[Philips] Świetlówki kompaktowe 1991

Literatura zwiazana z szeroko pojętym oświetleniem, dokumentacja techniczna i fotograficzna.

Re: [Philips] Świetlówki kompaktowe 1991

Postprzez Lampka » 21 lutego 2013, 22:48

Ja też stwierdziłem, że w ten sposób jest prościej i nie ma problemów, wszystko wyraźnie widać :roll:
Kolekcjoner i poszukiwacz starych opraw i źródeł światła
Avatar użytkownika
Lampka
 
Posty: 6560
Zdjęcia: 14
Dołączył(a): 16 sierpnia 2011, 21:59
Lokalizacja: Gliwice

Re: [Philips] Świetlówki kompaktowe 1991

Postprzez KaszeL » 21 lutego 2013, 22:49

Lampka napisał(a):Ja też stwierdziłem, że w ten sposób jest prościej i nie ma problemów, wszystko wyraźnie widać :roll:


Jest mega dobrze. Dzięki za to kompendium wiedzy :)
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8666
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: [Philips] Świetlówki kompaktowe 1991

Postprzez Lampka » 21 lutego 2013, 22:57

Spoko, jak znów coś mi wpadnie w ręce, to będą kolejne dane :D
Mam jeszcze katalog Philipsa, gdzieś z około 1995 roku (program produkcji źródeł światła i baterii), ale jest to gruba książka, tam jest o prawie wszystkich ówcześnie produkowanych lampach powiedziane. Może wkrótce zrobię foty, przynajmniej działu z kompaktami ;)
Mam też podobny katalog Osrama (świetlówki kompaktowe na trzonku E14 są w nim nowością, więc musi pochodzić z około 1994 roku) oraz parę katalogów z czasów współczesnych (też grube książki) :P
Kolekcjoner i poszukiwacz starych opraw i źródeł światła
Avatar użytkownika
Lampka
 
Posty: 6560
Zdjęcia: 14
Dołączył(a): 16 sierpnia 2011, 21:59
Lokalizacja: Gliwice

Re: [Philips] Świetlówki kompaktowe 1991

Postprzez JeD » 21 lutego 2013, 22:59

Lampka napisał(a):Spoko, jak znów coś mi wpadnie w ręce, to będą kolejne dane :D
Mam jeszcze katalog Philipsa, gdzieś z około 1995 roku (program produkcji źródeł światła i baterii), ale jest to gruba książka, tam jest o prawie wszystkich ówcześnie produkowanych lampach powiedziane. Może wkrótce zrobię foty, przynajmniej działu z kompaktami ;)
Mam też podobny katalog Osrama (świetlówki kompaktowe na trzonku E14 są w nim nowością, więc musi pochodzić z około 1994 roku) oraz parę katalogów z czasów współczesnych (też grube książki) :P


Pofoć, i daj, naprawdę takie nowinki bardzo zapewne nie tylko ja lubię z zaciekawieniem oglądać co kiedyś było modne, i jaka była stylistyka wykonania, jakie moce, przeliczniki itp. :), naprawdę kawał fajnej roboty :) , zaskoczyłeś mnie w stopniu bardzo pozytywnym ;) , w dodatku fotki to tylko poezja :P
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7290
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Re: [Philips] Świetlówki kompaktowe 1991

Postprzez Lampka » 21 lutego 2013, 23:33

Dzięki ;) Jeśli chodzi o przeliczniki, rurki jakich mocy stosowano w danych kompaktach, to sam do tego doszedłem - wydedukować i wyliczyć to bardzo prosto :D Wszystkie zintegrowane, zarówno elektroniczne, jak i magnetyczne kompakty opierały się na typoszeregu mocy świetlówek kompaktowych niezintegrowanych typu PL-C. Z resztą nawet jak się przyjrzysz, to zobaczysz, że rurka świetlówek kompaktowych PL*Electronic/C danej mocy jest takiej samej dlugości, jak rurka kompakta niezintegrowanego PL-C nieco niższej mocy ;)
Kolekcjoner i poszukiwacz starych opraw i źródeł światła
Avatar użytkownika
Lampka
 
Posty: 6560
Zdjęcia: 14
Dołączył(a): 16 sierpnia 2011, 21:59
Lokalizacja: Gliwice

Re: [Philips] Świetlówki kompaktowe 1991

Postprzez JeD » 21 lutego 2013, 23:49

Lampka napisał(a):Dzięki ;) Jeśli chodzi o przeliczniki, rurki jakich mocy stosowano w danych kompaktach, to sam do tego doszedłem - wydedukować i wyliczyć to bardzo prosto :D Wszystkie zintegrowane, zarówno elektroniczne, jak i magnetyczne kompakty opierały się na typoszeregu mocy świetlówek kompaktowych niezintegrowanych typu PL-C. Z resztą nawet jak się przyjrzysz, to zobaczysz, że rurka świetlówek kompaktowych PL*Electronic/C danej mocy jest takiej samej dlugości, jak rurka kompakta niezintegrowanego PL-C nieco niższej mocy ;)


Ja moce kompaktów liczę dzieląc na 5 najczęściej np. 100/5 = 20w., 40w:5= 8w. nie wiem czy dobrze, lecz podbnie ;)
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7290
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Re: [Philips] Świetlówki kompaktowe 1991

Postprzez Lampka » 22 lutego 2013, 18:33

Dobrze, ale niestety nie zawsze sprawdza się to dosłownie. Ja miałem na myśli, powyżej, trochę inny przelicznik - jaką część mocy zużywa statecznik (ogółem układ zapłonowy), a jaką rurka świetlówki.
Taki przelicznik, jak opisałeś, też jest w miarę realny, bo przeciętna świetlówka zużywa (lub powinna zużywać) 20% energii, ale już na przykład świetlówki kompaktowe typu SL zużywają 25% energii elektrycznej, jaką zużywa żarówka o porównywalnej mocy. Zatem w przypadku SL należałoby dzielić przez 4 ;)
Kolekcjoner i poszukiwacz starych opraw i źródeł światła
Avatar użytkownika
Lampka
 
Posty: 6560
Zdjęcia: 14
Dołączył(a): 16 sierpnia 2011, 21:59
Lokalizacja: Gliwice

Poprzednia strona

Powrót do Katalogi, książki, opisy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość