Retrofit źródła światła czy wymiana oprawy

Re: Retrofit oprawy a źródła światła

Postprzez KaszeL » 25 stycznia 2010, 00:24

Skoro to ma być klasyk, to po co utrudniać sobie robotę. Nie prościej kupić OZS-70 i wkręcić do niego MH 70W? Nic nie trzeba będzie przerabiać, oprawa jest jeszcze mniejsza niż OUR-125. Moim zdaniem, to jedna z najzgrabniejszych opraw klasycznych. A może zupełnie inaczej -> http://allegro.pl/item866161000_lampa_o ... _eres.html Do takiej oprawy można wstawić dowolne świetlówki PL-L, a to ma szereg zalet! Po pierwsze źródła są bajecznie tanie, po drugie można sobie dobrać w zasadzie dowolną temperaturę barwową, po trzecie zapłon jest błyskawiczny - ta oprawa od biedy może być włączana nawet czujnikiem ruchu, chociaż z oczywistych względów nie jest to specjalnie zalecane. Zresztą, jeśli oprawa może być nowa to wybór jest ogromny: http://allegro.pl/item869858711_lampa_u ... _eres.html http://allegro.pl/item892486765_elgo_la ... _pmma.html Ja bym się nie bawił w żadne przeróbki, czas też kosztuje. Moim zdaniem w ten sposób raczej nie da się zaoszczędzić.
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8660
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Retrofit oprawy a źródła światła

Postprzez amisiek » 25 stycznia 2010, 00:54

O tym też myślałem. Zastanawiałem się jednak (chociaż trochę) nad restauracją klasyka, by połączyć jego wygląd z ładnym świeceniem;)
Ale widzę, że mam za mało czasu by się w to bawić.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: Retrofit oprawy a źródła światła

Postprzez DocBrown » 25 stycznia 2010, 08:18

Ja na twoim miejscu jednak bym remontował OUR i przerobił na MH100 lub ostatecznie 70, OUR to ładna oprawa i po dokładnym czyszczeniu i uszczelnieniu klosza będzie na pewno spisywać się doskonale jako oświetlenie podwórka. Wszelkie naświetlacze, czy też halopaki to straszna szpetota, naprawdę jak to ma wyglądać to weź OURa. Wiem jakie zdanie ma o tym Whites, no ale ok każdy ma inny gust, mi i większości osób na forum OUR się podoba :) Usunąć wadę w postaci nieszczelnego klosza i będzie dobrze :)
DocBrown
 

Re: Retrofit oprawy a źródła światła

Postprzez Whites86 » 25 stycznia 2010, 09:48

DocBrown napisał(a):Ja na twoim miejscu jednak bym remontował OUR i przerobił na MH100 lub ostatecznie 70, OUR to ładna oprawa i po dokładnym czyszczeniu i uszczelnieniu klosza będzie na pewno spisywać się doskonale jako oświetlenie podwórka. Wszelkie naświetlacze, czy też halopaki to straszna szpetota, naprawdę jak to ma wyglądać to weź OURa. Wiem jakie zdanie ma o tym Whites, no ale ok każdy ma inny gust, mi i większości osób na forum OUR się podoba :) Usunąć wadę w postaci nieszczelnego klosza i będzie dobrze :)

juz lepszy taki naswietlacz niz taki OUR jak chcesz zainwestowac w cos porządnego to niewarto sie bawic z OURem;)
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Retrofit oprawy a źródła światła

Postprzez Utilizer » 25 stycznia 2010, 09:55

Co do halopaków i naświetlaczy prawdopodobnie takie oprawy pochodzą z Chin, i na pewno nie wytrzymają tyle co OUR-125 - chodzi mi o np. atak łomem :mrgreen:

Ja na swoim przyszłym podwórku najprawdopodobniej zastosuję swoją ORZ-7-2 z 250W LRF-em. Ewentualnie halopak 150W w przypadku potrzeby światła na chwilę np. wstawienie roweru do garażu.

Mógłbym przerobić oprawę na LRF 125W - bo to źródło nie żre tak dużo prądu, ale po prostu mi się nie opłaca - zakup statecznika 125W, zakup nowej lampy - tylko po to żeby mieć ciemniej i oszczędzić prąd.
W dodatku LRF125W wymaga oprawki E27, a ORZ-7-2 ma E40. Do kitu taka przeróbka. A czy bym kupił MH? Biorąc pod uwagę że oprawa się by świeciła rzadko, powiedzmy kilka razy na miesiąc po godzinkę, dwię - nie ma sensu wydawać forsy na MH, lepiej kupić zapasowego LRF-a, jak jeden ściemnieje i zzielenieje
Avatar użytkownika
Utilizer
 
Posty: 6575
Zdjęcia: 2797
Dołączył(a): 27 czerwca 2009, 19:39

Re: Retrofit oprawy a źródła światła

Postprzez Whites86 » 25 stycznia 2010, 11:33

Utilizer napisał(a):Co do halopaków i naświetlaczy prawdopodobnie takie oprawy pochodzą z Chin, i na pewno nie wytrzymają tyle co OUR-125 - chodzi mi o np. atak łomem :mrgreen:

Ja na swoim przyszłym podwórku najprawdopodobniej zastosuję swoją ORZ-7-2 z 250W LRF-em. Ewentualnie halopak 150W w przypadku potrzeby światła na chwilę np. wstawienie roweru do garażu.

Mógłbym przerobić oprawę na LRF 125W - bo to źródło nie żre tak dużo prądu, ale po prostu mi się nie opłaca - zakup statecznika 125W, zakup nowej lampy - tylko po to żeby mieć ciemniej i oszczędzić prąd.
W dodatku LRF125W wymaga oprawki E27, a ORZ-7-2 ma E40. Do kitu taka przeróbka. A czy bym kupił MH? Biorąc pod uwagę że oprawa się by świeciła rzadko, powiedzmy kilka razy na miesiąc po godzinkę, dwię - nie ma sensu wydawać forsy na MH, lepiej kupić zapasowego LRF-a, jak jeden ściemnieje i zzielenieje

z tym sie zgodze, jesli to ma byc zapalane średnio na godzinę-dwie lub troche wiecej niema sensu sie bawic w jakies mierne źródla, LRF 250W w zupelnosci wystarczy, no chyba ze zamowil bys LRFa 125W z gwintem E40 - są takie, tylko cena wiadomo ;)
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Retrofit oprawy a źródła światła

Postprzez KaszeL » 25 stycznia 2010, 22:32

Ja mam chyba nieco inne podejście od Was. Moim zdaniem głównym zdaniem oprawy jest oświetlanie. Wyglądać ma przy okazji. Na dodatek nie lubię kombinować pod górkę. Ja na na miejscu amiska kupił bym tą oprawę na świetlówki PL-L i miałbym z głowy - bez problemu można ją sobie zapalać od czasu do czasu. Jako nowe urządzenie ma gwarancję pracy przez określony czas, a na dodatek źródła można sobie dobrać o dowolnej barwie. I to nie tylko 830 ale także 954 czy 880 jak ktoś takie lubi. Przy czym te świetlówki nie kosztują po 200-zł za sztukę, tylko kilkanaście do kilkudziesięciu maks.
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8660
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Retrofit oprawy a źródła światła

Postprzez Utilizer » 25 stycznia 2010, 22:34

Może i masz racje - 300zł ale bez męczenia się, i dobre światło. Ale jak ktoś się interesuje oprawami klasycznymi i lubi przy nich majstrować to czemu nie przerobić klasyka :)
Avatar użytkownika
Utilizer
 
Posty: 6575
Zdjęcia: 2797
Dołączył(a): 27 czerwca 2009, 19:39

Re: Retrofit oprawy a źródła światła

Postprzez KaszeL » 25 stycznia 2010, 22:36

Bo przerobienie kosztuje czas, który nie zawsze jest dostępy. Niemniej można zamówić renowację i przerobienie u Adama, który pewnie chętnie się tego podejmie za jakieś drobne wynagrodzenie ;)
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8660
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Retrofit oprawy a źródła światła

Postprzez amisiek » 25 stycznia 2010, 23:07

KaszeL, podsunąłeś mi tą oprawą całkiem niezły pomysł. Zadzwoniłem do taty i okazało się, że on już ma oprawy na dwie standardowe świetlówki 36W, tylko bez źródeł światła. Kiedyś kupił do oświetlenia pomieszczenia gospodarczego i ma jedną oprawę więcej - a jest to coś, co nadaje się do instalacji na zewnątrz. Specjalnie kupował takie, były sporo droższe. Czyli wystarczy kupić źródło i całość podłączyć :D
Oprawa ta będzie podłączana na stałe z wyłącznika lub zegara, a w nocy zadziała 150W halopak na czujce ruchu, odpowiednio przykręconej, by koty i psy nie włączały światła.
A gdyby tak te świetlówki włączać czujką?
P.S. Ile kosztują typowe świetlówki 36W w barwie ciepłej, np 830? Chwilowo wiszę na GPRS i przeglądanie netu na takim połączeniu to dość średni pomysł.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Modyfikacje opraw

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości