Przeróbka ORZ-7 na nowoczesne źródła światła

Re: Retrofit oprawy a źródła światła

Postprzez DocBrown » 24 lipca 2010, 16:19

Posiadam w kolekcji osprzętu taki układ M&C, kiedyś muszę jedną z moich opraw wyposażyć w to metalowe dziadostwo i nagrać film udowadniający, że mam racje :twisted:
DocBrown
 

Re: Retrofit oprawy a źródła światła

Postprzez Jorgus » 24 lipca 2010, 22:21

DocBrown napisał(a):Stare, dziadoskie TUZy to może i nie dadzą rady przebić, ale ZSI 400/1 bez problemu przy resetowaniu lampy strzelał do tej blaszanej osłony :twisted:

Ręce opadają...Doc,przyjmuje się przeskok łuku elektrycznego 1kV-1mm,ale w przypadku UZ i met. oprawki to sie nie sprawdza.

DocBrown napisał(a):Te metalowe oprawki wyglądają dziadosko, na dodatek bardzo szybko korodują :evil:


je trzeba ocynkować,wtedy problem zniknie na lata...

A Doc,zdziwisz się,jak szybko ten hromospray zrobi sie matowy ...
Avatar użytkownika
Jorgus
 
Posty: 1487
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 4 sierpnia 2009, 10:59

Re: Retrofit oprawy a źródła światła

Postprzez DocBrown » 24 lipca 2010, 22:40

Jorgus napisał(a):
DocBrown napisał(a):Stare, dziadoskie TUZy to może i nie dadzą rady przebić, ale ZSI 400/1 bez problemu przy resetowaniu lampy strzelał do tej blaszanej osłony :twisted:

Ręce opadają...Doc,przyjmuje się przeskok łuku elektrycznego 1kV-1mm,ale w przypadku UZ i met. oprawki to sie nie sprawdza.

DocBrown napisał(a):Te metalowe oprawki wyglądają dziadosko, na dodatek bardzo szybko korodują :evil:


je trzeba ocynkować,wtedy problem zniknie na lata...

A Doc,zdziwisz się,jak szybko ten hromospray zrobi sie matowy ...


Ręce opadają, ale na Twoją ortografie....
Panie Jorgus, 1kV=1mm, ale nie zawsze, to jest mega przybliżenie, nie uwzględniające wielu czynników, parametr ten jest zmienny, zależy np od wilgotności powietrza itp.
Oprawki metalowe wyglądają dziadosko i rdzewieją, nie mam kasy ani chęci bawić sie w ich cynkowanie, skoro mogę wstawić dużo solidniejszą i ładniejsza, pozatym pasującą bez kombinacji oprawkę porcelanową.
a chromspray, to nie takie byle dziadostwo tanie jak te sprzedawane w kiepsco, a produkt markowy, wytrzymujący temperaturę do 800st C.
Sorry że tak ostro, ale nie ukrywam, że mnie troche zdenerwowałeś :twisted:
DocBrown
 

Re: Retrofit oprawy a źródła światła

Postprzez KaszeL » 25 lipca 2010, 12:04

Następnym razem nie przepraszaj, tylko powstrzymaj się od takich głupawych komentarzy.
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8660
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Retrofit oprawy a źródła światła

Postprzez Jorgus » 25 lipca 2010, 21:20

Doc,chyba źle podłączyłes te oprawke,tzn.zamieniłeś faze i zero :? jak tak,to jakoś Ci wierzę ,że mogło strzelać do osłony.I jeszcze jak był tam syf...pewnie miałeś ubaw :mrgreen:
Avatar użytkownika
Jorgus
 
Posty: 1487
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 4 sierpnia 2009, 10:59

Re: Retrofit oprawy a źródła światła

Postprzez DocBrown » 25 lipca 2010, 21:59

Jorgus, testowałem tak i tak, za każdym razem jakimś dziwnym sposobem iskra strzelała po tej porcelance tam w środku do metalowej osłony podłączonej do obudowy oprawy, a obudowa oprawy do przewodu PE :twisted:
Jeśli podłączona była taka oprawa do obwodu z RCD, to nietrudno sobie wyobrazić, co sie działo :lol:
DocBrown
 

Re: Retrofit oprawy a źródła światła

Postprzez Whites86 » 26 lipca 2010, 15:39

DocBrown napisał(a):Jorgus, testowałem tak i tak, za każdym razem jakimś dziwnym sposobem iskra strzelała po tej porcelance tam w środku do metalowej osłony podłączonej do obudowy oprawy, a obudowa oprawy do przewodu PE :twisted:
Jeśli podłączona była taka oprawa do obwodu z RCD, to nietrudno sobie wyobrazić, co sie działo :lol:

nic by się nie dzialo ;) bo z wkręconą lampą iskry niestrzelają gdzie popadnie, malo tego ja ciągle testuje lampy w tych oprawkach i jakos nie narzekam dla mnie one są OK ;)
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Retrofit oprawy a źródła światła

Postprzez swietlik » 26 lipca 2010, 18:17

Doca jak zwykle ponosi fantazja :lol:
Zakład Energetyczny Poznań
Rejon Najwyższych Napięć
Avatar użytkownika
swietlik
 
Posty: 3012
Zdjęcia: 83
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 14:04
Lokalizacja: Poznań

Poprzednia strona

Powrót do Modyfikacje opraw

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości