych to świecą przepięknie o oddawaniu barw to już nie wspomnę. Po robię zdjęcia to pokaże.
Miłośnik świetlówek liniówek i opraw ulicznych ;)
Avatar użytkownika
DarekG
 
Posty: 1189
Zdjęcia: 162
Dołączył(a): 22 lutego 2011, 10:29
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

Re: Ciekawostki

Postprzez trojmiejski » 15 kwietnia 2016, 23:24

trojmiejski napisał(a):Oprawa 4x18W ze zwykłymi świetlówkami jako skrajnymi i blacklightami jako środkowymi, oczywiście zrobiono osobne obwody dla dwóch rodzajów świetlówek:
Obrazek


Widok na tę oprawę rastrową z załączonymi blacklightami, widać lekką fluorescencję luminoforu białych świetlówek:
Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10940
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: Ciekawostki

Postprzez MRP200 » 16 kwietnia 2016, 19:54

Ta oprawa zainstalowana jest w kręgielni. Widziałem podobne rozwiązanie w kręgielni w Poznań Plaza. Po którejś godzinie wyłączano główne oświetlenie a załączano świetlówki UV. Bywałem tam kilkakrotnie, ale jak na złość fotek nie zrobiłem. I nie zrobię, bo ta kręgielnia została zlikwidowana jakieś dwa lata temu.

PS. Jakieś kiepskie fotki mam z tej kręgielni. Robione jeszcze moją pierwszą marketową cyfrówką, niezbyt wyraźne, bo robione w półmroku. Ale zawsze coś.
Obrazek
O tym, że świeciły tam świetlówki UV może świadczyć jasny kołnierzyk osoby widocznej na środku ujęcia (białe elementy odzieży potrafią "fosforyzować" w świetle świetlówek UV).
Dla wyjaśnienia ten błękitny zygzak widoczny za monitorami to nie efekt poruszenia aparatu, a neon w kształcie zygzaka.
MRP200
Moderator
 
Posty: 4279
Zdjęcia: 639
Dołączył(a): 21 września 2009, 07:25
Lokalizacja: PWA / Kostrzyn Wlkp

Re: Ciekawostki

Postprzez GigaByte23 » 19 września 2016, 14:57

Ciekawostka z pewnego Szaletu Miejskiego :D

Obrazek
Avatar użytkownika
GigaByte23
 
Posty: 38
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 12 sierpnia 2012, 16:33
Lokalizacja: Ostróda

Ciekawostki

Postprzez Farel03 » 19 września 2016, 15:03

Taka blokada , by ktoś przypadkiem 2 rury nie kręcił.
Lepsze jest wrogiem dobrego. Najprostsze rozwiązania są najlepsze
Avatar użytkownika
Farel03
 
Posty: 2297
Dołączył(a): 10 sierpnia 2015, 21:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Ciekawostki

Postprzez amisiek » 10 października 2016, 17:21

W Szczecinie widziałem coś identycznego do fotki poniżej:
Obrazek
P.S. w tym samym budynku są jeszcze SLki i to sporo, dziwne, że ich nie ukradli.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: Ciekawostki

Postprzez FOX » 10 października 2016, 21:08

P.S. w tym samym budynku są jeszcze SLki i to sporo, dziwne, że ich nie ukradli.


pojedyncze sztuki czy jakaś większa ilość :) ?
Avatar użytkownika
FOX
 
Posty: 1357
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 15 lipca 2007, 12:07

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Oświetlenie wewnętrzne budynków

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości